Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz Ati007 #4391 üzenetére

    Sajnos nekem ugyanez a bajom az mkv-val. Mert ugye van konvertálási célra az mkv2vob, ami többé-kevésbé működik is, de abban az esetben, ha feliratot is szeretnék látni a HD-fájlban, akkor ugye bele kell kódoltatnom a progival a filmbe, ami még nem is lenne gond. A problémám az, hogy az adatlapomon látható konfiggal (tudom, régi szar, de gépre én már nem költök, laptop-ra gyűjtök) több órás folyamat egy rövid kis 40 perces epizódba is belekódolni a feliratot, pedig ha nem teszem rá, akkor meg fél perc alatt megvan a konverzió. Jó, tudom, nyilván a felirat miatt az egész filmet át kell neki kódolni és beleégetni a feliratot, de nekem emiatt felejtős. Ráadásul plusz probléma, hogy a fájl mérete - ha nem is nagyon - megnő, így ha van egy átlag DVD-R-re optimalizált méretű filmed, akkor az már konvertálás után garantáltan nem fog ráférni. Na, én ezért nem is szenvedek a HD-anyagokkal, kb. egy-két év és a Blu-Ray-ek ára normalizálódni fog: az USA-ban most indul a nagyüzem: csomó filmstúdió kezdi ontani a Blu-Ray-eket (köztük a régi klasszikusokat is) és elég nagy törekvésnek látszik a 11 $-os fogyasztói ár beállítása. Szóval szerintem van remény.

    Nagyritkán DivX-re meg a DVD-lejátszót használom, oszt jóvan, az kezel minden DivX-et/Xvid-et, meg minden feliratot is. De leginkább meg nem is nézek DivX-et.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

Új hozzászólás Aktív témák