Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dedy70

    tag

    válasz gomzol #23368 üzenetére

    Melyik boltban vetted át? Én is a személyes átvételt preferálom. Az üllői úti bolt csak egy villamosmegállónyira van a munkahelyemtől. Kipróbálás nélkül viszont nem vinném haza (pixelhiba, tápzúgás, sávosodás). A futáros házhoz szállításnak több buktatója is van:

    -Munkaidőben szállítják, ezért szabadságot kell kivenni.
    -Ha hibás saját költségen kell visszaszállítani.
    -Semmi sem garantálja, hogy a cserekészülék hibátlan lesz, +1 szállítás, + idegeskedés.
    -A futárcég fektetve szállítja, sérülhet a panel.

  • tamáspapa

    aktív tag

    válasz gomzol #23368 üzenetére

    Hali!

    Ha interneten rendelted, akkor hogy jelezted azt, hogy melyik boltban akarod átvenni?

    Ha szállítással kéred, meg lehet nézni a konkrét tv-t valamelyik boltban, és ha ok, akkor visszacsomi és szállíthatják/szállítják?

    Vagy hogy van ez?

  • gomzol

    tag

    válasz gomzol #23368 üzenetére

    Nos, ígértem, hogy írok még a bő 3 hete vett 42ST50-ről, szóval akit érdekel, annak íme:
    Még nincs bekalibrálva, mivel még járatom előtte egy kicsit (most olyan 170 óra körül lehet).
    Remekül mutat a nappaliban,

    Blu-ray lemezekkel fantasztikus a kép (a jelenlegi gyűjteményemből talán a Bosszúállókkal jön ki ez a legjobban). Ezeket többnyire a 160-170 centire elhelyezett fotelekből nézzük, de messzebbről is jól látható a minőségbeli többlet. Ebből a közelségből viszont már időnként, főleg a szürke részeken észrevehető a plazma képzaja.
    A DVD-k felskálázásában nem igazán látható érdemi különbség a tavalyi Pana BD-lejátszók csúcsmodellje (BDT310) által végzett felkonvertáláshoz képest, ami asszem egyértelmű dicséret! :-)
    A HDMI-bemeneten a True Cinema kontrasztját 36-ról 45-re, fényerejét pedig 0-ról -2-re módosítottam a THX Optimizer ábrái alapján. :U
    A képjavítók minden bemenetnél (amik remekül váltogathatók a last view gombbal) ki vannak kapcsolva, kivéve a filmritmus felismerést, ami tudtommal javasolt is.

    A digitális műholdas tévé (UPC Direct) képe scart-on jön a nem HD-s beltériből, a képminőség pedig erősen függ az adott csatornától, néha egész jó, akár a DVD-khez közelítő is tud lenni (pl. az HBO-n, Spektrumon, stb.). Itt a True Cinema-n a színtelítettséget levettem 22-re a 30-ról.
    A képarány a tévéműsoroknál 4:3-ra vagy még inkább Zoom1-re van állítva, utóbbi esetben a 4:3-as adás képe torzítás nélkül kitölti a képernyőt, ami az ál-16:9-es műsoroknál (pl. sokszor a TV Paprika, Viasat3) még nem is igazán jár képi információ elvesztésével. A ténylegesen 16:9-ben sugárzó adók pedig a fenti beállítások ellenére automatikusan 16:9-re ugranak a szélesvásznú vezérlőjelnek köszönhetően.
    A tévéadásokat a DVD-khez hasonlóan kb. 3 méterről nézzük.

    A médialejátszónál sajnos nem láttam lehetőséget arra, hogy a pendrive tartalmát rendes könyvtárszerkezetben mutassa. Jó, hogy a tévé elforgatható az állványon, viszont kár, hogy nincs közvetlen scart-bemenete, így a jóféle, vastag Hama-kábelem előnye gondolom elvész az átalakító vékony tyúkbelén keresztül...

    A villogás az 50 Hz-es CRT-hez képest számomra jóval kevésbé észlelhető. Alapból hangtalan a készülék, azonban a világos részeknél megjelenik a cicergés, de ez a CRT-nél folyamatosan megvolt. Sávosodást nem tapasztaltam, viszont a sokat szidott adó logója rövid idő alatt is gyenge ghost-ot tud okozni, ami szerencsére fokozatosan halványodik.

    Ja, és a saját korábbi kérdésemhez: bizony a MM-okba egy Kapacitás Kft. nevű cégtől kerülnek a Pana TV-k, nem a hivatalos forgalmazó Panaudiótól...

Új hozzászólás Aktív témák