Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • regent

    aktív tag

    válasz #983 üzenetére

    Az elsöö partiban szerintem nem hibaztal, az emeles is kb jó, bár en talan nagyobbat emeltem volna (persze utólag könnyüü okosnak lenni, meg nem is ismerem az aztalt). De a JJ-t azert sokan leverhetik, akik egy kisebb emelesre lazan bentmaradnak, és eltalálja ööket a flop. Gondolok itt az Ax-re (tenyleg extrem lazasagnal) A-figurás-ra, KQ-ra, de van aki 56s-el is bent marad, és A-os flop esetén tüzel egy embereset ha megfelelöönek ítéli a helyzetet, mint korábban olvashattad.
    Flop után viszont csak fél potnyit emeltél, az ellenfél azt gondolhatta, hogy esetleg középsöö párod, vagy inkább legjobb párod van, és azzal neki jobb kickere volt. Nyilván megfordult a fejében, hogy overpair-od van, de ilyenkor az ember ezt a neki nem tetszöö lehetööséget inkább ignorálja. Gondolom Negreanu nem ignorálta volna, de most nem öö volt az ellenfél.
    Egyszóval, én ilyen helyzetben legalább potnyit emelek, ha eldobják jó, nem tudják meg, hogy milyen lapom volt, és enyém a pot. Ha megadják, akkor a turn-ön, ha veszélytelen lap jön, megint emelek (esetleg check-raise). JJ-val nem szeretek nagyon csapdázgatni.
    De látom te sem, all in-re tetted, amit SZVSZ hiba volt neki megadni.
    Aztán riveren így jártál. Pech.
    Talán a flopon egy nagy emeléssel lehetett volna ezt elkerülni.


    A másodikban meg ott volt nagy mákja az ellenfélnek, hogy belimpelt TT-el és telibetalálta a flop. Utána megtetted neki a szívességet és nyitottál, már csak el kellett hitetnie veled, hogy nincs nála a nuts. Esetleg azon gondolkodott éppen, hogy mennyi az esélye annak, hogy Q10, vagy QQ van nálad. Végképp szerencsétlenség neked, hogy a riverre lejött a sorod, amitööl csak akkor kellett volna félnie, ha tényleg Qx-e vn, és azzal ugyanígy játszva elvesztette volna mindenét. Ismét csak pech.

    Tudom nem vigasztal, de éppen tegnap K9s-el, szinte ugyanilyen helyzetben emeltem egy potnyit preflop (reménykedtem a lopásban), adták vagy 4-en. Lejött egy flush-húzós flop, szerencsére egyik ellenfelem emelt elööttem egy minimált, amit lazán megérte megadni, így gondolta a másik kettöö is. Turne meg leesett az A a flush-höz, az elööbbi ellenfél újra minimalt emelt, én hosszabb hezitálás után adtam (arcomon széles mosollyal), a másik kettöö is (bár öök nem biztos hogy mosolyogtak) :). Aztán riverre az egyik duplán szerencsétlen ellenfelemnek lejött egy lap a sorához, amire all in kellett mennie.
    Szóval jó sokat nyertem. :)
    A világ egyensúlya a helyére billent. :)

    <{Opal}> mert amikor a férfi kódol, akkor csak a férfi van és a kód, olyankor nem kell nő, mert olyankor a nő egy bug, érteitek?

Új hozzászólás Aktív témák