Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • didyman

    őstag

    válasz Sk8erPeter #18472 üzenetére

    Én pontosan tudom ezeket az érveket, okokat az appdata mellett, csakhogy: Az Opera/róka is tud a program filesba települni, és hovatovább, minden egyéb folyamat nélkül keres és telepít frissítést, nem kell ijedeznie a felhasználónak, néha egy folyamatjelző végigfut indulásakor és ennyi a frissítés. Meg az is fura, hogy a telepítéshez admin jogkör azért van kitalálva, hogy ne tudjon akármi települni csak úgy, ez az egész oneclick jóság jókora lukat hagy így. Félre ne értsd, ez a két dolog nem fog pálcát törni egy böngésző mellett vagy ellen, és amúgy a google programozóit félig géniusznak tartom, de ezekkel a megoldásaikkal nem tudok egyet érteni, annak fényében, hogy a másik verzió meg működik, bevált és mondjuk némi logikával, ésszerűen lett kigondolva, minimális frusztrációt eredményez.
    Az erőforrás-igény: Amikor fut 3 példányban a gupdate, akkor az ilyen 6-30MB között akármi is lehet állandó jelleggel, ha meg a funkció be van építve a már futó böngészőbe, nyilvánvalóan nem fog ennyit kérni. Nem náciskodok erőforrásokkal, de pont az ilyen pár-pártíz megákból szoktam megfogni 2-400MB RAM-igényt, meg mellé pár százalék processzor-időt, és elérni érezhetően jobb válaszidőt, és adott helyzetben ezzel megúszni mondjuk beruházást (ügyfélnél ez sosem például egy kopasz RAM modul ára, hanem szerelés, kiszállás/beszerzés), meg a saját gépemre sem szívesen költöm el azt, amit nem muszáj. A 80GB-os SSD-n meg azért az is érdekel, hogy a goggle könyvtára mennyire hízik el, azért elég vicces, hogy az Opera a kb. 2000 üzenetet hordó levelezéssel együtt 200MB-ot produkál az appdatában (+46 körül a program filesban), míg a kugli pár hónap alatt meglépte az 1GB-ot. Biztos lehetne rajta szűkíteni, szórakoztam vele korábban, aminek vagy nem működő chrome volt a vége, vagy szépen visszahízta. Semmi bajom a krómmal, marha innovatív, ötletes, egyszerű az egész elgondolás, kiválóan használható tömegek számára, ha csak ezek lennének vele, hát egye kutya, de nem szeretem használni, ez meg ízlés kérdése. Ettől még előveszem kétnaponta akárhol, akármi miatt, de itthon már nem.

    "Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

Új hozzászólás Aktív témák