Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • nemurea

    aktív tag

    Sziasztok! Én is az OMV fórumból jöttem, mert most már inkább a virtualizációval kapcsolatban van bajom kérdésem:
    Új telepítés, proxmox működik SSD-n, és szeretném a korábbi 2T HDD-t is a rendszerben látni és megosztani. Semmi raid, csak 1 HDD, de vannak rajta adatok és nem akarom törölni.

    Mountpont a host rendszeren kész, HDD felcsatolva, működik. Kollégám javaslatára a Turnkey - Fileserver LXC-t szeretném használni a megosztás beállítására (NFS és CIFS).

    Probléma1: javaslata alapján (és valszeg így is van) az LXC-t privileged módban kell futtatni. A futtatással nincs probléma, de ha privileged-ként készítem el a containert, egyszerűen nem tudok hozzá böngészőből csatlakozni. Unprivileged-ként gond nélkül működik - csak úgy meg valszeg a HDD-t nem tudom "bemountolni" a container alá, hogy utána meg tudja osztani.

    Probléma2, de idáig el sem jutok, míg az 1) kész nincs: a GUI-n nem tudom a container számára a HDD-mount pontot megadni, hiszen a HDD nem része a proxmox világnak, csak a host rendszer Debian-on egy random mappa. Ezt elvileg fel tudom majd oldani a
    pct set 300 -mp0 /data/backup,mp=/mnt/nas/backup
    -hoz hasonló paranccsal.

    Igazából tippem nincs, hogy mi miatt nem érem el a containert. Már a firewallt is OFF-ra raktam a készítésekor. Pingelni lehet Windows alól az IP-t. Egyáltalán merre induljak el? Vagy csinált valaki már ilyesmit és van egy jobb tippje? Fel tudom telepíteni a Webmint a host proxmoxra is, de akkor az már megint nem egy clean install. Ja, nem port hiba, sem 80, sem a 12321-en nem reagál.

Új hozzászólás Aktív témák