Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • KillerKollar

    senior tag

    Üdv,pár napja már írtam ide de akkor nem kaptam választ,most megpróbálkozok újra.Szóval ilyen memóriáim vannak,2 darab 2x2 GB-os kit(összesen 8 Gb).Ugye Ivy Bridge procim van ami elvileg nem szereti az 1.65V-os ramokat,márpedig ez ugye annyi,jelenleg 1333-on megy 1.5V-on de nyilván nem szeretném annyin hagyni hiszen az elég kevéske.Gondoltam arra hogy az XMP által megadott időzítést és órajelet megadom(1866,azt talán még bírná) és megadnék neki fesznek mondjuk 1.575-öt elvileg annyi még oké az Ivy-nak.De aztán láttam a DRAM configurationban még az időzítésen kívül rengeteg dolog van amit be kéne állítani,ezeket hagyjam alapon vagy mást is kéne állítgatni ha manuálisan állítok?Illetve ugye 1866 és 1333 között is van órajel,de ha beállítok neki egy 1600-at akkor ő magának beállítja az időzítéseket?Vagy olyan RAM-nál ami 1866-ot meg 2000-et tud XMP-ben nem is lehet beállítani az 1600-at?Mármint engedi a BIOS de ha nem "támogatja" a RAM gondolom nem indulna el a gép.A procit(3770K) megjelenése után kb rögtön vettem,akkor több mint 1 évig ha jól emlékszem 1.65V-on mentek a ramok és nem volt gond,csak aztán BIOS-t frissítettem és elvesztek az akkori beállításaim.Visszatehetném csak nem tudom a többi akkori beállításomat és így lehet hogy instabil lenne.Azt tudom hogy a VTT és a DRAM között nem kéne 0.5V-nál nagyobb különbségnek lennie.Asrock Z77 Extreme4-es lapom van,ha ez számít.

Új hozzászólás Aktív témák