Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • strogov

    senior tag

    válasz totron #58 üzenetére

    "a gyári munkás géphasználókból egyszeriben mérnök vénájú"

    Nem. Mindig van/volt munkanélküliség. Akkor is voltak olyan szakemberek akik munkanélküliek voltak, és a gépek elterjedésével lett munkájuk. Illetve a gépek elterjedése miatt a munkáltatóknak nagyobb számú iskolázott emberre lett szüksége ami a társadalomnak is előnyös. Amikor jött a vasút egy csomó postakocsis ment tönkre. A vasútépítők meg meggazdagodtak. Ma már jegesemberek se járják az utcákat, ablak kopogtatók, és újság felolvasók is elvesztették a munkájukat. Lehetne sorolni naphosszat. Nem érzem másnak az AI hype-ot se.


    "mindezt addig könnyű lendületesen hangoztatni amíg nem te vagy az a vesztes"

    Bármikor elveszítheted az állásod. Erre reagálnod kell az életben. Van aki 25-30 évet lehúz egy cégnél, majd egy csőd után borul minden. Aki fehérváron nyákot forrasztott a vidiben 20 évig majd megszűnt a cég az szerinted mit élt át? Az alkalmazkodás független az AI-tól. Nekem is mondtak fel ... kétszer. Másnap újra kellett szerveznem az életem. Bármikor bárkivel megtörténhet. Édesapámnak 20 milliót nem fizetett ki a kontrax anno úgy, hogy 12 millió hitelt vett fel a munka miatt. Nagyszüleimtől elvettek mindent a kommunisták.
    Az utolsó dolog ezen a földön amitől félek az az AI "forradalom" ... ráadásul nagyon messze vagyunk a lehetőségtől is.

    @blackrulz
    "Egyébként a hazai helyzet nem azért olyan mert költség optimalizált"

    Teljesen mindegy miért szar. AI nélkül szar. Az amcsi helyzetet sem AI hozta össze. Tehát féljek az AI-tól mert lehet, hogy szar miközben az ember vezette valóságról tudom, hogy szar. Rögtön 2 teljesen eltérő irányítással szar már a te állításod szerint is.
    Az AI legalább egyértelmű szabályok alapján fog dönteni, így előre felkészülhetek a várható döntésre. Arra nagyon nehéz felkészülni, hogy:
    - idén már nincs időpont,
    - akkor kérnék egyet jövőre,
    - a jövő évet még nem nyitottuk meg,
    - mikor nyitják meg,
    - azt még nem tudjuk, de valamikor novemberben.

    Aztán amikor megnyitják akkor már az összes magánbeteg bent van.

Új hozzászólás Aktív témák