Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • csongi

    Topikgazda

    válasz DigitXT #17187 üzenetére

    A maximalis nyomast a hutosapka fogja meghatarozni.
    Ha az beteg es nem zar akkor a vizet elnyomhatja kisebb nyomason is. A huton nem voltak folyas nyomok ?.
    STP, ha a vizzel nem is, de a fagyalovval keveredve akar lehet feher szinu. Csinalj egy proba keverest.
    En a huto rendszert RO 55 el takaritom ki, 30 percig hagyom benne, ulepites utan meg felhasznalhato. utana bovizzel atmosva. A muanyagot gumit nem bantja de az alu, rez feluleteket femtisztara zsirtalanitja vizkotleniti. Pont igy derult ki a cimbi malagutijan a huto lyukas volt.
    A repedest a femes salak anyag tomitette. ami annyira vekomyan szivargott, hogy lemelegedett rola a viz. RO55 meg kilazitotta a beult mocskot es az elso inditasnal nyomas alatt mar meg is volt a hiba. Egy kis tulzassal a festek plusz par tized anyagvastagsag mardt.
    A rozsda es egyeb szutyok lerakodott a sarokba es kizabalta a hutot. Tonkre ment a sok normalis hutofolyadek cseretol. :D
    Huto csere, es azota hibatlan a rendszer.

    Honda Variator.
    Csinaltam egy Ronda szerszamot, es meg tudtam huzni nyomatek kulcsal.
    A csavar rogzito ha megszarad, nagyon sokat hozza tesz. Az 50Nmes meghuzas utan, 80Nm lazitassal is csak veretve fel percig lazult meg a csavar. :)
    Most hagytam alapon mindent. Kb 115Km a vege az RMS gorgokkel amik tarcsiba voltak.
    Egy picit csapkod a szij, de ezzel egyutt kell elnem. A kritikus pont a 20Km gurulas , es onnan gyorsitas, ott bele csak a deknibe.
    Amugy szepen megy, a hatso tarcsa csere utan most a fek, kb 50%
    hatasfokom van, de maris brutalis az elteres. A hatso fek kemenyebb mint az elso:).
    Fele annyira kell az elsot melle huznom.
    Konkluziom: a hatso fek allapota is ugyan olyan fontos mint az elso, de mostohabban kezeljuk.
    A regi tarcsa barazdas volt, mar megerett a cserere, de eleg sok gepen latok meg ilyen tarcsakat.
    Orulok, hogy ledobtam, kezd megint mas lenni az egesz. :)
    Meghirdettem, ha valakit erdekel szoljon. Egy vagon alkatreszem van hozza, ;) Huszi..erted.. :)
    Bele orultem a piaggio x9 be. Nalam az olasz betegseg lesz ugytunik a befutobb.... :)
    A Maxipok is tetszik...

Új hozzászólás Aktív témák