Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Mauzes

    őstag

    Sziasztok!

    Van egy problémám. Adott egy Lenovo N500-as notebook, amire nemrég húztam rá XP-t, telepítettem az összes driver-t és programokat is. Itthon router adja a netet (ADSL) a házban, tehát bedugod a kábelt, és jön is az adat, nem kell semmilyen kapcsolódással baszakodni.
    Kihúzom a gépből, bedugom a notebook-ba a kábelt, keresi-keresi, majd közli, hogy korlátozott kapcsolat, és net valóban nincs is.

    Na, az automata IP-t meg a kapcsolódó dolgokat kíváncsiságból átírtam valami olyasmire, amit szokott adni a router magától, és így már látszik, hogy kapná az adatokat, el is kezd betölteni minden oldal, de lassabb, mint a legrégebbi modemek idején, lényegében alkalmatlan netezésre. Mondjuk már alapból nem értettem, hogy az automatikus IP-kérés miért nem jó neki, az asztali gépek nagyon jól elvannak úgy, de a gebasz, hogy megadott címekkel is használhatatlan a lassúsága miatt.

    A LAN-drivert újratelepítettem, hogy hátha, de teljesen ugyanúgy viselkedik, mint előtte.

    Erre esetleg tud valaki megoldást, vagy legalább ötleteket? Nagyon hasznos lenne, mert külföldre készülök hónapokra...

    Előre is köszi!

Új hozzászólás Aktív témák