Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Declare

    őstag

    Sziasztok!

    Lenne a huhogó hang után egy újabb hibám :/ (nem tudom a kettőnek lehet e valami köze egymáshoz)

    Ma az autópályán tempomat 130-140 re állítva kb és egyszer csak teljesen véletlenül észreveszem, hogy világít a motorvezérlés hiba lámpácska a műszerfalon (az autó ikon amit felülről keresztülszel a kulcs...narancs sárga). Hirtelen nem is vettem észre semmit, nem nőtt meg a fogyasztás, nem volt hülye hang semmi....csak éppen a gázpedál olyan volt, mintha nem működne. Kb 2000 es fordulatig normálisan dolgozott, viszont utána mintha nem történne semmi, ha nyomkodom a gázpedált (visszatettem 6 ból 5-be, vagy 4 be felpörgött mondjuk 3500-4000 e a motor, padlóig nyomtam a gázt és semmi nem történt, motorfékkel lassult a kocsi. visszatettem 6-ba akkor erre a 130 as tempóra simán visszagyorsult, tovább viszont semmi.) Leálltam egy pihenőben, leállítottam a motort, kb 10 másodpercre, újraindít és a hiba eltűnt. Sajnos viszont az úton többször produkálta ezt. Ilyenkor parkoló, leállít, 2 másodperc, újraindít, hiba sehol.

    :Y :Y :Y :F :F :F Ötlete valakinek? :R

    Talán annyi még hozzátartozik (de ez nem biztos), hogy az út első felében 120-130 al mentem addig nem volt ilyen hiba, a második felében tempót emeltem és először egy 180-200 as rövidebb etap után 120-130 ra visszaállva csinálta először. Utána miután siettem valahogy mindig úgy vettem észre, ha ilyen 160-180 al mentem rövidebb-hosszabb ideig, utána visszaállva 120-130 tempomatra 5-10 perc múlva kigyulladt a lámpa. De lehet a kettő nem függ össze és amúgy is csinálta volna az út második felében ha végig 130 al megyek akkor is...nem tudom :U Azért gyanús, mert ha valami túlmelegedés lenne, akkor nem 130 as tempomatnál 5-10 perc múlva kellene jelentkezni nem? Akkor pont baromi jó lehet a hűtés. Motor forog 2x ezret+menetszél.... ezen kívül azért egy 1.7 dízelmotornak 6. sebességben astra gtc vel 160-az nem kellene túl nagy falatnak lenni nem? még szerintem a 180 sem (lehet rosszul gondolom)

    Utána fél órát-órát mentem pályán kívül, 90-50 es tempókban (lakott és külterület ugye) és nem volt semmi...

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák