Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Alteran-IT

    őstag

    válasz Årpi #2813 üzenetére

    Nem tudnád nekem megnézni? Kíváncsi vagyok rá, mert ha elmegy modemként, akkor megérné rá előfizetni, egyéb esetben nem nagyon.

    Ez azért érdekes, mert az Arris oldala szerint csak DOCSIS kompatibilis, legalább is ha a pontos típusnál nézzük.
    Sehol sem írják az EuroDOCSIS-ot, sőt külön kiemelik direkt, hogy hova szánják és milyen sebességre képes maximum.
    "Compatibility Major U.S. Cable Providers, Download Speed (Internet) Up to 600 Mbps"

    Ellenben a TG1652 elméletileg képes, illetve ott említik a TG1652S-t, hogy tudja, de ugyan úgy a 600-640 Mbit/s sebességel, vagyis annyira tudja csak az EuroDOCSIS-ot, hogy elmegy ilyen hálózaton, de nem tudja kihasználni teljesen, gondolom szoftveresen van csak a kompatibilitás, vagy nem tudom, de ED 3.0 esetén a 800 Mbit/s a reális sebesség 16 csatorna esetén, ha ezt nem tudja, akkor vagy valami gebasz van a hálózattal, vagy nem ED 3.0 hálózatról beszélünk, csak sima DOCSIS-ról.
    Még az is szóba jöhet, hogy rossz a leírás, illetve az Arris hülye, de a TG2492/TG2492S modem esetében pedig a leírásban is szerepel a 1334 Mbit/s maximálisan elérhető sebesség (ugye 24 csatorna esetén ennyi az elméleti maximum, a gyakorlati pedig olyan ~1200 Mbit/s), vagyis a TG1652/TG1652S valószínűleg gyárilag nem EuroDOCSIS 3.0 hálózatra lett szánva, csak valahogy meg lett oldva, hogy azon is működjön, de végül is ha stabilan működik rajta akkor nincs gond, csak akkor sem lehet kihasználni a teljes sebességet, plusz egy 24x8-as modemnek a jövőre tekintettel sokkal több értelme lett volna.

Új hozzászólás Aktív témák