Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ArcticaN

    csendes tag

    Lehetőségeimhez mérten átbújtam a topicot (előzőeket is), de még csak nem is
    körvonalazódik valami válaszféle a RAM-os bajomra...Lehet, bajom sincs, minden normálisan működik,csak szerintem nem jó?:
    -VGA: Gigabyte HD 4850 OC 1GB
    -RAM:2x2 GB Geil Ultra KIT
    -6400+ AMD CPU Asus M3A78-T lap
    -64 bites Ultimate OS
    -Plusz még az alaplapon van 128 MB sideport memory is,ez együtt már több mint 5 GB fizikai memória,nem igaz?
    A baj:
    A Vezérlőpult "Rendszer" opció alatt 4 GB RAM-ot mutat.Bios is látja.
    A feladatkezelő összes fizikai memóriaként már csak 3070-et mutat,ráadásul rögtön boot után ezt mind begyorsítótárazza.Kb 3-5 perc start után,és "szabad" -ként mindössze 3-4 MB marad(ez persze változó, de nem számottevő mértékben)
    Nem értem, hogy a zöld grafikon miért mutat "mindössze" 1GB - nyi felhasznált RAM-ot.Lehet , félreértem a gyorsítótárazás fogalmát?A legfőbb gond viszont, hogy high end - játékoknál hasonló tünetekkel összeomlik a rendszer egy bizonyos idő után.
    Far Cry 2.,és Crysis az eddigi tesztalanyok,mindkettő kb.15-30 percnyi játék után hal meg,max beállítások mellett (amíg fut, addig fut tökéletesen mindkettő). Medium beállítások mellett tovább futnak, de hasonlóképp végzik.Akadozni kezd, majd kifagy/kilép.Furcsa,de olyan érzés,mintha valami "betelne".
    Természetesen minden szoftver frissített,játékok,driverek updatelve.
    Már azért is roppant hálás lennék , ha valaki belőne ide egy linket a gyosítótárazásról,kiosztásának,manuális szabályozásának lehetőségeiről.
    Google nem barátom,mert a Microsoft sem az(ami nekem kellene azt nem találom kb 10 napja...)
    Kösz már azért is,hogy elolvastad :DDD

Új hozzászólás Aktív témák