Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Romvr

    őstag

    No akkor az első tapasztalatok Asus ROG Strix 1060 OC 6GB kapcsán

    Egyelőre csak a régi rendszeren próbáltam, tehát nincs kiganézva minden szutyokmaradvány az AMD-től, szóval nem fest 100%-os képet. Holnap újrahúzom a rendszert a legújabb Win10 64-el (Aniversary).

    Első ránézésre a kártya bitang nagy és nehéz. Majdnem végigér a gépházban. A világításból nem sokat látok, tekintve hogy lefelé néz a ledes fele. Egyedül hátul a sarkain van némi átszűrődés.

    Hangzavart nem igazán kelt, tekintve hogy Windows közben passzívan hűt 0 RPM-el. De a gép bekapcsolásakor felpörög max fordulatszámra és kihallatszik némi süvítés. De egyáltalán nem zavaró. Csak második bekapcsolásnál tűnt fel hogy mintha hangosabb lenne a gépem.

    Játékoknál ért az állkoppanás az R9 270-he viszonyítva. Mindent csutkára tolva:
    Crysisnál a 17 FPS helyett megy 35-40-et.
    Witcher 3-ban a 22-25 helyett megy 55-60-at. (HW-val együtt)
    Rainbow Six Siege-nél 45 körül mozog az érték
    Doom-ban pedig 60 alá nem csúszott, de az átlag 80 körül alakult.

    A max RPM a ventin 1500 körül alakult és 65°C fölé nem engedte így. Ezen a fordulatszámon szinte semmi hangja. Ráadásul a Boost 2050-re tolta az alap ~ 1600-as Core Clock-ot.

    Szóval teljesítményben szerintem majdnem duplája az eddigi R9 270-emnek.

    Részletesebb tesztet a Logout cikk megjelenésekor fogtok látni. Amit most Vasárnap rakok majd be a "postaládába". De előzetes tapasztalatként eddig még nem bántam meg a vásárlást :)

    "(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

Új hozzászólás Aktív témák