Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • .Szaki.

    addikt

    Nagyjából végigolvastam a hozzászólásokat és ennyi rosszindulatú kommentre rég bukkantam. Ja de, tudom már, az i7 topicjában volt ennyi. Komolyan nem értem miért ez a buta fikázás, és most már tényleg ki lehet jelenteni, hogy Androidos topicokban is mindig előkerül az Alma negatív tényezőként. Platformokról beszélünk...Ezen összeugrani minimum debilség. Kinek mi. Nekem volt mindhárom nagyobb platformos telefonom is, mindről be tudnék számolni, nekem egyértelműen az iOS vált be, de másnak ugyanígy beválhat az Android, vagy épp a W10M. Teljesen szubjektív dolog, ki mit tud belakni.

    Na de a cikkhez. Az, hogy a - vélhetően i8 névre hallgató - iPhone ilyen áron fog megjelenni teljesen elképzelhető és ez nem feltétlen annak lesz betudható, hogy Apple-höz mérten mennyi plusz újdonsággal lesz felszerelve, hanem annak, hogy egy jubileumi termék. Az Almának emellett a listáján szerepelni fog továbbra is az SE, i6S/i6S Plus, i7/i7 Plus, i7S/i7S Plus. Akinek szüksége van az iOS-re, mert ezt a platformot szokta meg és szereti, annak temérdek lehetősége van olcsóbb alternatívát találni márkán belül és ezek is "0km-es" eszközök. Szóval ha drágállod az "iPhone 8-at", nem kell megvenni. Ilyen egyszerű. Én se venném meg. Válassz mást. Egyébként ha most kéne telefont vennem én biztosan 6S-t vennék, jelenleg szerintem az a legracionálisabb vétel. Szóval teljesen illogikus egy jubileumi termék árán agonizálni, pláne felháborodni. Hozzáteszem hasonló áron van a Huawei Mate 9 Porsche Design is ha minden igaz. Nem mondom, hogy szeretnék ott is olyan kommenteket látni, mint itt, mert azzal pont az első bekezdésemet lőném ki, meg valójában tényleg nem szeretnék, legalább valahol sikerült kulturált módon véleményt nyilvánítani.

    Nekem az 5S-em addig fog maradni amíg működik és 10.2.1-gyel tökéletesen döccenés mentesen üzemel, nincs kikapcsolva, rengeteg dologra használom és csak megy és megy. Ezt se a WP-m, se az Androidom nem tudta. Pláne nem a legfrissebb rendszerrel. Ezzel meg tudtak venni és pont ezért biztos, hogy a következő vásárláskor is az akkor normális áron kapható S szériát fogom választani, ami valószínűleg az aktuális modell előtti típus lesz.

    Ha már Apple és pofátlan árazás, a MacBook-ok és iMac-ek árai tényleg irreálisak.

    [ Szerkesztve ]

  • .Szaki.

    addikt

    válasz DrKapocs #309 üzenetére

    Tibee86 és joey04 fórumtársaknak maximálisan igazuk van én is Androidos kínairól (Honor) váltottam iPhone-ra. Ég és föld a különbség. Esetleg használjál már huzamosabb ideig egy olyan telefont, amit becsmérelsz. Szerezz tapasztalatokat. Én úgy alkottam véleményt, hogy kipróbáltam mindegyik valamire való platformot. Majd utána még mindig lehet, hogy neked ugyanúgy megmarad kedvencnek a szeretett Xiaomid, amivel nincs is baj. De előbb próbáld ki a másikat mielőtt ócsárolod a tulajdonosait. Az én ismeretségi körömben voltak bőven Huawei/Honor telefonok pl, aztán valahogy mindig az utód egy Apple lett. Mindnél. Nálam is.

    Legjobb barátomnak összetört az 5S. Most épp egy Huawei-t használ pár hónapig, akkor jár le a hűsége a Telenornál és vehet következő telefont. Már ott van a naptárban, hogy mikor tudja elhozni a 6S-t, annyira várja, hogy megszabadulhasson a mostani mobiltól. Szóval ahány ember....Nyilván minden esetre lehet példát felhozni, ezek az én szűk köröm példái.

  • .Szaki.

    addikt

    válasz tDr1v3r #324 üzenetére

    Köszi a részletes beszámolót, abszolút el tudom képzelni, hogy ez így van, látod erre is igaz, hogy kinek mi. Én annyival "nehezebb" helyzetben vagyok, hogy nem akarom berhelni a telefonom, szeretném ha helyből jó lenne. Sosem berheltem egy mobilom sem. :)

    Én folyamatosan követem egyébként Magyarósi Csaba videóit, és amikor a keze ügyébe került egy Samsung Galaxy S7, akkor ő sem azt mondta, hogy fuu ez egy rakás szar, hanem igenis belátta, hogy milyen előnyei vannak mondjuk egy Samsungnak, de ezzel együtt jár némi kellemetlenség is, amit mondjuk az Apple jobban tud. És a konklúzió annyi volt, hogy: kinek mi. Azért is írom le ezt ennyiszer, mert alapvetően máshogy jár az agya egy Android felhasználónak és egy iOS felhasználónak. Érdemes megnézni a videót, mert kiderül, hogy egy droidos sok esetben abszolút más módon használja a telefonját, mint egy iOS-es, és ebben a tekintetben teljesen hihető, hogy neki mondjuk ez a platform sokkal kényelmesebb, mint annak, aki inkább az iOS féle egyszerűséget kedveli. Szóval én mindkét tábort megértem, ezért is örülök, hogy Te is a kevés kivétel közé tartozol, aki képes értelmes módon leírni a véleményét erről a dologról pro és kontra. Teljesen mindegy, hogy melyiket preferálja az ember, csak tudja leírni kulturált formában. Így kéne a többieknek is.

  • .Szaki.

    addikt

    válasz dutrás #327 üzenetére

    Nekem amikor problémás telefonom volt, és előbb szerettem volna vásárolni új készüléket, azt mondták erre nincs lehetőség. Nem akarok hülyeséget írni, de talán valami 2 hónap volt, amivel a hűség lejárta előtt tudtam volna venni új készüléket. Akkor végül nem vettem, a mostani 5S-t pedig már bőven úgy vettem, hogy már 1 éve nem volt hűségem. A srác akit pedig említettem: Neki azt mondták, hogy még 4 hónap van a hűségből, és igen, vehetne telefont, de a hűség miatt fel akartak számolni valami összeget, amivel már nem érte volna meg a buli, főleg, hogy 4 hónap azért nem lenne a világ. Ráadásul ő valami hülye megfontolásból részletre is vette a telefont, mondván így kényelmesebb fizetni, mindegy, ő dolga. Viszont emiatt a plusz összeg miatt már nem éri meg. Fogalmam sincs mi lehet, elméletileg valami olyanról van szó, hogy ezzel felbontja a hűséget és ezért számolnának fel neki valamennyit. Ezt biztos valaki aki ebben a témában otthon van meg tudja magyarázni én nem tudom.

  • .Szaki.

    addikt

    válasz DrKapocs #329 üzenetére

    Mivel - igaz felületesen - végignéztem azt, hogy volt-e hozzászólásod az előző oldalakon és nem láttam többet, csak ezt a párat, ami itt van az utolsó oldalon és írtál egy ilyet, hogy "próbáld ki gyökér", ezért kicsit megszólítva érzem magam, mivel én írtam Neked azt, hogy esetleg próbáld ki hosszabb távon, mielőtt olyan véleményt alkotsz, hogy egy jóval olcsóbb eszköz kenterbe veri az iOS-t. Hozzáteszem egyáltalán nem gondoltam, hogy gyökér lennél. (Senki másról sem) Pusztán arra hívtam fel a figyelmet, hogy ugyanazon éremnek van egy másik oldala. Nem csak az Alma felhasználónak kell áttekintenie a droid frontra, hogy releváns véleményt tudjon alkotni, hanem fordítva is, ha valakinek nem szimpatikus az Alma, próbálja ki, lehet az lesz. Ki tudja. :) Sehol sem írtad, hogy próbáltál hosszútávon iOS-t. Egyébként meg abban a hsz-ben is leírtam, hogy szerintem az a legjobb platform, amiből az adott illető a legtöbbet tudja kihozni. Neked ez a Xiaomi, vagy valami más Androidos eszköz. (Nem tudom szimpla példa volt-e, vagy azt használsz.) És ezzel nincs is semmi baj, használd egészséggel azt ami neked megfelelő. :R

    Egyébként az én iPhone-om is villog ha jön valami értesítés, vagy épp hívnak, és valamilyen szinten igazad van, tényleg feltűnő, de épp ez benne a jó, ugyanis van olyan, hogy rezgő állapotban felejtem a telefont és akkor legalább látom, hogy keresnek, mert a villogást hamar észreveszem. Szóval nem feltűnésviszketegség miatt villog, pusztán nekem hasznos funkció.

    buvartacsko

    Ezt én értem, de a kolléga azt írta, hogy bármikor vehetsz új telefont a Telenornál. Persze vehetsz, ha kifizeted a kötbért. Az meg olyan irreális, hogy úgy már baromira nem éri meg szolgáltatónál vásárolni még ha van kedvezményed, akkor sem. Mindjárt érdemesebb kivárni, hogy lejárjon.

    [ Szerkesztve ]

  • .Szaki.

    addikt

    válasz Wesder #336 üzenetére

    Mondjuk abban nem sok logika van, hogy azért ne legyen értesítési LED, mert az gagyi, mert akinek nem kell az ki is tudja kapcsolni és mindjárt nem fog villogni. (Én se vagyok oda érte, nekem is volt olyan telefonom, aminek volt értesítője. Örültem is neki, aztán egyszer csak azt vettem észre, hogy egyre jobban veszi el a figyelmemet a telefon, mert azt néztem, hogy épp miért villog. Szóval én tuti kikapcsolnám) Viszont akinek meg szimpi, az meg legalább tudná használni. Semmiképp sem felesleges, vagy gagyi. De ugyanez igaz a vakura is. Szóval ezekre az emberekre nem kell figyelni szerintem. :D

    [ Szerkesztve ]

  • .Szaki.

    addikt

    válasz buvartacsko #356 üzenetére

    A fórumon legalább 10 olyan ember van a különböző iPhone-os topicokban, akik képtelenek megérteni, hogy ahány ember, annyi igény. Általában ezeket a hsz-eket figyelmen kívül is hagyják, mert akkor már nem lenne értelme a gyűlölködésüknek.

Új hozzászólás Aktív témák