Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Colonel993

    senior tag

    válasz Larry303 #20840 üzenetére

    Amúgy kontrának Tenéked :)

    A D7100-nál ezen feldobott anomáliát... sejtettem, hogy igen körülményes előhozni... de azért csúnyán nézett ki nagyon (életemben talán 2X sikerült hasonlót alkotnom... bár lehet azért mert ilyen esetekben reflex szerűen Manuálisan adom meg az értékeket)

    Viszont amit mondtál tegnap... ez a nyalás a D7k-nál;

    Valós dolog... kb minden hasonszőrű fórumon szóba került már
    Csomó RAW képem van, felét én lőttem össze MM-ban saját kártyára sutyiban... és mindnél ezt a fátyolos, kontraszttalan, lágy mosást veszem észre ami konkrétan a finom éleket egy az egyben elpusztítja.. csak az eleve erős kontrasztú kép elemek maradnak meg.
    Először azt hittem, hogy csak a trágya fények miatt... de aztán több üveg és vaku után már... khm...

    Utoljára dpreview.com-on láttam a lehető legjobban a viszonyokat azonos RAW kidolgozással csomó másik gép képével össze lehet vetni ugyan azon témát annak elemeivel.
    A D7K jól láthatóan nyal, kontraszt veszít, igaz... ezt gondolnánk szoftveresen lehet pótolni...de sajnos valós képi elemek is elvesznek.
    Nem komoly, csak engem zavar, hogy kis finom élek sehogyan se lesznek élesek, én meg pont ezt látom meg először... mert szeretem a kis finom részleteket... NAGYON...
    D7100 -nál ezt kiküszöbölték (kidobták az AA filtert :P )

    MÁS;
    D300 ISO minőségre közel ugyan olyan mint a D7k... de csak 6400-ig megy el.
    Akárhogyan nézegetem... bőven jó kategóriában van, illetve ha a D7000-et nem szidod akkor ezt sem kellene.
    + 2007 óta az az AF szenzor mocorog benne amit még csak most kapott meg a D7100 :U

    [ Szerkesztve ]

    ||| NE kérdezz, mert a végén még valaki válaszol! ||| ThinkPad & Nikon user ||| Samu s8.4 LTE RulezZz "Mikor 2 hónap elmélete vitatkozik, 8 év tapasztalatával..." - :") -

Új hozzászólás Aktív témák