Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • stifi

    senior tag

    válasz Topiccsendőr #6372 üzenetére

    hogy az én példámnál maradjunk, ha 5 év alatt minden hónapban belefutottam volna egy 2ezres bírságba, lehet elgondolkodtam volna vagy próbálok figyelni, hogy szabályos legyek, mert a 20-adik bünti után azért csak rájövök, hogy velem van a baj...
    de az hogy ehelyett 5 év alatt nem is igazoltattak soha (egyébként 11 éve van jogsim), és kedvem szerint közlekedem, aztán odalöknek 1 esemény után egy százezres csekket, nulla méltányossággal, nulla figyelmeztetéssel, nevelő célzattal, az kiábrándító.

    igen, paraszt módon átmentem a piroson. a körülményeket figyelembe véve, miszerint kevés közlekedő volt az úton (vasárnap délután volt), a lámpa éppen akkor váltott sárgáról, az elmúlt 5 évben nem volt szabálysértésem - minimum enyhítő körülmény a legutóbbi, amit a bírság kiszabásakor igazán mérlegelhetnének, figyelembe vehetnének.
    így még talán az a tévérzetem is lehetne, hogy a szabályos közlekedés kifizetődő, hiszen leírják, hogy eddig jól viselkedtem ezért csak a felét kell kifizetnem,

    ehelyett elémraknak egy fotót, 30 napon belül fizessem be. fix díjas szolgáltatás, ha kéred ha nem, a körülmények nem számítanak, nulla munkát kell a szervnek beletenni, hiszen csak két lehetőség van. sapka van rajtad, vagy nincs. gondolkozni, nevelni, jó útra terelni nem kell, fizetsz és ők boldogok.
    sőt, ha nem nevezed meg a sofőrt, hanem szó nélkül befizeted, eltiltás sincs és pontot sem kapsz. ugyanis senkit sem érdekel, ki vezette az autót, csak az hogy befizessed a pénzt.

    Nincs időm kedvesnek lenni!

  • Integra

    titán

    válasz Topiccsendőr #6372 üzenetére

    persze, ez ennyiről szól.
    csak azt nem tudom akkor mi lenne, hol húznának le, hogy ha holnap mindenki betartaná a sebesség korlátokat és egy kurva fillér sem folyna be.. mondjuk nem kételkedem a derék legények kreativitásában.. :DDD
    én már a lézerblokkolóm is rég leadtam, egyszerűen nem taposom az autót sem. azóta eljárok 8.5 literrel is. még kevesebbel is fogok valszeg, mert veszek egy olcsó igénytelen fost, amire nem fizetek teljesitményadót sem durva kötelezőt, aztán még kevesebb pénzt látnak belőlem. bekaphatják konkrétan.

    ...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

Új hozzászólás Aktív témák