Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Zozzy

    aktív tag

    válasz gomzol #17731 üzenetére

    Mint írtam, HTPC-m van, HDMI-vel az erősítőre, onnan ARC képes csatlakozóval a TV-re kötve. Egyelőre nem dugdostam át semmit, de az alábbi esetekben megjelenik az erősítőn a DD és a DTS 5.1:
    - pendrive-on a lejátszani kíván műsor, a pendrive pedig a TV USB bemenetében.
    - TV-ben média szerverről streamelve. A stream forrása nem a HTPC, hanem az asztali gépem, WiFi-n keresztül.
    Nem régen cseréltem le az erősítőt, az előző olyan volt, amin nem volt ARC képes HDMI, ezért a TV optikával volt rákötve. Ugyanúgy működött minden, a változás mostanra, hogy eggyel kevesebb kábelre van szükség. Számomra a pendrive és a stream forrása is külső eszköznek minősül.

    További eszközök híján mást nem tudok tesztelni, a DVD lejátszómon nincs HDMI kimenet, BD lejátszóm nincs, és egyelőre nem is tervezek beszerezni. (Nem vagyok az optikai adattárolás híve). Jelenleg külső merevlemezem sincs, amint lesz, tesztelem azt is, és beszámolok a tapasztalatokról.

    Még annyit délután kipróbálok, hogy mi történik, ha a HTPC-t közvetlenül a TV-be kötöm, és onnan megyek vissza az erősítőre. Amint meglesz az eredmény, jelzem.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák