Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #19103744

    törölt tag

    Üdv!

    A config: Asus P5WDH Deluxe, Core2Duo, HD3870, 2x2GB RAM (Kingston) Win7 Ultimate 64 SP1
    Tegnap felvetettem egy kérdést, miszerint hova lett kb. 900MB RAM a gépemből. Akik segítenének megfejteni, azoknak újfent leírok mindent, h. ne keljen keresgélnie, kérdéseket feltennie. daa-raa fórumtárs próbált segíteni, tanácsait követve újratelepítettem a Windowst ami nem oldotta meg a problémát. Előzményként még annyit, eddig azért nem vettem észre a problémát, mert be volt kapcsolva a virtuális memória, ill. korábban egy másik alaplapot használtam, ahol elképzelhető, (nem tudom) h. nem volt ilyen probléma. Linux alatt az is kiderült, h. az is kevesebb RAM-ot lát. (3.1GB) Elkezdtem kísérletezni a modulokkal, slotokba cserélgettem, dualba, egymásmellé minden slotba stb. A végeredmény az lett, h. ha a modulokat egyesével raktam be, 1MB-ra csökkent a hardverek számára fenntartott RAM. Párban, (mindegy, h. dual vagy sem) viszont lefoglalja a 897MB RAM-ot. Más fórumokon is olvasgattam, úgy tűnik ez nem igazán körüljárt téma, elég kevés az infó, inkább találgatásokba bocsátkoznak az emberek. Annyit tudok még elmondani, h. mostanra a gyanúm a Biosra terelődött, ugyanis már ott is látható, (nem is értem miért nem ezzel kezdtem) h. elkülöníti (appropriated) a hiányzó RAM-ot. A legfrissebb Bios verzió van fent, hát elkezdtem visszarakni régebbieket, de semmi nem történt. Ha valakinek nincs ötlete, nem is fog:) ugyanis én már kifogytam belőlük.

Új hozzászólás Aktív témák