Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DGeri98

    csendes tag

    Hello
    Újonc vagyok itt (és viszonylag a témában is), de megpróbálom összeszedetten leírni a kérdést.
    Jelenleg egy noname 3000Ft-os fejhallgatót használok, ami még mindig az eddigi legjobbam, szóval a hangjával kapcsolatban nem igen tudom bármihez hasonlítani (még), aminél rosszabb lenne. Legfőbb gondjaim a kényelmetlenség (valahol a circumaural és a supraaural között van, nem tudom, hogy hivatalosan mi), és a zajkirekesztés teljes hiánya. Utóbbi azért számít elég erőteljesen, mert kb. 90%-ban utazás közben, tömegközlekedéshez használom. Nem tudom, hogy a 3-as metró és egy rosszabb állapotban levő régi Ikarus busz extrém zajos környezetnek minősül, vagy csak sima tömegközlekedésnek, a lényeg, hogy bőven lenne mit kiszűrni.
    Szóval a használat 90% tömegközlekedés és 10% otthoni környezetben történne. Utazás közben folyamatosan zene szólna, otthon pedig játék, de utóbbi nekem annyira hanyagolható, hogy csak legvégső esetben befolyásolja a döntést. Zeneműfajok közül leginkább dubstep-et, DnB-t és egyéb elektronikus zenét hallgatok. Az ára legjobb lenne, ha 20ezernél megállna, esetleg kicsit fölé lehet menni, de szerintem nem fogunk ilyen magasra érni, ugyanis olyan javaslatot kérek, ami mindent kinyom a Nexus 4-es telómból, amin zenét hallgatok. Nem szeretnék semmilyen erősítőt, hangkártyát, vagy más extrát venni, és azt hallottam, hogy ebben a telefonban egy középszintű hangkártya van, szóval csak olyat írjatok, amihez nem kell komolyabb hardver, hogy a fejhallgatót teljesen kihasználjam. Mindenképp vezetékes kéne, mikrofon nélkül. Levehető vezeték nem rossz, hogy kerüljem a törést, de nem döntő fontosságú. A kényelem és a zajszűrés miatt mindenképp zárt circumaural kéne, mert a hangminőségen kívül (amit vagy megkapok a Nexus 4-el, vagy nem) ez a két legfontosabb dolog. Ár alacsonyan tartása miatt nem feltétlen baj, ha kimarad az aktív zajszűrés, de akár aktív, akár passzív, legyen a lehető legjobb, mert a fent említett metró és busz igen zavaróan hangos. Zenei ízlésem miatt előny, ha a mélyek kicsit erősebbek az átlagnál, de alapvetően minél kiegyensúlyozottabb hangzást szeretnék, maximum minimális mélykiemeléssel.
    Az alapján, amit itt a fórumban olvastam, tetszik a CAL!, és a Creative weboldalán a zajszűrés miatt néztem az egyel nagyobb árú HN-900-at is, de az a 100 euró már nagyon a határomon van, és a CAL!-nak sokkal szélesebb a frekvenciatartománya, de ha egy hasonlót javasoltok, mondjátok meg azt is, hogy szerintetek a CAL! és a HN-900 esetében megéri a a zajszűrést választani, és nem a 10-30000Hz-es tartományt és alacsonyabb árat a zajszűrős modell 20-20000Hz-es tartománya és magas ára helyett.
    Sajnálom, ha bénán fejeztem ki magam, de nem igazán értek ehhez, és ezért pl az is lehet, hogy a CAL!-lal túl magasan járok, és lejebb kéne szállnom, mivel a telefonom a fő határ. Szeretnék javaslatokat kérni az alapján, amit leírtam, tehát: hangminőség, kényelem és zajkirekesztés mindenek felett. Egyéb dolgok, pl kinézet, márka, stb egyáltalán nem érdekelnek, igazán a hordozhatóság se, mert megoldom mindenképp.
    Előre is köszönök minden javaslatot. :R

  • DGeri98

    csendes tag

    válasz Dorien #24218 üzenetére

    A nagy méret nem riaszt el, és igazán a törékenység se, mert vigyázok rá, de tényleg nem baj, ha a biztonság kedvéért kicsit masszívabb.
    Ami igazán érdekel, az az, hogy ne vegyek olyat, amihez közel se elég a Nexus 4, mert nem akarok feleslegesen pénzt adni a felsőbb kategóriáért, ha nem tudom azt kihasználni.

  • DGeri98

    csendes tag

    válasz GML #24221 üzenetére

    Van egy Sony fülhallgatóm, és jó az izolációja, de nekem a fülesek kényelmetlenek. Valószínűleg kicsi a fülkagylóm. Mindenképp circumaural fejhallgató kéne

    [ Szerkesztve ]

  • DGeri98

    csendes tag

    válasz Dorien #24223 üzenetére

    Láttam egy .pdf-ben a 662, 662B és 662F összehasonlítását, de nekem az a 3 görbe kínai. Valaki el tudja mondani, hogy milyen különbség van a sima 662 és a B között?

  • DGeri98

    csendes tag

    Tudom, hogy ez egy szigorúan vezetékes topic, és én is jobban kedvelem a vezetékes megoldásokat (akár fejhallgatóban, akár más technikai eszközben, pl egér), de miután a legutóbbi fejhallgatóm, ami eddig a legtovább, háromnegyed évig bírta, múlt pénteken kábeltörést szenvedett, elgondolkodtam a vezeték nélküli megoldáson, mert úgy láttam, ilyenből nagyobb a választék, mint olyanból, aminek szabvány levehető kábele van, amit viszonylag olcsón tudok venni bármilyen szaküzletben. Nem szívesen vennék vezeték nélkülit, szóval ha tudtok, elsősorban levehető kábeleset ajánljatok. Viszont nagyon szeretnék végre olyan fejhallgatót venni, amit nem kell cserélni, ha megtörik a kábel. Zárt, circumaural fejes kéne főleg útközbeni zenehallgatásra (LG Google Nexus 4-en), és kisebb részben otthoni számítógépes használatra (játék/videó készítés), de a játék nem fontos, surround nem kell. Zajos helyen használnám (busz, metró) szóval fontos lenne a minél jobb zajszűrés, és a kényelem is, mert órákig is hordanám folyamatosan. Keretem kb. 10000Ft, esetleg kicsit fölé lehet menni (max 15-ig), és ezekkel a feltételekkel keresem a lehető legjobb hangminőséget.
    Hasonló egyébként a kérésem (kicsit kibővítve), mint kicsivel ezelőtt PeachMan-nek, csak nem kell túl nagy mélykiemelés, de én is túlnyomóan elektronikus zenét hallgatok.

    [ Szerkesztve ]

  • DGeri98

    csendes tag

    válasz .DLL #25280 üzenetére

    Eddig egy noname cucc volt, nem is tudom pontosan, hogy mi, de ezért annyira nem kár, csak szeretném, hogy ha lesz egy JÓ fejhallgatóm, azt ne kelljen hamar kidobni.
    Superlux-okkal korábban is szemezgettem, de nem tudom, hogy hol lehet kapni/kipróbálni

  • DGeri98

    csendes tag

    El tudnátok mondani, hogy mik a különbségek a Superlux 661 és 662 között?
    Válaszokat előre is köszönöm.

  • DGeri98

    csendes tag

    válasz Dorien #25310 üzenetére

    Utcára kéne, izoláció elég fontos, és annyira nem riaszt el a nagy méret. Arra vagyok inkább kíváncsi, hogy hangzásban milyen különbség van, illetve a kábel érdekel még. Mindkettő levehető? (nem tudom, hogy mennyire szakszerű a "levehető" szó, de nem tudom, hogyan kell az angol "detachable" - t fordítani). És ha "levehető", akkor szabvány, könnyen helyettesíthető? Mennyire tartós?

  • DGeri98

    csendes tag

    válasz Bodz #25311 üzenetére

    És a 661 milyen kábellel rendelkezik? Szabvány levehető?

  • DGeri98

    csendes tag

    Üdvözlet
    Szerintetek milyen amp kéne ahhoz, hogy telefonról rendesen meghajtsam a 150 ohm-os Superlux 660-at?
    Ha nagyon drága, akkor inkább hagyom, és keresek másik fejhallgatót, de nekem a 661 túl kényelmetlen volt a 660-hoz képest, szóval az ki van zárva.
    Nem tud valaki egy olyan fejhallgatót, aminek a kényelme és az izolációja olyan, mint a 660-é, de kisebb ellenállású, és levehető kábeles, mint a 661, és olcsóbb, mint 15k?
    Mindent előre köszönök.

  • DGeri98

    csendes tag

    válasz .DLL #25499 üzenetére

    Nem nagyon drága: nem akarok érte többet adni, mint magáért a fejhallgatóért.
    A 669 tényleg kényelmes? Úgy láttam, ugyanolyan úgynevezett "wing design"-ja van, ami engem eléggé zavart a 661-ben.

  • DGeri98

    csendes tag

    Üdv mindenkinek!
    Év elején már jártam a fórumon, és az itteni javaslatok (és hosszas próbálgatás) után vettem egy Invotone HD2000-et. Nagyon szerettem, a hangja nekem tökéletes, ha magamnak bármit kívánhatnék, az izolációt növelném csak meg rajta, de egyébként nagyon jó vétel, a 8000 forintos ár minden forintját megérte.
    Aztán sajnos történt egy baleset, és eltört a kábel.
    Már éppen rendelni akartam egy újat, amikor kaptam egy (szerintem) nagyon kedvező ajánlatot: Denon AH-D321 vagy AH-D401 fejhallgatót tudnék szerezni jóval az itthoni ár alatt, kb 30-40 angol fontért.
    Mivel nagyon szerettem a HD2000-et, az egyetlen dolog a ti véleményeteken kívül, ami a Denon felé húzhat, az az, hogy szinte minden cserélhető rajta, így jobban bírja a baleseteket, de viszonylag gyorsan kéne döntenem (egy-két nap alatt), és nem vagyok biztos abban, hogy ez megéri.
    Egy nagyon kis időm volt a fent említett AH-D321-gyel, több benne a mély, de ez EQ-val kiküszöbölhető szerintem, jobban izolál, mint a HD2000, és on-ear létére meglepően kényelmes.
    Véleményeket várnék mindkét Denonról, illetve az AH-D401-ről ha van valakinek tapasztalata, akkor azt is, hogy milyen célt szolgál az, hogy fel lehet tölteni (???ez aktív zajszűrés akar lenni???), és mi van akkor, ha lemerül (mert nem lenne jó, ha "passzív üzemmódban" sokkal rosszabb hangja lenne).
    Végül pedig az lenne a fő kérdés, hogy a preferenciáim ismeretében (azt hiszem, hogy a HD2000+izoláció elég jól definiálja azt) megéri-e a két Denon közül valamelyiket venni egy újabb Invotone helyett.
    Válaszokat előre köszönöm!

    [ Szerkesztve ]

  • DGeri98

    csendes tag

    Üdv mindenkinek!
    Év elején már jártam a fórumon, és az itteni javaslatok (és hosszas próbálgatás) után vettem egy Invotone HD2000-et. Nagyon szerettem, a hangja nekem tökéletes, ha magamnak bármit kívánhatnék, az izolációt növelném csak meg rajta, de egyébként nagyon jó vétel, a 8000 forintos ár minden forintját megérte.
    Aztán sajnos történt egy baleset, és eltört a kábel.
    Már éppen rendelni akartam egy újat, amikor kaptam egy (szerintem) nagyon kedvező ajánlatot: Denon AH-D321 vagy AH-D401 fejhallgatót tudnék szerezni jóval az itthoni ár alatt, kb 30-40 angol fontért.
    Mivel nagyon szerettem a HD2000-et, az egyetlen dolog a ti véleményeteken kívül, ami a Denon felé húzhat, az az, hogy szinte minden cserélhető rajta, így jobban bírja a baleseteket, de viszonylag gyorsan kéne döntenem (egy-két nap alatt), és nem vagyok biztos abban, hogy ez megéri.
    Egy nagyon kis időm volt a fent említett AH-D321-gyel, több benne a mély, de ez EQ-val kiküszöbölhető szerintem, jobban izolál, mint a HD2000, és on-ear létére meglepően kényelmes.
    Véleményeket várnék mindkét Denonról, illetve az AH-D401-ről ha van valakinek tapasztalata, akkor azt is, hogy milyen célt szolgál az, hogy fel lehet tölteni (???ez aktív zajszűrés akar lenni???), és mi van akkor, ha lemerül (mert nem lenne jó, ha "passzív üzemmódban" sokkal rosszabb hangja lenne).
    Végül pedig az lenne a fő kérdés, hogy a preferenciáim ismeretében (azt hiszem, hogy a HD2000+izoláció elég jól definiálja azt) megéri-e a két Denon közül valamelyiket venni egy újabb Invotone helyett.
    Válaszokat előre köszönöm!

Új hozzászólás Aktív témák