Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • :AMF:

    senior tag

    válasz fehér_ember #96024 üzenetére

    Én a vintage 880/990-et alakítottam át cserélhető kábelesre, illetve volt egy mini xlr-es 880 Edition-öm is.
    A vintage fejesek háza nem annyira öblös, ott még a hengeres jack aljzattal is ügyeskedni kellett, mert a kagyló oldala íves és a driver felé dönti az aljzat végét. A rögzítőcsavart nem lehet rácsavarni az aljzat menetére az íves kagyló és a műanyag vastagsága miatt, csak a ragasztás segít.
    A mini xlr-t én nem javasolnám, mert a lyukat nagyon pontosan kellene kifúrni ahhoz, hogy se a driverhez ne érjen hozzá, se a dampingot ne kelljen babrálni. Plusz az xlr aljzathoz hatlapfejű rögzítőcsavar van, amiből biztosan vágni kell.
    Én a jack foglalatot javasolnám. Ha hifiman-esen kötöd be, akár az Ananda kábelével is használhatod a Beyert.
    Ragasztáshoz én pillanatragasztót használtam, illetve melegragasztót. De ezek szerintem csak ezt a fajta aljzatot tudják rendesen megtartani, aminél kívül van a menetes rész, azt nem. Külföldi oldalakon ragasztó helyett ajánlják még a sugru-t. (Valami gyurmaszerű cucc, ami kikeményedik.)
    Az átalakítós videókban legtöbbször Dremel-el ügyeskednek, amikor lyukat fúrnak, amit én sosem értettem. Egy lépcsős fúróval szebb és gyorsabb lyukat lehet fúrni szerintem.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák