Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • crey

    MODERÁTOR

    válasz Freddy76 #11025 üzenetére

    Öcsémnek számtalanszor felvetettem a lehetőséget, alapítsunk közösen egy céget, én online torta és süteményfutár, akár egyedi megrendelésekkel. Ő csinálná a süteményeket (cukrász a lelkem, nem is túl béna), én meg az egész online felületet, meg a cég ügyes-bajos dolgait.

    Amikor leültünk egy kockás papír mellé, hogy milyen élelmiszeripari, egészségügyi feltételeknek kell megfelelni, akkor gyorsan el is vetettük az egészet (csak ilyen apróságok):

    - tökig fel kell csempézni azt a helységet, ahol dolgozol
    - külön hűtő tejtermékeknek, külön hűtő zöldség-gyümölcsnek, egyébnek (szerencsére húsokkal nem kell foglalkozni).
    - csomagolástechnikának sterilnek kell lenni (meg amit leírtál... összetevők feltüntetése, laktóz, mogyoró érzékenység, dietetikus mivol megjelölése)
    - megfelelő ipari gépek beszerzése, mert van amit egyszerűen nem lehet házi eszközökkel előállítani (időben nem engedheted meg magadnak).
    - fekete mosogató, fehér mosogató kialakítása
    - alapanyag menedzsment (nem lehet megrohasztani az árut amit gyártasz)

    És akkor jönnek az olyan apróságok: ki tudna-e termelni annyi pénzt a vállalkozás, hogy legalább 0-ra kihozzuk eleinte (csak hogy a fizetésünk meglegyen belőle).

    A végén feladtuk, és mindenki kullogott vissza a jelenlegi munkahelyére.

    Sarcasm: just one of the many services I offer.

Új hozzászólás Aktív témák