Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bwoay

    nagyúr

    válasz Peat;) #2529 üzenetére

    ha eladnám a PS3-at, pont tudnék venni egyet :))

    [ don't... don't believe... don't believe the hype ]

  • szasanyi

    félisten

    válasz Peat;) #2533 üzenetére

    Ahhoz képest, hogy nincs PS3 konzolod - kvázi tapasztalatod sem -, ezt elég határozottan kijelentetted. Honnan veszed? Tekintettel arra, hogy már van FullHD grafikával készített PS3 game... :U

  • szasanyi

    félisten

    válasz Peat;) #2537 üzenetére

    Elsőként azt jegyezném meg, hogy én nem kértem tőled tanácsot tv ügyben, és ha elkerülte volna becses figyelmed, a válaszom nem azzal függ össze. Tudja a FullHD felbontást? Igen. És igen, valóban találó... bár nem vagyok véreskomolyördögpsfan :P

  • gandras

    tag

    válasz Peat;) #2529 üzenetére

    Köszi hogy gondoltál ránk :DDD DE, ennek a tv nek sajnos siralmas a képmínősége, régebben mikor nézegettem a Full HD LCD -et akkor nekem is felcsillant a szemem rajta, igaz akkor még 160 környékén volt de akkor is jó ár volt érte :U (csak mikor az üzletben próbálgattam akkor láttam, hogy milyen gyenge panelt kapott :O ) , ezt nem sértésnek írtam , de sajnos ez az igazság, inkább aki Full HD-t akar az gyűjtögessen egy kicsit, és akkor sokkal jobban jár, én egy samu 40m87 mellett döntöttem és nem bántam meg ;]

  • he7edik.

    addikt

    válasz Peat;) #5119 üzenetére

    Az tény hogy több exclusive játék jön ki box-ra ( igaz sok PC-re is megjelenik a PS3 exekkel szemben)
    De idén már nagyából tudta tartani a lépést a PS a xbox-al az AAA címek terén jövőre pedig még erősebb lesz.

    Égő szöveg a flém vázon

  • Def26

    félisten

    válasz Peat;) #5730 üzenetére

    Xbox 360

    Battlefield 2
    Burnout Revenge
    Ridge Racer 6
    Fifa 07
    Godfather the game
    NFS Carbon
    NHL 07
    Gears of War
    Blazing Angels
    Ghost Recon Advenced.
    King Kong
    Harry Potter
    Fight Night Round 3
    MOH Airborne
    Skate
    C&C Tiberium Wars
    NFS Most Wanted
    Army of Two
    The Simpsons
    Def Jam Icon
    Dead or Alive Xtreme 2
    Fifa 06
    Road to Fifa
    Forza 2
    Burnout Paradise
    Fifa Street 3
    Fusion Frenzy 2

    Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz Peat;) #7420 üzenetére

    Na, kapásból kikérem magamnak a "elvakult fanboy" titulust. Felőlem a Sony ott dögölhet meg, ahol van, nem egy Sony cuccom ment már gallyra igen hamar, mint ahogy azt az általad önkényesen kiragadott HSZ-emtől pár HSZ-szel odébb is megjegyeztem, rohadtul nem mondtam soha olyat, hogy csak a PS3 és soha máskor semmilyen más konzol, ráadásul PC-n is játszom.

    Ettől függetlenül azért gondolkozz már el egy kicsit miket írsz: ha egy next-gen konzol, aminél ugye kicsit nagyobb igénybevételnek (nagyobb órajelek, sok mag, nagy hőtermelés) vannak kitéve az alkatrészek mint egy PS2-nél, napi 10 órát megy másfél éven keresztül gond nélkül az azért nem rossz. Ha egy izmosabb VGA-kártyát nyúzol ennyit, az is könnyen elpukkan.

    Ezt lehet nem szeretni, lehet betudni annak, hogy a gyártók hülyének nézik a fogyasztót, de ha egy kicsit jártasabb vagy az elektronikában tudod, hogy ez közel sincs így. Ezek kiélezett vasak, határon vannak járatva pont azért, hogy a mezei Pistikék magukhoz nyúljanak a gyönyörtől, amikor betolják a legfrissebb játékot a PS3-mukba. Ennyit tudnak és kész. Lehet, hogy egyesek szerencsések, mert kisebb hardverigényű játékot tolnak kisebb óraszámban, így nekik tovább tart a konzol.

    Ha már közgazdaságtant emlegettél: lassan 80 eFt-ra fog esni egy PS3 ára, ami azért maradjunk annyiban, hogy abszolút nem sok (egy jobb VGA kártya önmagában ennyibe kerül), még a magyar fizetésekhez képest se, amelyeknek átlaga jelenleg 150 eFt, tehát alig kerül többe egy PS3, mint egy átlag magyar havi fizetésének a fele. És ugye azt is tudod, hogy ez a gépet nem a magyar fogyasztóknak szánták, hanem a nálunk ötször többet kereső nyugati államok polgárainak, ahol ha elromlik a PS3, a gyerek a hétvégi Tesco bevásárlás során a végén még visszaszalad a polchoz és belecsap a kosárba egy új PS3-at és ebből a családi kassza nemigen vesz észre semmit, nem úgy, mint itthon.

    A Michael Moore-féle "multik összeesküvése a kisember ellen"-i logikádon pedig én is csak mosolyogni tudok, mert nem feltétlen minimális erőfeszítés kell ahhoz, hogy egy új technológiát alkalmazó termék ne csak 1-2 évig működjön, hanem hosszú idő és kísérleti periódusok. Ez például kitűnően lemérhető a TV-piacon, ahol már 6-8 éve megjelentek a laposTV-k (LCD, plazma), mégis csak most jutottunk el oda, hogy már érdemes is beruházni rájuk és aki mondjuk 2005-ben vett ilyen TV-t, az két év után ugyanúgy cserélhette, ha jó minőséget akart, mert egyrészt vagy meghalt a TV, vagy csak simán nem volt jó a későbbi modellekhez viszonyítva. Manapság viszont már az LCD/plazma TV-k sem 1-2 évet bírnak, nekem elhiheted. A konzolpiacon ezt azért nehéz megoldani, mert nem jönnek ki évente új konzolokkal a gyártók és a legújabb konzoljaikba mindig a legújabb technológiát próbálják beleszuszakolni (lásd Blu-Ray, multiCore proci), amelyek még erősen korai tesztperiódusban vannak.

    Az meg, hogy kuncogsz a markodba a konzolgyártók fölött, vajmi kevéssé hatja meg őket: a Microsoft-nak asszem nem kell ecsetelnem az anyagi helyzetét, a Sony meg amit elveszít a konzol-szegmensén, azt bőven behozza a TV-in, telefonjain, egyéb készülékein.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz Peat;) #7430 üzenetére

    Egy szót mondok neked: tömeggyártás.

    Ezzel szerintem mindent elmondtam. Régen, amikor még évi 1000 darab Hajdú mosógéppel ki lehetett elégíteni a lakossági igényeket, akkor volt idő rendesen legyártani, összerakni azt a készüléket. Benne volt az anyag (mert akkor még nem spóroltak semmivel), lelkiismeretes emberek rakták össze a gépeket.

    Manapság, amikor egy összerakó-gépsor percenként szar ki magából 1000 darab mosógépet, érezhető, hogy silányabb a minőség. Ehhez jönnek a megcsappant alapanyag-készletek, valamint a növelt fogyasztási igények és a gyártók megnövekedett száma miatt minden gyártó kénytelen gyártási költséget csökkenteni, ezt hogyan tudja megtenni:

    - csökkenti a felhasznált alapanyag minőségét/mennyiségét
    - kiviszi a gyártási folyamatot valamilyen perifériára szorult fejlődő országba, ahol olcsó (és rosszabb képzettségű) munkaerővel szereteti össze a terméket
    - meghagyja a termelést odahaza, de a minőségbiztosítási folyamaton spórol (több selejt kerül ki)
    - többféle változatban dobja ki a terméket és egyes változatokból kihagy dolgokat.

    Pont az alaplapot hoztad példának, ami kiváló: az ASUS-nál a mai napig megvannak az egyes alaplap-típusokon belül a kategóriák (Pro, Deluxe, stb.). A különbség elsősorban a felszereltségben és a felhasznált anyagok minőségében van: az adatlapom alatt látható alaplap dobozán nagy betűkkel volt olvasható, hogy kizárólag japán kondenzátorokat tartalmaz, amik a gyártó szerint garantáltan mennek legalább 5 évet.

    Mindebből mi következik: a termékek életciklusa lecsökkent. Az életünk is felgyorsult az elmúlt 15 évben, nem is kicsit. Ebbe bele kell törődnünk. A konzol ilyen szempontból rossz példa, mert a konzolgyártók nem dobnak a piacra minden évben új készüléket, de adott esetben amikorra egy telefon, egy televízió, egy számítógép eléri életciklusának végét már pont meg is érett arra, hogy amúgy is lecseréld, ha egyébként még működne is, mert sokkal nagyobb tudásút, szebbet, jobbat kapsz. A mosógépem, hűtőm, mikrosütőm meg már legalább 4 éve megy gond nélkül (kop-kop-kop), szerintem 4 év múlva sem lesz velük semmi gond.

    Persze, a régi dolgok is csúcscuccok voltak a saját korukban, valamikor a C64 is csúcscucc volt és még a mai napig működhet, de beláthatod, hogy azok működése nem is emésztette fel őket annyira, mint a maiaké. Ott nem nagyon kellett azon izgulnod, hogy jaj beáll a venti a CPU-n és megsül a cucc. Na, a Hajdú mosógépek sem pörögtek centrizés közben 1200-as fordulaton, csak 400-on, meg nem volt bennük "fedélzeti computer", csak egy rohadt mechanikus programtárcsa. Jó, hogy megy 20 évig bakker.

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz Peat;) #7437 üzenetére

    Egyébként neked elromlott 1 év után a PS3-ad, vagy még mindig megy? Mert abból, hogy pár embernek megdöglik másfél év után a konzol, még nem vonnék le messzemenő következtetéseket. Nem tudjuk, hogy ki hogyan használja a gépét (szekrénybe szorítva, 24/168 órában), ki mennyire törődik vele.

    Az Xbox esetében egyet kell, hogy értsek veled, az tényleg felháborító, ami ott ment gyártás címszó alatt, de legalább felvállalták, hogy javítják a gépet. Mondjuk szerintem ilyenkor alapvető, hogy visszahívom a hibás szériát.

    Szerintem a mai sorozatgyártás amiatt silányabb, mint a '90-es évekbeli, hogy sokkal több termék készül és a nagy számok törvénye alapján több termék közt több a selejt is.
    A gépesítés pedig szerintem nem jelent alapvetően jobb minőséget, az emberi tényező szerintem kell a gyártási folyamatba, ezt manapság már sok helyen csak a minőségbiztosítással pótolják. Ezzel szemben nagyon kevés olyan tömeggyártási folyamat van, ami teljesen gépesített.
    Ugyanabban az üzemben, ahol a prémiumnak nevezett Sony lejátszód is készül, készül elektronika a Tesco-s készülékekbe is, sajnos pont ezzel magyarázható a silány minőség, ha hiszed, ha nem. A minőségbiztosítás csak egy dolog, nem mész sokra a szúrópróbaszerű ellenőrzésekkel, meg a rendszeres felülvizsgálattal. Ezzel sem szűrhető ki teljesen a hibás gyártás, egy rossz gépbeállítás, ami csak néhány napos használat után jön ki a terméknél. Tudom, anno az egyik diplomamunkám a minőségbiztosítási rendszerek gyakorlatbani megvalósulása volt.

    Szerintem 3 évet ki fog bírni a PS3-ak döntő hányada, de ha nem is, akkor is töredékáron orvosolható a probléma.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz Peat;) #7448 üzenetére

    Hát, azért szerintem nem említhető egy lapon a meghibásodott X360-ak és a PS3-ak száma. Előbbiből sokkal több megy gallyra. A PS3 szervizelt példányaira pedig én még panaszt nem hallottam. Nem úgy a javításból visszatért X360-akra.

    Get Moded!

  • bwoay

    nagyúr

    válasz Peat;) #7448 üzenetére

    azért ez így hülyeség, mert közel nem érint annyi PS3-at bármilyen meghibásodás,
    mint boxot ugyanaz a hiba. a jövő meg nyilván nem igazán az exkluzív fejlesztéseké,
    amik sokkal kevésbé térülnek meg. a következő generációban
    valszeg még kevésbé lesz jelentősége, hogy milyen gépet vesz az ember,
    mármint játékfelhozatal szempontjából, a hw-t meg ki tudja.
    a sonyból nem nézem ki, hogy előrukkolnának egy könnyen kezelhető,
    developer friendly masinával, náluk ez ugye stratégia :)

    a két hetes javításról annyit, hogy 27-én vitte le a gépem a futár,
    ez péntek volt, jött a hétvége. ápr. 1-én jelezte a szerviz, hogy megérkezett hozzájuk,
    7-én meg hívott a futár, hogy vissza is hozta. annyi időm sem volt, hogy visszakérjem
    azt a gépem, amit kölcsönadtam egy barátomnak, már meg is érkezett a javított.

    [ don't... don't believe... don't believe the hype ]

  • szasanyi

    félisten

    válasz Peat;) #8510 üzenetére

    Igen, köszi. Az első nem jött be (PC-n), a másik megvan. :)

  • Djuree

    félisten

    válasz Peat;) #13115 üzenetére

    hát ja, valahogy így gondolom én is :)

    LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

  • kelzsoca

    félisten

    válasz Peat;) #15153 üzenetére

    A Batman játék TriOviz technológiát alkalmazza, és nem kell hozzá 3D-s tv sem, csak a szemüveg(ek) amit a játék mellé adnak.

    https://vertigostore.eu

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz Peat;) #15153 üzenetére

    Az a Batman játék teljesen más téma. Az új 3D technológia lényege, hogy a megjelenítő interpolációval dolgozik, a TV-hez mellékelt elektronikus szemüveg (tehát nem a régi kék-vörös papírszemüvegre kell gondolni) segítségével más képeket lát az egyik és mást a másik szemed, ezáltal alakul ki a 3D térérzet. Ezt a ma forgalomban levő megjelenítők nem tudják (max. egy-két igen ritka és igen új készüléktől eltekintve), most jelennek meg az első 3D plazmák (pl. Panasonic 50VT20) és LCD-k. Tehát igen, a 3D-hez új megjelenítőre lesz szükség. A fenti Panasonic plazma ára jelenleg úgy 650 eFt, tehát nem ma fog a nappalinkba kerülni, bár tény, hogy egy-két éven belül normalizálódik az ára, valamelyik nap már 3D laptop-ot is nyomkodtam, teljesen korrekt volt.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz Peat;) #16955 üzenetére

    Igen, sajnos a PS3 tábort sem kényeztetik el gyönyörű Mafia 2 átirattal, de Box-on még mindig jobb a helyzet, mert a PS3 verzióból egyenesen kihagynak tereptárgyakat (fű, fák, vértócsák hiánya). Mindemellett pedig az FPS is csak 25-30. A PS3 demót kipróbálva én is elszomorodtam, pedig a hangulat csak úgy árad a játékból: a zenék, a város, a ruhák, a fegyverek, a dialógusok. Teljesen hozza az első rész hangulatát. Elő is rendeltem a Collector's Edition-t, de keserű szájízzel, mert tudom, hogy másfélszer annyit fizetek érte, mintha a PC-s verziót venném, amivel ráadásul sokkal többet kapnék. Osztom a véleményed: ha már butítja, akkor legalább futna 60 FPS-sel, de nem.

    A mozgásérzékelős kontrollerek engem se hoznak lázba, ha ilyet szerettem volna, akkor már x éve megvehettem volna a Wii-t, na meg érdekes lenne az általam kedvelt FPS, TPS és autós műfajokban a Move-val nyomulni.

    A következő generációval meg figyeld meg az lesz a baj, hogy ott meg azért nem kapsz majd teljes részletezettséget és FPS-számot, mert ott meg a 3D fogja elvinni a számítási kapacitást.

    Én sem érzem már azt a varázst a konzol körül, mint régen, meg őszintén - a sokkal nagyobb kényelmet sem. Most a PC miért lenne sokkal körülményesebb? Azért, mert ugyanúgy rá tudom kötni a plazmámra és ugyanúgy a kanapéból játszani? Azért, mert ugyanúgy tudok kontrollerrel nyomulni, ha akarok? Azért, mert olcsóbb rá ugyanaz a játék és még jobban is néz ki, gyorsabban fut? Azért, mert moduláris és akár otthon is megoldom, ha valamijével zűr van? Azért, mert erre első alkalommal ugyan fel kell telepíteni a játékot, aztán még kényelmesebb is, mert nem kell állandóan bohóckodni az indítással? Azért, mert azon konvertálás és bohóckodás nélkül nézhetek minden HD-anyagot is, amit emitt csak körülményesen? Azért, mert gyorsabban elavul? - két éve ugyanazt a gépet nyúzom és mégcsak fel sem merült bennem, hogy bármit is lecseréljek benne. Ugyan már kérem! Aki még mindig azzal érvel, hogy a konzolnak más a feeling-je, az magának is hazudik. Igen, valóban van más feeling-je, egy tekintetben: az exkluzív címekben. De semmi másban, minden egyéb tulajdonságát át lehet hozni PC-re is, talán csak azt nem, hogy elférjen egy olyan kis dobozban - bár, tulajdonképp még azt is. Csak azért az évi 1-2 exkluzív címért kár fenntartani a PC mellett egy konzolt is... Legalábbis én egyre inkább ezt érzem, annak ellenére, hogy szeretem magaménak tudni a PS3-at. Csak sajnos az utóbbi időben egyre többször okoz csalódást az öröm és kikapcsolódás mellett.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

Új hozzászólás Aktív témák