Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • st3v3np3t3r

    veterán

    válasz Zeki #127995 üzenetére

    Szerintem ez annyira egyszerű dolog, mint aminek látszik valójában.
    Eleve honnan ismeri fel valaki, hogy az adott szám műholdas-e vagy sem amit kötelezően tudnia kell-e egy előfizetőnek.
    Ez majdnem hasonló lehet mint a roaming.
    Ha külföldről egy magyar számról indítanak hazai irányba hívást, ugye az roamingdíjazású a hívó félnek, a hívottnak nem. Viszont ha a hazai hálózatból éppen kint lévő magyar számot hív valaki, akkor az a hazai hívónak helyi tarifás, mivel a hívó fél nem tudhatja, hogy a hívott szám, az most hazai hálózaton van vagy éppen roamingol.

    Amúgy eleve azt sem köteles tudnia az előfizetőnek, hogy egy adott ország éppen melyik zónadíjazáshoz tartozik.Nekem is meg kellett nézni, hogy a 6.zóna a legdrágább, 599Ft/perc, ebből azért rohadt sokat kell beszélni, hogy 270ezres számla összejöjjön.

    Szerintem az ominózus eset, tipikusan az, mikor valaki egy 20ezres elöfizura kihoz egy telefont, fizetgeti, majd eladja, utána pár hónapig fizetgeti, aztán már nem, 3hónapig gyűlik a havi számla+részlet, majd a szolgáltató egyben számlázza az elmaradást+kötbért.

    Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

Új hozzászólás Aktív témák