Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • P.H.

    senior tag

    válasz dezz #686 üzenetére

    Általában a hivatalos gyártói dokumentációkra szeretek hagyatkozni, de én is ezt olvasgatom már majd' két hete. :) A szerző és foglalkozása, a last update dátuma és a bevezető általános leírások meggyőzőek.

    Hivatalos Intel guide-okban én eddig csak a uop formát találtam.


    A Prescott-os mondatom utólag olvasva eléggé félresikeredett, arra gondoltam, hogy abból, hogy a komplex címek ALU-uopok sorozatára fordulnak le, abból mennyi maradt meg (PPro-P2-P3 is 1 órajel alatt számolt shift-et, de már azok optimization guide-jában is szerepel, hogy it may change in the future implementations, Változott, nem előnyére). Végülis Core-vonalon nincs double-pumped ALU, és se a decode, se a uop-fusion nem hatékony, ha egy [esi+edi*8+record.offset] címszámítás 3 vagy 4 uop-ra fordul le.

    És így végiggondolva, az Intel CPU-k hatalmas uop-gyárak, egy egyszerűnek látszó utasítás is elég sok uop-ra fordulhat le. Emellett a 4-1-1-1 decoder-felállás és a ROB mérete igen szűkös.

    [Szerkesztve]

    Arguing on the Internet is like running in the Special Olympics. Even if you win, you are still ... ˙˙˙ Real Eyes Realize Real Lies ˙˙˙

Új hozzászólás Aktív témák