Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • blakey

    titán

    válasz Sirandrish #4454 üzenetére

    Elég sokmimdent lejátszik a tv lejátszója, a többi tv lejátszója sem feltétlenül jobb, viszont smartban szerintem egyik tv sem kiemelkedő, pl. én vettem egy apple tv-t és az az okosító eszköz, médialejátszásra meg egy külső eszköz sokkal jobb.
    Ha a leggyengébb UHD az elérhető akkor ne azd válaszd hanem a jobb FHD-t.
    AS640-em Servvioval mindent lejátszik de van benne SMB is ami elég nagy előny a többiekkel szemben.

    Ha már letettél az UHD-ról akkor azt nézd meg, hogy melyik tv miben más, pl. CS630-ban nincs dts, ellenben az AS640-nel vagy a H6400-zal

    *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

  • fauv

    őstag

    válasz Sirandrish #4454 üzenetére

    Szia !

    Én megrendeltem az 55 -ös 4k-s panát a "T"-nél. Egyenlőre várni kell, mert állítólag nincs raktáron, lehet várni kell rá 1-2 hetet is.

    Sokat gondolkodtam én is, pont azt a 3 típust néztem amit Te is néztél, én nem igazán értem miért mondják azt, hogy a "jobb minőségű full hd " tv jobb mint egy belépő szintű 4k, Konkrét magyarázatot senki nem írt róla, ezért nem egészen értem, hogy ha 4 x jobb a kép felbontása a tv-nek, akkor miért jobb egy full hd.

    Mondok rá egy példát, most HD-s plazma TV-t nézek és kifejezetten szép a képe. Vettem egy igen gagyi 32-es full hd tv-t a hálóba, full alap, de mégis sokkal de sokkal szebb a képe mint a nagy plazmának.Én ebből indultam ki és ezért is rendeltem meg a 4k-t

    [ Szerkesztve ]

    Hiába magyarázza több órán keresztül a méhecske a légynek, hogy a méz sokkal finomabb, mint a szar, ezt a légy képtelen megérteni.

  • virkir

    veterán

    válasz Sirandrish #4454 üzenetére

    A Panasonic válogatósabb a forrásokra mint a Samsung tapasztalatom szerint ez sajnos ilyen.
    Az meg már soxor le lett írva, hogy belépő szinten nem veszünk UHD-t hamár arra izgulna valaki mert a felbontásért cserébe lényegesen ratyibb képminőséget fogunk kapni még FHD-ben is a lejjebb már nem is beszélve.
    Ezt a T-nél venném mániát meg aztán abszolút nem értem.
    Mostanában volt/van egy rakat nullatéháem a nagyoknál.
    Amennyiért a T adja a DX-et annyiért fényévekkel jobb képminőséget lehet kapni azonos áron, vagy olcsóbban.
    A két év rabságról nem is beszélve.

    fauv

    Megpróbálom laikusan elmagyarázni.
    Az LCD technológia mikor adja a legjobb képminőséget?
    Ugye akkor ha natív felbontású a forrás, 1 pixel az egy pixel a kijelzőn is.
    Mivel UHD forrás jelenleg elenyésző így a készülék felskáláz, egy pixelből lesz megjelenítve négy a kijelzőn és itt jön az "olcsó" elektronika ami jó eséllyel ebben sem áll a helyzet magaslatán.
    Ezt tetézzük a nézési távolsággal, aminél akár lehet az is, hogy már a HD-UHD különbséget sem látod ha elég távolról nézed a képet.
    Nameg a mozgásfelbontásról se feledkezzünk meg amit majd az igazán hozzáértők kifejtenek.
    Lényeg a lényeg jelenleg átlag nézőnek semmi előnye nem származik az UHD-ból inkább hátrány azonos áron.

    [ Szerkesztve ]

    "Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

Új hozzászólás Aktív témák