Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • djozsi

    senior tag

    Megértem amit írtok, ugyanakkor ezt most senki ne vegye magára, értem, hogy a világ változott, de egy kicsit el is szomorít látni, hogy már mindenki üzletemberként tekint ezekre a projektekre és ha nem látja az anyagi megtérülést mögötte, akkor bele se vág. Emlékszem mi annak idején rengeteg játéknak csináltunk és tartottunk fel magyar nyelvű fansite-ot fórummal puszta lelkesedésből és soha fel se merült bennünk, hogy ezért nekünk bármi járna/kérne. Emlékszem, hogy majd kiugrottunk a bőrünkből, amikor egyszer megkeresett minket valaki a Ubitól, hogy látták az oldalt, igényes munkának tartják és küldenének ajándékba kódokat az adott játékhoz. És ez egyáltalán nem volt egyedi, szinte minden játékhoz, témához találtál régen teljesen random helyeken (uw.hu, blog.hu, atw.hu, fw.hu, on.hu és én nem tudom még hányféle ingyenes tárhelyszolgáltatónál :) ) rendszeresen frissített rajongói oldalakat. Az volt a régi szép internetes vadnyugat. :)

    Most pedig például azt, hogy a Nintendo claimeli a youtube videókat az általuk kiadott és fejlesztett játékokról és ezért nem kaphatsz utánuk pénzt a google-tól, kivéve ha beregisztrálsz az oldalukra az emberek lényegileg úgy kezelik, hogy akkor Nintendoról videót készíteni értelmetlen.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák