Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • totron

    addikt

    válasz strogov #54 üzenetére

    Kötözködnék még kicsit, mert ezzel azt állítod, hogy a gyári munkás géphasználókból egyszeriben mérnök vénájú, rendszerben gondolkodni tudó, így azt átlátó és gépészetet befogadni is akaró munkavállalók lettek. Ezt a mentális ugrást nem tudom elképzelni még ha a kényszerpályamódosítás részét igen is. A pániknak van, hogy racionális alapja van.
    Tisztában vagyok vele én is, hogy egyéni vesztesek nélkül nem megy, de mindezt addig könnyű lendületesen hangoztatni amíg nem te vagy az a vesztes. Nem feltétlenül megjósolható, hogy ezúttal kik lesznek azok. Az alkalmazkodni tudás és akarás a legtöbb embernél nem képes ekkora ugrásra. Ha mégis, akkor is kell a szerencse/protekció mellé. Mindent egybevetve aki egyszer lecsúszik egy ilyen váltáskor az már visszakapaszkodni nem fog (többségében nem véletlen voltak abban a pozícióban amiben).

    Aki nem tud alkalmazkodni az rosszul jár, de ez nem jelenti azt, hogy a változás rossz lenne.
    Bizonyos életkor fölött csökken a rugalmasság, mentális képességekben is. Ezt fejeli meg még a munkaerőpiac is, ami tudja ezt. Van, hogy felnagyítva véli tudni, akkor is, ha pont tapasztalt munkavállalót nyerne. A könyörgéses példa életszerű, de nem válasz a problémára. Modern koldusokra számítok.

    akkor már képes figyelembe venni az emberi igényeket is.
    Nana/úgylegyen (úgyse).

    hacsak nem azért, hogy ember(ek) igényeit elégítse ki?
    Jó kérdés. Hogy azon belül kiéit. Többen vagyunk (mint kellene).

    Másrészt ez bárkivel megtörténhet AI nélkül is.
    Trú. Nyers adatok alapján döntenek például HR-es 20 éves picsák a majdani csapat tagjairól, jó kis céges kultúra. Az AI-t sem tudom előremutatóbbnak képzelni ebben. Ha jobb is lesz, egészében kell jobbnak lennie, hogy ne ugyanezen a döntéshozói minőségben tündökölhessen. Amihez viszont szabadon kellene engedni, na de azt meg azért mégsem, tehát marad minden ugyanígy (ugyanezen a vonalon iterálódva a szaporodásaink mentén).

Új hozzászólás Aktív témák