Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • blu79

    addikt

    válasz SSJPeter #45527 üzenetére

    Szia, SSJPeter erről a felületes vitáról én is olvastam, nem mondom magam szakértőnek meg stb, DE saját tapasztalataimat megosztom veled, mégpedig :

    - engem is foglalkoztatott ez a tuning téma és foglalkoztat is, nekem gyárilag XMP 1600 1.5v ramjaim vannak(adatlapomon, gondolom már láttad), FC4 teszt1 XMP profil 1600Mhz proci 4.4Ghz , teszt2 ram 2400Mhz 1.6v - proci 4.7Ghz 1.2v, teszt3 ram XMP 1600Mhz 1.5v - proci 4.0Ghz 1.0v turbo kikapcsolva , mindegyik tesztben ugyanannyi FPS -t kaptam :K ismétlem : ugyanannyi FPS - t kaptam , a játékot mindhárom tesztben ugyanarról a mentési pontról kezdtem , ugyanazt a területet jártam be mindhárom tesztben!

    - jelenlegi játékoknál nem érezhető FPS javulás 1600Mhz vagy 2400Mhz ram között , procituningnál (4790K) szintén nem érezhető FPS javulás, VGA tuningnál érezhető az FPS javulás : nő a min FPS nő a max FPS
    - játékok amivel teszteltem FC4,FC3,Ryse,GTA4, meg még pár...

    - jelenleg tuningolni csak ha benchelsz akkor érdemes
    - ram tuning : alapon XMP 1600Mhz=Aida=23xxx , tuning 2400Mhz=Aida=34xxx

    - majd biztos jönnek, azt írják, hogy ekkora meg ekkora különbség van de igazából semmit nem érzel csak bench programban vagy tömörítéseknél meg ilyenek de játékban biztos nem max 0,1-1 FPS-t ;]

    - de azt mondom , hogy próbáld ki aztán meglátod, és megírod
    - VGA -t kivéve mindent alapon használok, turbó is ki van kapcsolva, nem pörgetem feleslegesen a gépet, majd ha kijön valami nagyobb gépigényű játék, na majd akkor, mondjuk a GTA 5 :D

    [ Szerkesztve ]

    ¯\_(ツ)_/¯ = G-sync 165Hz ips 1440p « Ahogy a programozók készítik programjaikat, az első jöttment harkály lerombolhatná az egész emberi civilizációt »

Új hozzászólás Aktív témák