Hirdetés

Aktív témák

  • csiga997

    őstag

    válasz sakál #198 üzenetére

    1. Dehogynem. Én említettem.
    2. Úgy látszik én nem csak olvasok, hanem még meg is értem. :P De nézzük a tényeket! Az analóg gépek gyártása megszűnik (két modellt kivéve). Ezt mifelénk nem csak ''jelentős beszűkítésnek'' hívjuk, de legyen. :D Az objektívek közül a manuál fókuszosok gyártása szűnik meg. Mindkét tény jelentősége marginális.
    A Nikon először 2002-ben adott el több digitális kamerát, mint analógot, 2005-ben pedig az analóg gépek aránya az összes eladotthoz képest 3% volt. Te azt próbáltad belemagyarázni, hogy a Nikon ész nélkül erőltette az analóg vonalat, lemaradt a digitális fejlesztésekkel és most kétségbeesetten próbál felkapaszkodni a hajóra. Ez annyira nincs így, hogy az utolsó filmes gép megjelenése óta (2004) kb. 25 digitális modellt jelentetett meg, ebből 5 dSLR. Elkalkulálták? Jól látszik? Bah...
    Ezért is hiábavaló arra számítani, hogy az analóggal való szakítás hihetetlen mértékű - eddig feleslegesen lekötött - erőforrásokat szabadítana fel, és ennek nyomán most már majd ömleni kezdenének az új digitális gépek, mert nem. Az új digitális gépek ömleni fognak, de nem jobban mint eddig. A fókusz pedig eddig is a digitális gépeken volt és ez ezután se lesz másként.
    3. Mert én mondtam?

    Technikai csúcsokat jelentő megoldásokat nem lehet várni egy D70 kategóriájú géptől, mint ahogy a 350D se hordoz technikai csúcsokat jelentő megoldásokat. Sőt, ha mégiscsak megjelenne 1 éven belül a D70s utódja, technikai csúcsokat jelentő megoldásokat attól se lehet majd várni. És akkor most? Várjon egy évet, és majd vegye meg azt, amit akkor kap és majd akkor húde jó lesz neki, vagy vegyen most egy D50-et és készítsen az alatt az 1 év alatt 10.000 képet vele? Szerinted? :U

    Az ''egymás után kiadott kommersz minőségű olcsó objektíveknél'' (amivel a canon után kullognak) biztos a 18-55/3.5-5.6 és az 55-200/4-5.6-ra gondolsz, igaz? Legalábbis gondolom, hogy nem az AFS 105/2.8 Micro VR-ról, az AF-S 300/2.8VR-ról, az AF-S 200/2 VR-ról, az AF-S 17-55/2.8 DX-ről, a 10.5/2.8 DX Fisheye-ról, az AF-S 12-24/4 DX-ről vagy az AF-S 200-400/4 VR-ról beszélsz, ugye...? :U

    És ha zavar is, ha valaki Nikon-párti, talán azért a Nagy Nikon DSLR topikban nem kéne ezért szemrehányást tenni. :U:U Mindenesetre örülök, hogy 20 év Nikon használat után sem váltál elfogult Nikon pártivá, és így mostanra sikerült elfogult Canon pártivá válnod. Tulajdonképpen, jobban is áll ez neked így. :D

    [Szerkesztve]

Aktív témák