Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • MC Pite

    veterán

    Ezek vagyunk mi. Nehéz megemésztenem, de vannak akik minimális (kb 0) idő befektetéssel akarnak jobb képeket lőni.
    P,A,S mód, viccelsz? Tudod mennyien nem tudják ismerősi körben sem a mai napig mire valók ezek? Hóember mód, babamód, tüzijáték mód, naplemente mód és lázasan keresgélnek új, jobban passzoló módot ha nem lett jó a kép. 2× energia kell ezt a sok *** módot megjegyezni, mint megtanulni a zár meg rekesz kezelését :U Kérdeznek néha, és mondom hogy ezekhez nem értek, és azt hiszik gúnyolódom, de tényleg nem. Sőt, ha kezemben az X-E1 megmutatom hogy tessék, rekeszgyűrű, zártárcsa, kész.

    Tipikus hiba kezdő dslr tulajoknál (akik nem érdeklődnek a technika iránt) hogy azt látják a keresőben amit szabad szemmel, nem nagyon ellenőrzik vissza a képeket, és egy csomó rosszul exponált képük van. Egyik ismerős is nemrég mutatja, mennyire fasza az új gépe, jobb képeket csinál mint az előző (40D vs 400D)... Nézem, természetesen ugyanolyan vackokat gyárt, ráadásul erősen középre súlyozott fényméréssel össze-vissza al- és túlexpós. Nem álltam neki magyarázni, ha nyitott lesz, és kérdezi miért ilyen, majd elmondom.

    Pár hétig tart az újdonság varázsa, és azt hiszi jobb képeket csinál ezzel, majd megint rájön hogy fenéket.
    Na, nekik jobb lenne prémiumkompakt/milc szerintem. Amiket mindig is a lusta, kevésbé érdeklődők gépének tartottam. Nejem is inkább ebbe a kategóriába tartozik, X10 -sok-sok gép megtekintése után- gondoltam jó lesz neki.
    Aztán kipróbálgattam, ahhh, alapból milyen fasza képek pottyannak ki, jól kiexponált, fasza dinamikával!, kiderült az arc fókusz nem is hülyeség, hanem kényelmes és fasza, kiderült hogy ilyen kis gépet oda is elviszek ahová nagyot nem, jó érzés használni, faszán nagy a keresője - és tökre megszerettem a kicsi X-et :B
    Megjegyzem ez (meg a korábbi 6500fd/9600/S100fs-es tapasztalatok) adta meg a kezdő lökést/utolsó csepp volt a nagy X beszerzéséhez :K

    <ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

Új hozzászólás Aktív témák