Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #71562240

    törölt tag

    válasz #71562240 #10488 üzenetére

    Ez ugyan fülhallgató, de a témához illik.
    "Flip-Flop divatos barack szinű fülhallgató csere is érdekel ha..."
    "Flip-Flop tervsztereofülhallgató..." Bizonyára nagyon fontos szempont, hogy a barackszínű fülhallgató házára egy strandpapucsformájú idom van rábiggyesztve, és ettől fil-flop tervvé válik a konstrukciója...

    [ Szerkesztve ]

  • #71562240

    törölt tag

    válasz drzozo #10526 üzenetére

    Biztos jónéhányan vannak a Beats-szidalmazók között is "kurzuslovagok", de ezek azért mégiscsak a Beats fogyasztói között vannak szinte kizárólagos többségben. Én három Beats-et hallgattam eddig, mondhatni a legtipikusabbakat, a Solo HD-t, a Studio-t és a Pro-t. Mindhármat tüzetesen, heteken keresztül többször visszatérve megvizsgáltam, megadva nekik az esélyt, az előítéleteimet félretéve. Az utóbbi kettőt "AB tesztben" hasonlítgattam a hozzájuk hasonló árú (egy kicsit olcsóbb) B&W-kkal. Véleményem az, hogy ezen Beats fejhallgatók anyaghasználata, összeszerelési minősége elég korrekt, a dizájnjuk esztétikáján éppenséggel megengedem, hogy lehet vitatkozni (én általában vitatnám, hogy jól néznek ki), de arról nem nyitnék vitát, hogy az általam megismert három típus hangja, az adott típus adott árához képest nem jóízlésű emberi lények számára készült, hanem a hangjuk is ugyanúgy a konzumidióták számára készült, mint a márka szinte teljes termékvonala, és a tipikus terjesztési politikája. A többi Beats típus hangjáról ismeret hiányában nem nyilatkoznék, de az említett három típus hangja nem zenehallgatásra való, hanem "dr. dre-zésre", "Beats-ezésre". Nem véletlen, hogy (esetleg nagyon ritka kivétellel) nem is a zenehallgató emberek vásárolják ezeket, hanem tipikusan azok a tipikus parvenük, akik a dr. Dre-ket és társaikat hallgatják ezeken. Ahogy itt korábban szóbakerült, bizony a hangjuk is dizájnos, nem csak a külsejük.
    (Hasonlóan ilyen konzumidiótáknak való dizájnú márka a Skullcandy, azok is olyanok, hogy jóízlésű ember nem veszi őket e fejére (a márkanév és a márkaemblémák miatt), de az általam hallgatott Hesh illetve Aviator típusok elég jól szólnak, azokon lehet zenét hallgatni, azoknál sajnálom, hogy ilyesmit elvből nem rakok a fejemre, esetükben szeretnék "elvtelenebb" lenni.)

    (#10531) pucz
    Én nagyobb késztetést éreztem az "előzőt" megelőző kommentedre reagálni, miszerint érdemes lenne óvatossabban bánni a tanácsadással, főleg ha az embernek nincs tapasztalata arról, amiről tanácsot ad, és amiről meg azt hiszi hogy van tapasztalata, azt sem képes megfogalmazni, csak a verdiktet közli, hogy ez jó, az nem jó.
    Nézzük, a kérdéseidet, amelyekre eredetileg azért nem válaszoltam, mert privátban kérted a választ, nem tudom mi okból kérted úgy, de nem akartam ezekre a kérdésekre privátban válaszolni.
    "A kérdés egyszerű." Máris nem annyira egyszerű a kérdés, ha a fejhallgatókat (argóban "fejes") következetesen fülesnek nevezed (ennél az lenne rosszabb, ha következetlenül neveznéd annak). "Nos, a kérdés az, hogy Droidon működne-e rendesen ez a kezelő szerv?" A "kezelőszerv" működése nem az Androidon múlik, megfelelő szoftver (applikáció) természetesen használni tudja ezeket a kezelőszerveket Androidon is. Az a nehézség, hogy a headset jellegű eszközök vezetékeinek csatlakozóra kötését és a csatlakozók beosztását igyekeznek úgy megvalósítani egyes cégek, hogy minél kevésbé legyen kompatibilis más cégek eszközeivel. Tehát konkrétan a konkrét hardveren múlik, hogy az adott konkrét bekötésű-csatlakozójú headset jó-e hozzá. ezt kísérleti úton kell ellenőrizni, hacsak nem akad valaki, aki szól, hogy éppen ezt a párosítást használta már. "Illetve, hogy ez a plussz kezelőszerv mennyit ront, butít a hangzáson?" Természetesen ez a konkrét kezelőszervtől és a felhasználás körülményeitől függ, de mivel valóban plusz (nem pedig plussz) kezelőszerv, természetesen valamennyit mindenképpen ront a hangon - én kiszámoltam, hogy ha minden körülményt kombinálunk minden kezelőszervvel, akkor kereken az 5-14% közötti intervallumba esik a romlás mértéke. "Legelsőnek Sennheiser fülest néztem. De ez nem éppen egy kényelmes street füles, illetve nem tudom hogy szól. Írni írhatnak bármit, a Marley-t meg tudom hogy szól." Honnan tudod, hogy hogyan szól a Marley, hiszen éppen néhány sorral korábban írtad, hogy még nem hallgattad a kinézett típust, csak egy másik típusát a márkának. Gondolod, hogy mindegyik Marley egyformán szól? Egyébként a Marley-k is eléggé dizájnfejhallgatók (konzumidióták számára készülnek, a konzumidióták vásárlási szokásaira építik a stratégiáikat), ami nem zárja ki persze, hogy egyik-másik típusa akár bizonyos mértékig jól is szólhat, de például az általad szépen szólónak ítélt Positive Vibration Roots szerintem elég közepesecskén szól, a hangkaraktere pedig akadályokat görget a zenehallgatás elé, bár jobb a helyzet, mint a fentebb említett Beats-ek esetében, ellenben az általad mobilitás szempontjából lekényelmetlenezett Sennheiser HD 205 II inkább zenehallgatási szándékú fogyasztáshoz készült, azon többé-kevésbé lehet is, bár szintén elég közepesecske hangú az árához képest.

    (#10546) tfalcon96 "Egyéb tipp van?" Mondhatni csak egyéb tipp van, kivéve, hogy a négy közül a Philips éppen akár szóba is jöhet, ha tetszik a sötét tónusa (nekem eléggé). Egyébként maradhatsz az ajánlott Retro DJ-nél, ha mindeképpen további tippeket akarsz, akkor többek között kipróbálásra érdemes az Audio Technica ATH-SJ11 vagy Pioneer M290 is ízléstől függően.

    [ Szerkesztve ]

  • #71562240

    törölt tag

    válasz pucz #10551 üzenetére

    Gondolom új árra gondolsz a 15-20ezer alatt.
    A kényelmesség nem olyan egyszerű, mert az utcai használathoz fontos a jó hangszigetelés, ahhoz pedig nem csak a zártság, hanem erősebb nyomóerő is kell, és az ilyen fejesek között sajnos elég ritka a puha fülpárnájú. Ennek fényében a kényelem terén való kisebb megalkuvással például az AKG K518LE elég jó választás, könnyen hordozható, viszonylag tartós kialakítású, és a hangját is sokan szeretik, igaz nem mindenki, mert eléggé mélyorientált, sokak szerint mélytúlsúlyos. Próbáld ki. Aztán ott van a sokak által szintén vitatott hangú Marshall Major, amely kiváló kialakítású az utcai használat szempontjából, a hangját nem mindenki szereti, mert ők tompának gondolják, ez vitatható, de az biztos, hogy a legmélyebb regiszterekben elfogy egy kissé, amolyan középsávorientált, és elég direkt hangja van. Akkor lehetne érdekes számodra, ha még be tudnád szerezni a 18-19ezer körüli bevezető árán, erre elvileg van még lehetőség, a gyakorlatban lehet hogy már kifogytak az ilyen áron behozott készletek, és akkor már csak a "normál" 30ezer körüli-feletti árán kapható. Ezek supraauralok, a circumauralok közül például érdemes lehet megpróbálni, talán még kapható valahol a mélyhangsúlyos, dinamikus, egyúttal elég kellemes hangú Creative Aurvana Live! vagy nézd meg a hasonlóan mélyhangsúlyos, kicsit direktebb hangú Audio-Technica M30-at vagy a mélyben szegényebb, de kifinomultabb hangú Shure SRH240-et. Ha mégis felmennél 25ezer környékéig, akkor bejönne képbe a topikban nagyon népszerű hangú Shure SRH440 is, vagy esetleg egy huszárvágással a JBL J55-öt is gyümölcsöző lehet kipróbálni, kellemesen szól, inkább a mélyei erősek. 15ezer alatt nézd meg a Beyer DT235-öt, nagyon jó ár-érték arányú, lehet hogy azzal is megelégedsz, és akkor marad egy kis pénzed. Na és ott van a jó nagy darab, általam még nem hallott, de az áráért állítólag jól szóló Digitech Pro Monitor is.

    (#10552) zoltankakuk "Felteszem utcára (...) persze az adott ár mellett a lehető legjobbat akarnám." Ez a lényeg, utcára is a hangminőség-kényelmesség-hordozhatóság háromszögből érdemes kiindulni, nem a divatos-dizájnos-színes háromszögből - gondolom én. "Nem véletlenül hordják a sztárok, ugyanis a celeb életben, különösen külföldön, fontos a megjelenés." Így van, ott fontos a trendiség, a megjelenés, meg a sok pénz, amit a cégtől kapnak a termék reklámozásáért. Mi azonban nem vagyunk celebek, szerintem ne őbelőlük induljunk ki, ha magatartásmintát keresünk magunknak. "Gondolom azok az NBA játékosok otthon olyan rendszerrel rendelkeznek, mint amilyen nekünk álmunkban sem lesz." Általában így van, mert még bőven marad elég pénzük, miután megvették a tizenötödik Ferrarijukat a garázsba, hogy hifire is elköltsenek egypár milliót, de többségük esetében sajnos kár beléjük, és lefogadom (sőt tudom), hogy Michael Phelps-nek, Kobe Briant-nek, Metta Worldpeace-nek (alias Ron Artest) és társaiknak, akiket folyton Beats-szel a fejükön látunk bevonulni a pályára vagy a medencéhez, eszük ágába se jut zenét hallgatni ezeken az eszközökön, tehát nekik ugyan mindegy, hiszen csak azt hallgatnak rajt, amit, ellenben a jó fejhallgató arra való, hogy a zenét minél ügyesebben közvetítse. A tárgyalt Beats-ek nem a zene, hanem a dr. Dre-féle hangok közvetítésére való, olyan is a hangkarakterük. Szerintem felesleges a mókusvakítás eszközeinek a védelmére szót pazarolnod, hiszen te is azt mondod, hogy nem ezeket vennéd. Szerintem kár filozofálgatni ezekről egyrészt-másrészt módon, kár relativizálni azt, hogy ezek a készülékek elsősorban, másodsorban és harmadsorban is arra valók, hogy hülyítsék vele az embereket, illetve hogy kihasználják az emberek tudatlanságát? Persze egyikünk se küldi a vérpadra vagy máglyára azokat, akik ezeket a Beats-eket veszik, ez szívük joga, és ezt még a kormány se tiltotta be és nem adóztatta különadóval, de itt a hozzáértők általában nem örülnek, ha a Beats-eket propagálja valaki, mert a Beats-ek irritálóak, tenyérbemászóak, még akkor is, ha nyilván akad azok között is egy-két típus, amelyik az irritálósága mellett még viszonylag jól is szól.
    Végül is csak azt ismétlem, amit az előttem szóló Ati1979, krisztianAMG és mások mondtak, de meg akartam erősíteni.
    "A Beats-nek is jó egy kis ingyen reklám mondjuk egy NBA játékostól,..." Ingyen?! Hol élsz te?! :D Éppen azért olyan drágák ezek, mert a fogyasztó fizeti meg, hogy ott látod a Kobe Briant és társai fején.

    (#10556) szakibá... Na persze, de van egyértelmű jelentésű szóhasználat, miért ne alkalmaznánk azt a félreérthető fogalmazás helyett? Ráadásul elvileg ez egy szakmai topiknak nevezett valami, tehát akár még elvárható is lehet a pontos fogalmazás.

    (#10557) pucz Miért leszólás? Felhívtam a figyelmedet egy (több) hibára.

    [ Szerkesztve ]

  • #71562240

    törölt tag

    válasz drzozo #10569 üzenetére

    Justin Bieber valóban nagy nyomorék, de nem ezt akarom kiragadni, csak a tények kedvéért egyet: "...csak az emberek 80%-a úgy alkot véleményt, hogy nem próbálta, csak hallotta. Azért részben te is, és más is beismerte, hogy nem mind rossz és hallgatható." Itt fogalmazási zavarok voltak, de ez mindegy, gondolom mindenki érti, hogy mit akartál írni, mindazonáltal én nem "ismertem el" olyasmit, hogy nem mind rossz és hallgathatatlan. Én azt mondtam, hogy a tipikusnak tekinthető három fejhallgatójuk hangját ismerem, azoknak a hangját (is) rühellem, a többi hangjáról ismeret hiányában nem szólok, megengedvén, hogy esetleg van köztük olyan is, amelyik az árához képest viszonylag jól szól. De azok is eszközei a nagy mókusvakítás gépezetének. (És persze nem gondolom, hogy az emberek 80%-a alkot úgy véleményt, hogy nem próbálta, inkább ez az emberek maximum 5-10%-a lehet, nem hinném hogy több.)

    Még egyet szintén a tények kedvéért: "A celebek biztosan ingyen kapják reklám céljából, 100%, hogy egy árva fityinget nem fizetnek érte." Ez ritkán igaz, persze osztogatnak "ingyen" is (természetesen azt is a fogyasztók fizetik), de általában vagy a konkrét celeb kap egy halom pénzt, hogy nyilvánosan használja a Beats-et, vagy pedig a reklámozási célból felhasznált adott rendezvény (például úszóverseny, kosárlabda mérkőzés, egyebek...) szervezője-tulajdonosa kap egy halom pénzt azért, hogy a fellépők-szereplők lehetőleg minél többen minél nyilvánosabban viseljék a Beats-et. Ha valamelyik celeb spontán ilyet vásárol, és azt nyilvánosan hordja, az valóban ingyenreklám, ilyesmi is történik, de nem ez a jellemző a Beats-ek esetében. Mint ahogy az sem jellemző, hogy a celeb ingyen kapjon ilyet, és azt önként, ajándékként értelmezve nyilvánosan használja, hanem az a jellemző, hogy a celeb odaszól, hogy köszi az ajándékot, ha még fizettek is mellé, akkor nyilvánosan is használni fogom. A médiában celebeken látott Beats példányok mintegy 90%-áért nagy pénzeket fizetett a cég, hogy azok a példányok jól láthatóan megjelenjenek a médiában. (Hasonlóan a mobiltelefonokon-médialejátszókon divatossá, kívánatossá tett pánostoba Beats Audio beépülő modul.) A Beats fejhallgatók az irdatlan, a "szokásosnál" 10-20-szor nagyobb marketing- és reprezentációs költségek miatt, és a folyamatosan generált hype érdekében kerülnek ilyen sokba. Az utóbbit úgy értem, hogy ha nem lennének ilyen luxusdrágák, akkor nem is lennének ilyen divatosak bizonyos nagy vásárlóerejű körökben.

    [ Szerkesztve ]

  • #71562240

    törölt tag

    válasz schawo #10577 üzenetére

    Miért nem győzöd le inkább az irritációdat? Mármint úgy értve, hogy ha már becézzük, merthogy én például inkább kiírom-kimondom, hogy fejhallgató, és csak esetleg a beszélgetőpartnerhez alkalmazkodva használom a fejes szót, ha "muszáj". Miért irritál kevésbé a füles szó (főleg, ha éppen "fejesről" van szó)?

    [ Szerkesztve ]

  • #71562240

    törölt tag

    válasz Blum1866_2 #10649 üzenetére

    Leszeded a celluxot, a törést nagyon pontosan és stabilan pillanatragasztóval összeragasztod, a törés helyét szorosan-passzentosan körbetekered valami szövet jellegű anyaggal (egy rétegben is elegendő), a szövet jellegű anyagot fokozatosan, apránként átitatod pillanatragasztóval. Száradás után merev lesz mint a kőszikla.

  • #71562240

    törölt tag

    válasz Phvhun #10653 üzenetére

    Az aktív zajszűrős headset (szerk.: mikrofonos fejhallgató) eleve nem értelmes dolog. Lebeszéllek róla - mármint at aktív zajszűrésről. Szerk. 2: Az meg egy másik dolog, hogy ebben az árkategóriában inkább mikrofon nélküli fejhallgatókat találhatunk érdemleges hanggal, ezért azokat szoktuk javasolni, és külön mikrofont.

    [ Szerkesztve ]

  • #71562240

    törölt tag

    válasz Phvhun #10659 üzenetére

    Későm jutott eszembe, hogy Superluxból fognak tudni ajánlani a Superluxot ismerők ilyen árban is, ahogy az meg is történt, gondolom válaszd azt. Ezen kívül - mivel már a Marshall Major-t nem igazán lehet kapni a 18ezer körüli bevezető áron) nekem most csak mintegy 40-50ezer környékétől jutnak eszembe olyan fejhallgatók, amiket ajánlani tudnék, és mellékesen van rajtuk mikrofon is.

  • #71562240

    törölt tag

    válasz doboka98 #10677 üzenetére

    Témaösszefoglaló megvolt?
    (Nem én vagyok figyelmetlen!)

  • #71562240

    törölt tag

    válasz sider24 #10714 üzenetére

    Sokat volt róla szó, keress rá a fórumkeresővel, az első 50ezer hsz.-ben is. Árakat találsz az interneten (csak külföldön kapható). Én éppen most próbálok lekötni egyet használtan.

  • #71562240

    törölt tag

    válasz Tomcy7 #10735 üzenetére

    Idézek: "Kérdés előtt olvasd el a témaösszefoglalót!"

  • #71562240

    törölt tag

    válasz fi:zi'k #10752 üzenetére

    A halszálnak csak a becézett alakja használatos: halszálka. :B

    [ Szerkesztve ]

  • #71562240

    törölt tag

    válasz kolosanyi #10911 üzenetére

    Kár hogy a többi mérőeszköz még alkalmatlanabb. :)
    Egyébként a GSMArena mérései elég precízek lehetnek, én legalábbis már vagy tíz telefont meghallgattam avégett, hogy a hangjukat a mérésekkel összehasonlítsam, és amit ezek a mérések egyáltalán a hangminőség egészéből előre tudnak jelezni, az nagyon szépen korrelált a készülékről szóló hangminőségekkel.

  • #71562240

    törölt tag

    válasz Mirman #10952 üzenetére

    A Momentum nem rossz fejhallgató, de nem is kiemelkedően jó az árához képest. A legfontosabb, hogy az általad hallgatott dolgokhoz nem igazán illik, mert zenei stílusokhoz van inkább hangolva, "audiofilesen" visszafogott karakterű.
    Bár az általad hallgatott dolgokhoz felesleges komolyabb fejhallgatót venni, ha mégis mindenképpen ez a szándékod, az 50ezres kategóriában hallgasd meg például a mélyhangsúlyos Denon D1100-at, a szintén (de a Denon-nál kevésbé) mélyhangsúlyos Audio-Technica M50-et és Shure SRH840-et, esetleg a még kevésbé mélyhangsúlyos JBL J88-at. A 80ezres kategóriában a magam részéről már tényleg inkább csak akkor ajánlanék, ha szándékod lenne átszokni a zenehallgatásra a rap és hip-hop helyett (illetve abban a kategóriában jellemzően nem a zártak uralják a mezőny élvonalát, tehát nehezebb is lenne zárt circumauralt ajánlani).

  • #71562240

    törölt tag

    válasz vzsryl #10955 üzenetére

    Szépen rímel a két hozzászólásunk, kivéve, hogy a Beyereket én azért nem vetettem fel, mert azok mobiltelefonról egy csendes szobában még tudnak elég hangosak lenni, de a zajos utcán már nem - és feltételeztem, hogy ha circum zártat keres, akkor utcán is akarja hallgatni. Ha csak otthon akarja, akkor én is támogatom a Beyereket is.

  • #71562240

    törölt tag

    válasz fi:zi'k #10960 üzenetére

    A 32ohmost is beleértettem, én legalábbis nem találtam valami érzékenynek-hangosnak azt sem.

    (#10962) Mirman Heti zsolozsma: Fejhallgató Pláza, Hangbarlang, Nomono, Hangszerker, Media Markt-ok (leginkább a Mammmmmut és a Westend)...

    [ Szerkesztve ]

  • #71562240

    törölt tag

    válasz cyberkind #10972 üzenetére

    Tipikusan az utóbbi néhány évben jónéhány Sony típusra jellemző "Sony-színezettsége" van. Amolyan "házimozis" hangvételű, mélyhangsúlyos, egyébként nem kellemetlen, aki szereti, annak jó, de szigorúan csak egyéni meghallgatás után veendő meg. Nem igazmondó, hanem hatásvadász alkat.

  • #71562240

    törölt tag

    válasz tal-garius #11016 üzenetére

    Bizony igen nagy különbség lenne hallható. A két típus közül a Shure szebben szól, és inkább érévnyes rá, hogy rendesen vannak mélyei, nem túlzottak. Az M50 mélyebbre megy le, de jobban ráül a mélytartománya a közép- és magassávra, mint a Shure-é. Ilyen szempontból a Denon D1100 mélyeit valószínűleg túlzónak éreznéd, de hallgasd meg azt is, és feltétlen a különféle Beyer DT770-eket is, azok kiegyenlítettebbek, illetve magasabbra megy a magassávjuk.

    Szerk.: "...kiemelkedő mindent felülmúló nincs?" Nincs. Ilyen-olyan kompromisszumok jellemzik a legjobb típusokat is, ízlés szerint kell közöttük választani, kipróbálva, hogy neked melyik kompromisszum a legjobb, avagy a "legkisebb rossz".
    Én szivesen ajánlom a Sennheiser HD598-at is, szerintem az is élvonalbeli, de ezzel nem mindenki fog egyetérteni az itteniek közül. Pedig kellemes, részletezős, teres hangja van, alul-felül is kiterjedt.

    [ Szerkesztve ]

  • #71562240

    törölt tag

    válasz fi:zi'k #11024 üzenetére

    Inkább idézőjel nélkül aranyos (és korrekt) a részemről ez.

    "Tényleg érdekelne, hogy rajtad kívül ki az aki ajánlja még?" Ezt ne tőlem kérdezd. Megjegyzem, az "aki nem ajánlja a HD558/598 típusokat gárda" is csak néhány személyes "csoport" (a többség nem ismeri még ezeket a típusokat), és indok nem nagyon szokott kapcsolódni a nemajánláshoz azon kívül, hogy alaposan megdrágult itthon az előd HD555(/595)-höz képest, amire én pedig el szoktam mondani, hogy a HD555(/595)-nek a magyarországi ára volt egy időn át valami okból abszurdan alacsony (de közel sem csak emiatt volt/van olyan népszerű a némelyek által mostanában szintén degradálni divatos HD555), és el szoktam mondani, hogy nem igaz, hogy semmit se változott a 8-as széria az 5-öshöz képest, merthogy (legalábbis a hangja) nagyon is sokat változott, meglátásom alapján jobbára előnyére. Szerintem itt némelyek körében kissé toposszá vált a HD555/595/558/598 vonal degradálása (hasonlóan a Shure SRH440 szintén kissé toposszá vált, helyenként kritikáltan felmagasztalásához), szerintem indokolatlanul.
    Én továbbra is ragaszkodom hozzá, hogy a HD555/595 és különösen a HD558/598 fejhallgatók a kiemelkedően jók közé tartoznak a maguk árkategóriájában, ennek ellenére - látván az egy-két embertől érkező aktív ellenállást - általában csak olyankor szoktam ezt megemlíteni, amikor a tanácskérő személy kifejezetten rákérdez az adott árkategória adott Sennheiser típusaira, és olyankor is "aranyosan" felhívom a figyelmét, hogy a többség véleménye eltér az enyémtől, tehát az enyém csak különvélemény. Ennél korrektebbül eljárni lehetetlen, ugyanis továbbra is, sokszoros és többféle körülmények közötti meghallgatás után is ragaszkodom ahhoz, hogy ezek kiemelkedően jó típusok az árkategóriájukban - mint ahogy az egész világban rengetegen vélik hasonlóan (és viszonylag kevesen ellenkezően), ami persze nem jelent semmit. A továbbiakban azonban (mivel sajnálnám ezen típusokat "kárba veszni", lehet hogy aktívabban is fogom ajánlani az emlegetett típusokat, önhatalmúlag, önfejűen - továbbra is felhívva a figyelmet, hogy a véleményem ebben a topikban ezügyben (viszonylag) különvélemény.

    [ Szerkesztve ]

  • #71562240

    törölt tag

    válasz Whysperer #11055 üzenetére

    Témaösszefoglalót olvasd el, és utána kérdezz, persze ne ezzel a linkkel.

  • #71562240

    törölt tag

    válasz Whysperer #11068 üzenetére

    "Majd kérdezősködök másik fórumon. minden jót!" "Én a mikrofonnal felszerelt fejesek miatt néztem ezt a linket!" "...gondoltam ,hogy tudtok megoldást rá!"
    Igen, ha elolvastad volna a témaösszefoglalót, eleve a kérdésednek megfelelő topikban tetted volna fel a kérdésedet - remélhetőleg. Ebben a topikban nem az ilyen fejhallgatókról folyik a téma, hanem az ilyenek "ellen", az itteni topiklakóknak az általad linkelt fejhallgatók kerülése az életcélja, tehát itt csak ellenleges választ fogsz kapni, de ez nem a mi hibánk, hanem a tied, hogy a szándékodhoz képest rossz topikba keveredtél. Az itteni lakók másféle fejhallgatókat ismernek - amint azt a témaösszefoglaló is mutatja. Olvasd el végre, és annak alapján kérdezz, ha az ott kínált választék nem elégít ki.

    [ Szerkesztve ]

  • #71562240

    törölt tag

    válasz Whysperer #11080 üzenetére

    Képes lennél végre elolvasni végre azt a témaösszefoglalót a topik elején, és nem kérdezni folyamatosan olyasmiket amik abban benne vannak, valamint olyasmiket, amikről ott le van írva, hogy nem itt kérdezendőek?

  • #71562240

    törölt tag

    válasz PandaMonium #11089 üzenetére

    Ha találsz még Creative Aurvana Live!-ot, az eléggé beleillik, és egyébként is jó hangú. Zenére is, filmre is, játékra is.

  • #71562240

    törölt tag

    válasz Guszti007 #11222 üzenetére

    Kérdezed egy "kínai oldalról" való esetleges tapasztalatunkat, de nem jelezted, hogy melyik "kínai oldalról" van szó, így hogy mondja el valaki a tapasztalatát róla? Amely tapasztalat egyébként nincs, legalábbis a hamisított Beats-ek kapcsán nincs, hiszen Beats-et se nagyon szokás rendelnie az itt fórumozóknak, de hamis Beats-et meg aztán biztos hogy nem. Egyébként pedig olyan nem létezik, hogy Beats replika, az csak eufemisztikus megnevezése a hamisítványnak. Eredeti Beats van és hamis Beats van. Más dolgokat persze lehet, hogy rendelt már valaki arról a "kínai oldalról", csakhogy egyelőre nem tudja senki, hogy melyik az.

  • #71562240

    törölt tag

    válasz schawo #11240 üzenetére

    Egy kevés összefüggés azért van, sőt néha (bizonyos rendszerekben bizonyos kábelekkel) az összefüggés viszonylag jelentős is lehet. Hiszen a vezeték nem csak jelvezetési funkciót lát el, hanem a két készülék elektromos paraméterei (pl. impedancia) között illesztési feladatokat is. Ez az illesztési hatás (a kábelhossz függvényében) kifejezetten hallható, bizonyos konstrukciójú kábeleket kifejezetten bizonyos hosszúsággal ajánlanak bizonyos készülékekhez (az illesztés miatt) és bizonyos konstrukciójú kábelek és készülékek (akár fejhallgatók) esetében a "hajtásra" is érzékelhető (mérhető) befolyással bír az adott kábel és annak hossza. Persze ezt az összefüggést nem akarom túldimenzionálni, de a hangminőségben néha nagyon hallható - lásd még szinergia problémája. Szóval csak azért írtam le mindezt, mert azért az túlzás, hogy semmilyen összefüggés nincs kábel és hajtás között.

    Szerk.: Valószínűleg te mint hifista ezt tudod is, csak éppen nem jutott eszedbe a szempont.

    [ Szerkesztve ]

  • #71562240

    törölt tag

    válasz schawo #11242 üzenetére

    Én is egyértelműen a hajtásról beszéltem, a hangra gyakorolt hatást jelen esetben csak mint másodlagos okozatot, vagyis mint a hajtásra gyakorolt hatás másodlagos következményét említettem, ez egyértelmű. Láthatod, hogy (elektromos) illesztésről beszéltem folyamatosan. A kábeleknek van hatása a hajtásra, kábeltől és rendszertől függően több-kevesebb. Ezt leginkább a kábelek illesztési funkciójaként szoktuk emlegetni - kicsit leegyszerűsítve. A kábelek (elektromos paraméterei) több-kevesebb hatással vannak a rendszer bizonyos elektromos paramétereire, amelyek szerepet játszanak a készülék, jelen esetben fejhallgató "hajtásában". Vagyis túlzás olyat mondani, hogy a kábel és a hajtás között semmilyen összefüggés nincsen. Lássuk a te példádat: ha a lejátszó kimenő feszültségét említed, azt is befolyásolja kisebb-nagyobb mértékig a kábel, hogy abból a feszültségből mennyi és hogyan jut el a fejhallgatóba. Bizonyos speciális (például kiugróan magas impedanciájú) kábelkonstrukciók egészen nagy hatással vannak bizonyos paraméterekre (például a fejhallgatóba eljutó/el nem jutó feszültségre), azaz, a kábeleknek is vannak elektromos paramétereik, amelyek befolyásolják a fejhallgató hajtását, - megengedem, a fejhallgatós ágazatban viszonylag ritkák a speciális, kiugró hatású kábelkonstrukciók.
    Tehát az a lényeg, hogy a kolléga megjegyzése, miszerint "A rövidebb kábel miatt meg könnyebb is meghajtani valószínűleg.", nem volt eleve értelmetlen. Sőt, adott típusú kábelek esetében nagymértékű hatása van a kábelhossznak a fejhallgató hajtására.

    [ Szerkesztve ]

  • #71562240

    törölt tag

    válasz schawo #11244 üzenetére

    Hifi kábellel sokszor megesik, hogy "nem átlagos", sokféle kábel létezik, sokféle vezetőanyagból, sokféle dielektrikummal-szigeteléssel, sokféle konstrukcióban, némelyik kábelnek egészen kiugró elektromos tulajdonságai lehetnek. De persze én is azt mondom, hogy a fejhallgatókábelek zöme "átlagos", ezeknek általában viszonylag kevés hatásuk van a fejhallgató hajthatóságára. Tényleg nem akartam túldimenzionálni, meg a gittet rágni, csak jelezni akartam, hogy nem lehet eleve elintézni azzal a kolléga felvetését, hogy semmi összefüggés nincs a fejhalgató hajthatósága és a kábel között, mert a kolléga felvetése nem volt eleve értelmetlen, sőt. Van több-kevesebb összefüggés, általában viszonylag kevés, néha kifejezetten sok.

  • #71562240

    törölt tag

    válasz szakibá... #11311 üzenetére

    Azt azért valószínűsíthetjük, hogy a beltartalma jelentősen, vagy legalábbis valamilyen mértékben különbözik a Retro DJ beltartalmától. Nem hiszem, hogy csak egy rátett Pro-Ject embléma miatt mertek volna ilyen magas árazást alkalmazni. Az adott külső valószínűleg különlegesebb beltartalmat takar, legalábbis ez a bevett eljárás létező termékek felhasználása esetén, vagyis erre szokás mondani, hogy "modifikálva a megrendelő egyéni igényei alapján" - erre utal a hangjáról írt jellemzés is, mert az alapján nem nagyon hasonlít a Retro DJ hangjára (és talán a mért frekvenciamenete sem). Szóval feltételezném, hogy jelen esetben csak a ház, a "homlokzat" azonos, és belül valami teljesen más van. Aztán persze ki tudja, kipróbáljuk majd, érdekes lesz összehasonlítani...

  • #71562240

    törölt tag

    válasz Ati1979 #11323 üzenetére

    "Nem tudom, de szerintem azért több mint 1-2% inkább olyan 15-20-ra tippelném. Persze ez csak tipp." Szerintem pedig még a 15-20%-nál is nagyobbak a változások abban az ár(- és minőség)kategóriában, tehát akár a drága erősítőbe befektetés is különösen megérheti, de ennek nem az egésze jelentkezik afféle "abszolút" hangminőségjavulásban, hanem kiemelten fontos tényezővé válik a hangkarakterek megváltozása is, tehát még nagyobb jelentőséget nyer a hallgató személy, aki ugyebár jelentős hangminőségjavulásként-romlásként érzékelhet egyszerű hangkarakterváltozást is, a saját ízlése alapján.

    (#11318) fattyu "Szóval az utolsó 1-2 százalékért amit még ki lehet hozni egy drága fejesből tenni alá egy sokszázezres rendszert sem egy reális döntés..." Én azt hiszem ez nem igazán így működik, tehát nem valamiféle limit közelébe jutunk, amit még maximum el lehet érni az adott fejhallgatóval, és amely limit alatt már csak egy-két százalék javulást érhetnénk el (minden határon túl megközelítve a limtet), hanem inkább minél minőségibb eszközökkel szolgálod ki, annál nagyobb a javulás, annak ellenére, hogy elvileg el kéne érnünk a limitet. Tehát, annak ellenére, hogy persze elvileg lehetne valamiféle limitje az adott fejhallgatóval elérhető "maximális" hangminőségnek, mégis, szerintem az olcsó fejhallgató esetében is valahogy annál jobban nő a "hangminőségjavulás százaléka", minél minőségibb (és egyúttal persze drágább) eszközökkel szolgálod ki. Remélem érthetően fogalmaztam meg, és persze tudom, hogy ez paradoxon (de legalábbis apória), de én így tapasztalom, vagyis mintha egyre feljebb kerülne limit, amikor egyre feljebb kerül a kiszolgáló eszközök minősége. Szóval, azt hiszem, valahogy nem úgy van ez, mint Bubkánál, hogy a 6,10 fölött már egyetlen centiméter javulás is alig-alig sikerül, hanem inkább valahogy úgy működhet, hogy Achilleusz mégiscsak megelőzi a teknősbékát, és úgy otthagyja mint a pinty. Bizonyos szempontból hülyeség (és persze zavaros), amit mondok, de talán mégis igaz.

    [ Szerkesztve ]

  • #71562240

    törölt tag

    válasz Bonkheads #11352 üzenetére

    "Ugye a Beats by Dr.Dre Solo HD nem eredeti termékek között is van, hogy 10k-15k között árulják, valahol meg 3k-5k között. Kérdésem az lenne, hogy ezek között van-e különbség?" Az ilyen kérdésekről például az jut az eszembe, hogy a szoftver témájú prohardveres topikokban eleve tilos a warez témákat felemlegetni. Talán itt is át lehetne venni ezt a gyakorlatot. :Y

    "Lemondok, az eredeti Beats fülesről, de kellene utcára egy jól kinéző, jól is szóló füles 15k-20k között." Kezd a témaösszefoglaló elolvasásával.

    [ Szerkesztve ]

  • #71562240

    törölt tag

    válasz Geretnero #11360 üzenetére

    Ha nincs szükséged egyéb dolgok miatt sokpontegyre, hanem elég a sztereó, akkor például Audiotrak Prodigy HD2-t. Elég ügyes hangja van. Fejhallgatóerősítős ASUS Xonarokat is ajánlani szokás ehhez a kategóriához, a keretedhez illő árkategóriájú típust.
    Hangkártyás topikban kérdezted már? Nyilván azért kérdezed itt, mert arra vagy kíváncsi, hogy kifejezetten ezzel a fejessel mely hangkártyák működnek igazán jól együtt, de erre inkább DAC-fejhallgatóerősítő témában van itt több tapasztalat. Az említett Audiotrak viszonylag hasonló hangkarakterű mint az adott Beyer (sokak szerint enyhén V, szerintem kiegyenlített), tehát egymás erényeit és hibáit is inkább erősítik, a Xonar-oknak inkább másfajta (középsávorientáltabb, kevésbé részletezős) karaktere van, azok inkább kiegyenlítő hatással viszonyulnak a Beyer-hez. A 80ohmossal egyébként mindegyik rendesen elbánik - meg persze a magasabb impedanciájúakkal is.

  • #71562240

    törölt tag

    válasz Dorien #11526 üzenetére

    "Azt azért hozzátenném, hogy a "kifinomult hallás" és a "zenei hozzáértés, műveltség, ízlés" nem feltétlenül fedi egymást." Ha nem is feltétlenül, de általában fedi. Nagyon ritkán működik az egyik a másik nélkül. Ilyen szempontból, aki olyat mond, hogy "Nálam mindig a zene volt az alapvető fontosságú, a hangkeltő technika erősen másodlagos volt.", az nagy valószínűséggel nem zenét szokott hallgatni, hanem más egyebet, ritka a kivétel - lehet, hogy te épp az egyik kivétel vagy, nem tudom miket hallgatsz. (No meg persze vannak a szegények, akiknél a szegénységük miatt, kényszerből "másodlagos" a hangkeltő technika.)

    (#11539) vodkaboy22 "10-20k körüli madzagot 100k-s fejes szetben annyira nem látom értelmét mint a tyúkot olvasni tanítani 10-20k-val jobb DAC-ot véve fényévekkel vagy jobb helyen..." Néha ez is igaz lehet, de általában az ellenkezője az igaz. Egy 100ezres készülék mellé, a minimum, hogy egy 10-20ezres szintű kábel odatartozik. Én kb. 10-15ezres kábelt tennék a 100ezres készülék mellé, ez a minimum (de nálam a maximum is), a kábelhívők azonban általában sokkal drágábbat, és nekik is megvan a maguk igazsága.

    [ Szerkesztve ]

  • #71562240

    törölt tag

    válasz hm74 #11550 üzenetére

    Én csak azt akartam tisztázni, hogy sokan sokmindent zeneként neveznek meg, ami nem zene. Az itteni fórumlakók többségére is igaz, hogy nem zenét hallgat, hanem mást, amit jobb híján popzenének, könnyűzenének és hasonlónak szokás nevezni. :D Ez bizonyos szempontból szőrszálhasogatás lenne, de az adott szempontból fontos volt ezt megjegyezni, merthogy azt akartam kifejezni a kolléga állításával ellentétben, hogy amit ő "kifinomult hallás"-nak és "zenei hozzáértés, műveltség, ízlés"-nek nevezett, az általában nagyon is együttjár, ritka a kivétel, hogy egyik a másik hiányában is kifejlődik. Aki Zoltán Erikát, Fási Ádámot, de hogy továbbmenjek, DJ Tiesto-t, Britney Spears-t és hasonlókat hallgat, annak igen kicsi eséllyel lesz "kifinomult hallása", aki King Crimson-t vagy Pink Floyd-ot vagy Csík Zenekart hallgat, annak nagyobb eséllyel lesz, de általában annak lesz "kifinomult hallása", aki elsősorban Bach-ot, Beethoven-t, Bartókot hallgat. Ezt akartam kifejezni a hozzászólásommal, illetve hogy mindezek után, aki zenék hallgatásával foglalkozik, és "kifinomul a hallása", annak valószínűleg nem lesz másodlagos a technikai háttér, mert ő megtapasztalja, hogy a zenének elengedhetetlen része a megszólalásának minősége, a zene csak úgy tud zeneként megjelenni, ha a saját "hang)minőségében szólal meg.

    (#11552) Dorien Talán a fenti kifejtésben számodra is egyértelműbb, hogy miért reagáltam a mondatodra. Most azt írod: "Én még emlékszem milyen volt bakelitlemezek és magnókazetták után először CD-t hallgatni.", és egy smiley-t teszel mögé. Én ugyebár emögé a mondat mögé csak a legsírósabb arcocskát tudnám odatenni, egyértelműsítvén, hogy én tragédiaként éltem meg a CD "hangminőségét" az analóg lemezzel szemben. És úgy gondolom, ez nem csak az én személyes tragédiám, hanem a világé is, csak a világ nagy része nem tud róla, hogy neki most milyen rossz, főleg mióta nyakunkon az úgynevezett tömörített formátumok. :D (Szerintem nem off ez a téma egy hifi fejhallgatós topikban, sőt, nagyon is on, szerintem te is okkal hagytad on-ban.)

    [ Szerkesztve ]

  • #71562240

    törölt tag

    válasz hm74 #11554 üzenetére

    Hozzátéve, hogy az én klasszifikációmban természetesen az ABBA, de különösen a Neoton is a "bulvár maszlag" kategóriája, na jó az ABBA néha egy kicsit túlmutat azon. Jól csinálják, amit csinálnak, de nem zene, hanem műfaj - popzene, könnyűzene, nyál, limonádé..., ha persze nem is egyforma mértékben, mint mondtam, az ABBA néha túlnövi a műfaji kategóriát.

    [ Szerkesztve ]

  • #71562240

    törölt tag

    válasz contaxg #11556 üzenetére

    Igen, olvastam múlkor a quart.hu cikkét! Szurkolok neki! (Még ha bulvár maszlag is, azért sose ugrom félre, ha egy ABBA szám megszólal, az Album című lemezükön meg egész komoly nóták is vannak! :D )

  • #71562240

    törölt tag

    válasz hm74 #11577 üzenetére

    Csakhogy a CD (vagy SACD, DVD-Audio) lejátszók és azok futóművei arra készültek, hogy hatékonyan kezeljék a stream zenei jelfolyamot, míg a konténeres formátumokat kezelő tárolók-kiolvasók jellemzően nem arra készültek. Az pedig csak legenda, hogy a bufferelésre építő tárolók-kiolvasók jobban szerepelnek, mint az "egyidejűleg" kiolvasó CD (SACD, DVD-Audio) futóművek. Elvileg segíteni tudna a bufferelés azzal, hogy többszörös kiolvasást lehetővé téve javítaná a kiolvasást, csak hát a gyakorlatban az mutatkozik meg (ami egyébként logikus is), hogy nagyon keveset sikerül abból násodikra, harmadikra... kiolvasni, amit elsőre nem sikerült, ezzel szemben szerintem ennél a potenciális nyereségnél sokkal többet ront az, hogy egy plusz, felesleges eszközt, átalakítót iktattunk a jel útjába - amely egyébként a jitter problémán sem tud sokat segíteni. A bufferelés esetleg jót tud tenni a "csomagkapcsolt" jellegű adatoknak, de a zenei digitális adathordozók - még a konténerek is - stream formában tartalmazzák a zenét. Tehát éppen a CD lejátszó kevésbé kényes téma a futómű miatt - bár arra tényleg egy-két fokkal jobban hatnak a rezgések, mint például a flash memóriákra, de ez megoldható a futóművek "földrengésbiztos" elszeparálásával.
    De nem is ezért ragadtam tollat, hanem emiatt: "Túlzónak tartom, amikor akkor azt állítják, hogy a digitális hang meg se közelítheti a bakelit analógos hangzását." Ez a kijelentés ugyebár így általánosságban nem kezelhető, hiszen a gyakorlatban konkrét analóg és konkrét digitális fornátumok léteznek, a maguk konkrét erényeivel és hibáival, amelyeknek csak egy része ered az analógságukból vagy a digitálisságukból. Általánosságban én arra hívnám fel a figyelmet (ha a hifi topikban lennénk éppen :D ), hogy minden átalakítás ront a hangon (ezért jobbak eleve zenére a koax digitális interfészek, mint az optikaiak, mert az optikai interfész eleve egy plusz oda-vissza átalakítást kíván, az elektromos jelből optikaivá és vissza), márpedig a zenei hang eredetileg analóg, és a digitális kezelés után analóggá is alakítjuk vissza, tehát a digitális hang eleve tartalmaz egy plusz oda-vissza átalakítást az analóghoz lépest. Az sem utolsó szempont, hogy az analóg hangtechnika jellemzően mérnöki munka, a digitális hangtechnika pedig jellemzően szoftverfejlesztői munka (lásd Schawo is éppen arról értekezett, hogy ő inkább költ lejátszószoftverre mint kábelre), márpedig a zene "szoftverfejlesztettséggé" alakulása szerintem borzalmas dolog, és borzalmasak az eredményei, ugyanis még az említett, analógról oda-vissza átalakítás mellett is azt hiteti el a hangtechnikusokkal és a felhasználókkal, hogy a zenei jelet szabad manipulálni, és lehet veszteségmentesen manipulálni. (Mint már korábban szó volt róla, a legjobb hangfelvételek jellemzően az ötvenes-hatvanas években születtek, mert akkoriban a hangmérnökök még felvenni, megőrizni akarták az elhangzott zenét, nem manipulálni. Aztán jött az álsztereó, és szépen jöttek az újabb manipulálások és a legtöbb hangfelvételen elszabadult a pokol, egyre kevesebb lett a jó hangfelvétel.)
    Most már ezt off-ba teszem. :D

    [ Szerkesztve ]

  • #71562240

    törölt tag

    válasz hm74 #11585 üzenetére

    Lásd eggyel feljebb. A mérnöki munka szép, a mérnöki munka helyes, ha zenéről van szó. A szoftverfejlesztési munka ronda, helytelen, ha zenéről van szó. (Két láb rossz, négy láb jó!...) :D (Egyébként kiváló futóművek vannak olcsón.)

    [ Szerkesztve ]

  • #71562240

    törölt tag

    válasz #71562240 #11584 üzenetére

    A digitális zenéhez szükséges plusz átalakítással kapcsolatban egy talán érdekes adalék. A Warner Bros. zenekiadó AAD vagy ADD CD-inek hátulján egy figyelmeztető felirat található, ami kb. így szól:
    Ez a hanghordozó eredetileg analóg hangfelvételről készült, a digitális formátummá alakítása során igyekeztünk minél többet megőrizni az eredeti analóg hangfelvételből.
    A DDD CD-kre ugyebár ezt így nem írják fel, hiszen ott már elve digitális a hangfelvétel, de nem szabad elfelejteni, hogy az eredeti hang abban az esetben is analóg volt.
    Mindez azért érdekes, mert bár azt gondolná az ember, hogy ha már úgyis digitalizáljuk a stúdióban vagy a koncertteremben elhangzott (analóg) zenét, akkor jobb ezt minél korábbi fázisban tenni, tehát lehetőleg a felvétel és a keverés is legyen digitális, ne csak a lemez. Ezzel a "kvázi logikus" feltételezéssel szemben azonban az az általános tapasztalat, hogy az AAD CD-k jobban szólnak, mint az ADD CD-k, és különösen jobban, mint a DDD CD-k! - kivételek persze ezen tendencia alól is vannak, de ez a tendencia, bár az is igaz, hogy a DDD CD-k is sokat fejlődtek az utóbbi húsz évben.

    [ Szerkesztve ]

  • #71562240

    törölt tag

    válasz Bonkheads #11618 üzenetére

    A kérdésedre azért kaphatsz nagyon kicsi eséllyel ebben a topikban választ, mert az itt előforduló fórumtársak egyáltalán nem rendelnek ebből a típusú fejhallgatóból sehonnan, ugyanis inkább messziről kerüljük a márkát általában is, és konkrétan a márka típusait is, szinte kivétel nélkül (a Solo nem tartozik a kivételek közé, eleve messzire elkerüljük). Tehát kicsi (gyakorlatilag nemleges) az esély, hogy az itteniek közül valakinek tapasztalata lenne éppen ezzel az eladóval, és tudna segíteni. Itt senkinek sincs tapasztalata Beats-et (vagy Beats hamisítványt) árusítókkal.

  • #71562240

    törölt tag

    válasz szakibá... #11614 üzenetére

    Sok ostoba marketinszöveget olvastam már életemben, de ennek a hirdetésnek a szövege is élvonalban van a hülyeség terén, az biztos. :D Különösen a "teljesen fémből készült hallgatóbetétek" tetszik, ez nemdebár a hangszórómembránra utal?!

    (#11626) vodkaboy22 Hát még mi van azokkal, akik kifejezetten hamisítványt akarnak venni, és arról kérdezik a véleményünket, hogy mennyire jó az adott hamisítvány, és mennyire éri meg az árát, vagy van-e jobb hamistívány még olcsóbban...

    (#11617) troszt Minority report. DBAtti (#11628)-as mondataihoz jegyezném meg kötelességszerűen, hogy én vagyok a különvélemény e téren. Bár valóban, az itteni topilakók kevésre tartják a mostani 4xx sorozatot, én általában elég jól sikerült típusoknak hallom őket, és a 429-est is jó ár-érték viszonyúnak, kellemes, hallgathatós hangúnak gondolom, elég szépen és dinamikusan zenél szerintem, bár kétségtelen, hogy nem kifejezetten az igazmondás mestere.

    [ Szerkesztve ]

  • #71562240

    törölt tag

    válasz troszti #11630 üzenetére

    Pécsett már sokan panaszkodtak a kínálat hiányára (az ottani MM is szegényes állítólag), de ha Budapesten jársz, a Fejhallgató Plázában, Hangbarlangban, Nomono-ban, a Mammmmmut-beli és a Westend-beli Media Markt-ban rengeteg típust ki tudsz próbálni, a Hangszerker is értékelhető kínálattal bír Audio-Technica és Shure terén.

    (#11634) DBAtti Annyit hozzászólnék, hogy a világos tónust inkább a magassáv hangsúlyozásával kapcsolatban célszerű használni, így az általad említett, felturbózott Sony-k szerintem nem a világos tónusba tartoznak, hanem inkább a "telített színűek" közé, hogy a monitoros hasonlatodnál maradjunk.

    [ Szerkesztve ]

  • #71562240

    törölt tag

    válasz Ati1979 #11637 üzenetére

    Amint azt tudjuk, az árak nem egyenes arányban, hanem exponenciálisan növekednek, tehát nyilvánvaló, hogy az 500 forinttal többe kerülő Beats hamisítvány csak 323 forintnyi hangminőséggel szól jobban, mint az 500 forinttal olcsóbb. Bár igaz, a kényszerű kerekítés miatt a 323 Ft a gyakorlatban 325 Ft-nak számít...

    (#11640) vodkaboy22 Gondolod, hogy nincs Beats topik a Prohardveren? :Y

    (#11642) DBAtti Az említett Sony-k "magasan szaturáltak". :D

    [ Szerkesztve ]

  • #71562240

    törölt tag

    válasz Ear001 #11594 üzenetére

    Hát, én ennek hatására elképzeltem a Smoke on the Water-t quawwali stílusban... :B A karmester mintha a Dobsa Sándor lenne...

    [ Szerkesztve ]

  • #71562240

    törölt tag

    válasz hm74 #11664 üzenetére

    Szerintem az M sorozatban érdemes elmenni legalább az M30-ig, annak már nem annyira zavaros a közepe, mint ahogy Szakibá írja az M20-ról, és az már egy szóbajöhető hangminőségű fejhallgató - de a karaktere persze hasonló az M20-hoz, csak hangsúlyosabbak az erényei mint a hibái. (De akkkor már az M40 is alig drágább... :) )

  • #71562240

    törölt tag

    válasz contaxg #11671 üzenetére

    Körülbelül így gondolom én is, annyi megszorítással, hogy az M30 furcsa hangszínéhez és teréhez hozzászokva azon azért már viszonylag zenét is lehet hallgatni, persze szigorúan csak ahhoz képest, hogy viszonylag alapárú fejhallgató.

  • #71562240

    törölt tag

    válasz hm74 #11678 üzenetére

    A Skullcandy-knek általában zenebarátabb a hangminősége, azokon általában az hallatszik, hogy a hangkarakterüket nem a divat határozza meg, hanem a zene, a Beats-ek többségének azonban nem csak a külsejét és a marketingjét, hanem a hangját is a divat határozza meg. Például az Aviator-t nem mindenki szidja eleve ebben a topikban sem, sőt van aki eléggé jóhangúnak tartja (pl. én), és olyan is akadt már itt, aki kifejezetten dícsérte, és az illető(k)nek nem Beats típusú konzum ízlése volt, hanem reális. Az más kérdés, hogy a dizájnja miatt én sose vennék ilyet, de némelyiknek a hangja elég jó tud lenni. Legalábbis mélyebb tapasztalatom van a Hesh 2-vel és az Aviatorral, és számontartható hangminőségük van, bár az Aviator karaktere kissé megosztó, de ami megosztó benne, az is "antibeats" hang.

  • #71562240

    törölt tag

    válasz beast27 #11686 üzenetére

    Az Aviator külsejével nekem is csak a márkanevet képviselő embléma a bajom, na meg a márkanév. Amúgy tetszene.

  • #71562240

    törölt tag

    válasz beast27 #11692 üzenetére

    Jól mondja Schawo, a koponyára gondoltam, mint a márkanevet képviselő emblémára. Igaz, hogy elég kicsi az Aviatoron, de sajnos ott van. Ha az nem lenne rajta, és a márkanév nem lenne eleve olyan amilyen, akkor merném hordani. :D

Új hozzászólás Aktív témák