Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tody56

    aktív tag

    Sziasztok!

    Egy kis gyors tuning teszt.

    EVGA GTX 970 ACX

    Gépem:

    Asus Gene VII
    i5 4570
    G.skill TridentX 16gb 2400 c10 (c12-on használom 1,5 volton, mert még nem volt időm kitesztelni.)
    EVGA GTX 970 ACX
    Corsair AX850
    Corsair 540R
    Benq 22" 1080p
    stb

    Windows 8.1 pro x64
    nvidia driver 344.16
    EVGA Precision

    hűtés: víz fontosabb részei
    cpu: HK v3 LT cpu
    vga: Alphacool GTX760 - nem az én fényképem, de zsír ugyan ez a blokk és a kártya is.
    hőleadó: Phobya G-changer 360 v2 full cooper, + Alphacool 240 st45 full cooper
    sziv: Alphacool Laing D5 (1-es fokozat minimum!!!) +

    Hőfok a vga-n:
    Idle: vízhőmérséklet + 2fok
    load alapon: vízhőmérséklet + 9-10C
    load 1500-on alapfeszen (1,21v): 11-12C

    Tehát egy átlagos 32-33 fokos vízzel (vegyük állandónak) az idle hőmérséklet 34 körül, load 42-43.
    Természetesen terhelés nélkül a víz hőmérséklete is csökken nálam épp 27-28-ig, amikor a gpu kb29 körül van.

    Saját!!!! vélemény:
    Nincsen időm tesztelgetni 3dmarkkal és játékokkal(kérlek ne is kérjétek), de alapórajelen kb 10-20%-os gyorsulást tapasztaltam az előző kártyám az r9 290 után.
    Bár mindegyik kártyát vízzel használtam, illetve használom itt is érezhető a fogyasztás és hő különbség.
    Az üresjárati fogyasztás mikor csak max letöltés megy a gépen, kb 60-65w. Ilyenkor az R9-is kb 65-70 wattot evett. Minimálisan kevesebbet eszik a gtx, de ezek már annyira keveset esznek idle, hogy csodára ne számítsunk.
    (a vízhűtés többlet fogyasztása a léghez képest, kb 1-10w amit a szivattyú okoz)
    Sok éve csak ref kártyát veszek ati és nvidia fronton is. Továbbra is csak azt fogok :DDD
    Léteznek nagyon jó gyári tuningos kártyák pl egyes Asus rog, vagy msi lightning stb, de sajnos soknál elmondható, hogy a módosítás inkább költségkímélés céljából megy még ha a marketing pont az ellenkezőjét is próbálja beadni a vevőknek. (saját véleményem, nem vitázok senkivel :DDD )

    Végül , hogy valami újat is mondjak a tuning, illetve tuning az evga ref kártyájával.

    Léghűtéssel semmi információm, mert egy mp-et sem ment léggel.
    Fontos, hogy mivel viszonylag hosszú távra vettem a kártyát nem célom az utolsó mhz kipréselése. Szigorúan alapfeszen teszteltem ki, hogy kb hol a vége, majd visszarakom gyári órajelre amíg úgy sem érzem szükségét a tuningnak.

    A kártyáról:

    A gyári feszültség:
    idle: 0,875v
    load boost: 1.212v
    Asic: 72,5%
    Alapórajel:

    GPU órajelben 1500mhz-en teszteltem. 1550-en kb 15 perc után dobott egy hibát, így nem erőltettem 10mhz-enként nem fogom tesztelni. Az 1500 beton stabil alapfeszen.

    Memóra , vram: 2000mhz stabil !!! (tovább még nem néztem, itt is majd le esett az állam)

    A fenti értékeken játszottam 2 órát BF4-el full képernyőn, majd kitettem kicsire, hogy tudjak fotózni.

    Megjegyzés a képhez:
    - jobb alsó sarokban lévő fogyasztás értéket a szünetmentes táp számolja. Erre van kötve a monitor, a tv és a beltéri egység is. A tv és a beltérim kikapcsolva kb 40 wattot eszik, illetve a monitorom is bekapcsolva kb 40-et, tehát maga a gép a teszt alatt durván 260-270watt körül evett játék alatt. (+ monitor 40w)

    Remélem tudtam segíteni valakinek aki GTX 970-en gondolkozik. :R

    üdv Tody56 (pcvizhutes.hu)

    koforg.hu - Forgácsolás, esztergálás, marás, CNC megmunkálás

Új hozzászólás Aktív témák