Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kesztió

    aktív tag

    válasz csaszi75 #66693 üzenetére

    Hát a feladvány sajnos bonyolódik. Nem kicsit, nagyon.
    Ugyanis az architektúra valójában nem így nézne ki a Mesh hálózattal:

    Hanem így:
    Ahol a piros alapon levő valami egy komplex céges hálózat (a szomszéd épületben, ahol én is társ vagyok, de nem kizárólag az enyém a döntési jog IT ügyekben).

    Azaz:
    – Kábeles összeköttetés van az én házam és a céges hálózat között.
    – A cégnél vegyes (vezetékes + Wireless) hálózat van, egyetlen SSID-vel az egész épületben, de több routerrel, több DHCP szerverrel és alaposan agyonbonyolított architektúrával (kézzel leosztott IP-zónák, előre meghatározott csatornák stb.). A tudományos smucigság szellemében egyelőre szóba se jöhet a mesh.
    – Nekem vitális lenne a munkámhoz, hogy intraneten elérjem az FTP szervergépét, ahová/ahonnan gigabiten nagy fájlokat tudjak másolni.
    – A cégnek fontos lenne, hogy ha leesik az ottani üvegszálas internet, akkor automatikusan az én ONT-met tudják használni gateway-nek, hogy ne maradjanak net nélkül (és ez természetesen fordítva is érvényes).

    Egyébként én ragaszkodnék ahhoz, hogy nálam, „a négy fal kötött” Mesh legyen és semmi egyéb, az ő hálózatukat egy switch-csel „választanám le” a miénkről a bejáratnál, a mi ONT-nk közvetlen szomszádságában. Az természetesen nem feltétel, hogy a mi rendszerünk ugyanazon az SSID-n fusson, sőt.

    Megoldható lenne a dolog, vagy az, hogy a switch-en „beengedek” egy „idegen” hálózatot, vagy az hazavágja a Mesh-t?

    [ Szerkesztve ]

    Bug és debug fia vagyok én

Új hozzászólás Aktív témák