Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Canonfan

    senior tag

    Sziasztok!

    Azt szeretném megkérdezni, hogy az új Braun borotvákban kb mennyi ideig tartja magát a szita kilyukadás nélkül?

    Azért érdekelne a dolog, mert már régóta Philips borotvát használok, jelenleg egy HQ7140-est, és meg is vagyok a elégedve vele (mint ahogy az előző Philipsemmel is) de sajnos van amikor nagyon kipirosodik tőle az arcom, ezért gondoltam most, hogy teszek még egy próbát a Braunnal, mert az kíméletesebb a bőrhöz. :)

    Volt régebben Braunom, két Flex Integral, és nem is volt bajom velük, de sajnos kb 1 évig bírta bennük (legalábbis nekem) a szita, és a Philips-szel hamarabb meg tudok borotválkozni is, a Braunnal 10 perc volt, a Philips-szel 6-7 perc.

    De most az új Braunoknak ahogy néztem már elvileg olyan szitája van, ami minden irányból befogja a szőrszálakat, ezért szeretnék egy próbát tenni most egy series 3-al, pontosabban a 320s4-el, viszont ahogy láttam már a Braunnál is egybe lehet csak cserélni a kést és a szitát, így ha csak a szita lyukadt ki akkor is meg kell venni a komplett borotvaegységet kb 10 ezerért, :Y ami ha kibír min. 2-3 évet akkor ok, de ha most is csak 1 évet bír, akkor már nem éri meg egy kb 20 ezres borotvába évente 10-ért borotvaegységet venni...

    Ezért szeretnélek megkérdezni titeket, hogy nektek mik a tapasztalataitok, mennyit bírnak az új Braunok szitái, ha naponta borotválkozik vele az ember?

    Bármilyen infót előre is nagyon szépen köszönök! :R :R

  • Canonfan

    senior tag

    aronpapa, TayRol:
    Köszi szépen a válaszotokat! :) :R :R

    Akkor lehet még a héten bepróbálkozok egy series 3-as Braunnal, mit gondoltok, a 320s4 az milyen lehet?
    Gondolkoztam a 340-esen is, de az csak a vízállóságban tud többet, nekem meg a lemoshatóság bőven elég, úgysem borotválkoznék géllel/víz alatt, így a vízállóságot úgyse tudnám kihasználni. :)

    Bármilyen infót előre is köszi! :R :R

    [ Szerkesztve ]

  • Canonfan

    senior tag

    válasz TayRol #2567 üzenetére

    Köszi! :) :R

    Ma délután meg is rendeltem [innen], remélem jó választás lesz, és bírja majd a szita is. :)

    Még azt szeretném megkérdezni, már csak kíváncsiságból, hogy a Braun 1-es szériája az milyen szerintetek, nagyon alap, vagy azok is jól használható, hatékony borotvák?

    Előre is köszi! :)

    [ Szerkesztve ]

  • Canonfan

    senior tag

    Sziasztok!

    A Philipsnél nem gond a szita, nekem a mostani Philipsem kb 4 éves, és most van egy kicsi lyuk az egyik körkésen, de az sem vészes. :)

    Nekem még sajnos nem jött még meg a Braun 320s-4-es, de kíváncsi vagyok hogy milyen lesz, már rég használtam Braun borotvát, de sok jó véleményt olvastam róla, úgyhogy bizakodó vagyok... :) :)

    Viszont a szita miatt aggódom kicsit én is, mert nem olcsó hozzá a borotvaegység, és hogy ne kelljen évente cserélni kb 10-ért...
    Ezért lenne még egy kérdésem ezzel kapcsolatban, de előre is bocs, ha furcsa lesz a kérdés... :)

    Olvastam a borotva használatijában, hogy ha vízzel van tisztítva, akkor hetente 1 csepp műszerolajjal át kell kenni a szitát, és ezt logikusnak is tartom, mert gondolom gyárilag meg vannak olajozva a pengék és a középső vágóegység is, és ezt a víz kimossa.

    Ezzel kapcsolatban gondoltam hogy az mennyire lehet életképes ötlet, ha csak szárazon tisztítom, de ugyanúgy hetente megolajozom kicsit a hozzá kapott olajjal, mintha vízzel öblíteném le, :F mert elvileg ilyenkor kicsit jobban lenne olajozva a kés, és kevésbé dörzsölné, koptatná belülről a szitát... :F

    Mit gondoltok, ez nagyon felejtős ötlet, vagy lehet értelme? Nem szeretném feleslegesen elpocsékolni a hozzá kapott olajat, de gondoltam ha ez így működhet, akkor műszerolajat könnyebben be tudok szerezni, és olcsóbb is, mint az új borotvaegység... :)

    Válaszotokat előre is nagyon szépen köszi! :R :R

  • Canonfan

    senior tag

    Na végre megjött a Braunom, (320s-4) kinézetre elég pofás darab, az is megnyugtató, hogy az enyém is "made in Germany", úgyhogy már alig várom hogy holnap leteszteljem... :)

  • Canonfan

    senior tag

    válasz Bali27 #2620 üzenetére

    Köszi, szerencsére nincs erős szőrzetem, ma reggel kipróbáltam és jól nyírt, kb 5 perc alatt meg is voltam, bár voltak olyan helyek ahová utólag vissza kellett menni, de ez lehet amiatt volt hogy vissza kell szoknom még a Braunnal való borotválkozásra, de eddig jónak tűnik, majd tesztelem még pár napig aztán meglátjuk. :)

  • Canonfan

    senior tag

    Sziasztok!

    Találtam tesztet két Panasonic-ról, volt itt téma régebben, hátha valakit érdekel... :)
    [link]

  • Canonfan

    senior tag

    Sziasztok!

    Elsősorban a Braunt használókról szeretném megkérdezni, hogy mennyire kényes a Braunok szitája, mennyire kell rá vigyázni?

    Azért érdekelne, mert ma amikor tisztítottam a 320-asomat, akkor véletlenül hozzáért 2x az egyik szita a csap széléhez :W de épp hogy csak, szóval a szitán nem vettem észre semmi sérülést, de nem tudom hogy kell-e aggódnom emiatt, szóval várható hogy azon a részen előbb-utóbb megadja magát a szita, vagy azért annyira nem kényesek?
    Amúgy igyekszem rá vigyázni, csak ma túl közel tartottam a csaphoz... :(

    Bocs, ha nagyon hülye a kérdés, de hosszú idő után most van újra Braunom (és eddig nagyon tetszik :) :) ) és nem tudom mire számítsak e téren, mire kell figyelni stb...

    Bármilyen infót előre is köszi szépen! :R :R

  • Canonfan

    senior tag

    válasz andrasferenc #2658 üzenetére

    Köszönöm szépen a válaszodat! :R :R :)

    Ez mindenképp megnyugtató akkor, hogy 2-3 évet elvileg ki kell bírnia, nekem anno a flex integral-ban 2-szer cseréltem szitát, a gyári 1 évet bírt ki, amit utólag vettem rá az meg kb 10 hónapot...

    Még annyit szeretnék megkérdezni, hogy a mostani Braunoknál a NI-MH-s aksi az mennyire érzékeny a túltöltésre?
    Azért érdekelne, mert az én 320-omban is szerencsére 1 órát kell csak tölteni, de mik a tapasztalatok, az első (4 órás) töltés után oda kell figyelni hogy a töltés végeztével levegye az ember, szóval ha néha 1-2 órát rajtmarad véletlenül a töltőn az mennyire veszélyes esetleg?

    Bármilyen infót előre is köszi szépen! :R :R

  • Canonfan

    senior tag

    Sziasztok!

    Egy egyelőre elméleti kérdést szeretnék feltenni nektek, kíváncsi vagyok a véleményetekre, tapaszalatotokra. :)

    Én sokáig Philips borotvákat (kettőt, abból egyik jelenleg is tartalék borotva) használtam és mindkettővel meg voltam elégedve, hatékonyan nyírtak, és körkéseket se kellett cserélni. Egyedül az volt velük a problémám, hogy a Philips rendszerét nem bírja az arcbőröm, nagyon kipirosodott utána és égetett is. :(((

    Ezért áttértem Braunra, körülbelül két éve egy series 3 320s-4-et használok, és jó borotva jól össze is van rakva, és amiért vettem (irritációmentes borotválkozás) azt teljesíti is, szépen is nyír bár az össze-vissza növő szőröket csak több irányba tudom leküzdeni vele, de ez annyira nem zavar.

    Ami a gondom, hogy ennél a Braunnál csak egybe cserélhető a pakk, bár igazából ezzel még nem lenne problémám, de nálam 1 év eddig az amit bírt a gyári, és amit utána vettem az is. Árba meg 8-9 ezres körül mozog, amit évente kissé soknak tartok, rejtély hogy másoknak miért megy el több évig is egy szita...

    Viszont nemrég ajánlották nekem a Remington márkát, ami egy kis utánaolvasás után nekem is szimpatikus, de azt szeretném megkérdezni, hogy a körkéses borotváival van tapasztalatotok?
    Én 30 körülért láttam tőlük már jól felszereltnek mondható darabokat is, pl: [link] de a márkát nem ismerem, borotválkozásra ugyanúgy szokni kell mint a Philipset, vagy a Remingtonok kíméletesebbek?

    Azért kérdezem, mert gondolkodok abban hogy még egy borotvaegységet veszek a Braunhoz de mielőtt az kilyukad visszatérek körkésesre, de nem tudom hogy mennyire kíméletes a Remington, mert ha az hasonló mint a Philips rendszere, akkor inkább nem kockáztatok, és maradnék a Braunnál... :F

    Válaszotokat előre is köszönöm szépen! :R :R

  • Canonfan

    senior tag

    válasz mickemoto #4743 üzenetére

    Nekem most egy series 3-as Braunom van, (320 s-4) egy régebbi körkéses Philipset váltott, mert az nagyon irritálta a bőrömet a nyak részen.

    Alapjáraton elégedett vagyok vele, jól össze is van rakva, és amiért vettem (irritációmentes borotválkozás) azt teljesíti is, szépen is nyír bár az össze-vissza növő szőröket csak több irányba tudom leküzdeni vele ez a Philipsnek jobban ment, de a körkés szerintem alapból jobb a több irányba növő szőrök ellen.

    Ami a gondom, hogy ennél a Braunnál csak egybe cserélhető a pakk, bár igazából ezzel még nem lenne problémám, de nálam 1 év eddig az amit bírt a gyári borotvafej, és amit utána vettem az is. Árba meg 8-9 ezres körül mozog, amit évente kissé soknak tartok.
    Rejtély hogy másoknak miért megy el több évig is egy szita, szóval nekem egyszer sem bírta se a gyári se amit utólag vettem 18 hónapig, de lehet arcfüggő... :F

    Ezért most vissza akarok térni körkésesre mielőtt kilyukad a mostani szitám, de még nem most mert nemrég vettem bele a mostani borotvaegységet, majd pár hónap múlva.

    Most az a terv hogy a mostani szita 6-7 hónapos korában veszek újból körkésest, így a Braunban marad még annyi élettartam hogy tartalék borotvának tökéletes lesz.

    Eddig a Remington XR1370-est néztem leginkább, de a Remington márkáról nincs tapasztalatom, szóval ha tudtok róla akár viszonyítási alapként bármilyen infót, akkor kérlek ne tartsátok magatokban :) :)

    Előre is köszi! :R :R

  • Canonfan

    senior tag

    válasz mickemoto #4754 üzenetére

    Igen így van, nekem a Braunnal mindig a szitákkal volt gondom (a mostanin kívül még kettő Flex Integralos Braunom volt, azokkal kezdtem a borotválkozást).

    Szerintem a Braunnál ez a szita dolog a 22-es csapdája, mert ugye minél vékonyabb a szita annál alaposabb, viszont ezt a vékony szitát belülről folyamatosan koptatja a kés...

    Ez még a régebbi Braunoknál ahol külön lehetett cserélni a szitát és a rezgőkést még barátságosabb volt, mert pl évente pár ezer forintért egy szita még elmegy, de a komplett borotvaegység 9 körül szintén évente szerintem sok.
    Összehasonlítva a Philipsszel, ott nekem nem kellett kicserélni a körkéseket max a kés tompult bennük de a szitának semmi baja. Egyedül az első Philipsembe kellett vennem 1 körkést még nagyon régen, mert kitörött egy barázda a szitából de ezen kívül semmi.

    Én a mostani Braunomat vízzel tisztítom mindig, (általában hetente) és ha eszembe jutott tisztítás után meg is olajozom. A kefét csak fej belsejében használtam amikor a víz nem vitt ki mindent, figyelve hogy ne érjek hozzá a szitához.
    Heti 3-4 borotválkozással lehet összejön a másfél év, nekem naponkénti használattal bírt kb 1 évet eddig a szita.

  • Canonfan

    senior tag

    válasz mickemoto #4764 üzenetére

    Szia!

    Az én borotvám (Braun 320 s-4) vízzel tisztítható, pontosabban leöblíthető, de ennél több nem is kellett nekem, nem akarom zuhany alatt használni vagy ilyesmi.

    Én úgy szoktam tisztítani, hogy először leöblítem csap alatt a borotvát, utána magát a szitát is leöblítem csap alatt. Összerakni én is akkor szoktam amikor megszárad a borotva és a borotvaegység is, utána ha eszembe jut megolajozom a hozzá mellékelt olajjal használat előtt.

Új hozzászólás Aktív témák