Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Topiccsendőr

    addikt

    válasz HUfantom #26504 üzenetére

    Nem. Nincs baj a benzinnel meg mielott kitalalunk dolgokat.

    Mivel en kivancsi voltam, kiprobaltam. Szabad eg alatt taroltam egy telet egy motort leeresztes nelkuli uszohazzal. A karburatorban zold lotty lett a benzin helyett. Ilyenkor azt szoktak mondani h szetesik a benzin. Sztm meg nem esik szet a benzin, (lejjebb kifejtem miert nem) hanem a nagy homerseklet es paraingadozas miatt valahogy viz kerul a benzinhez. (Nem gondolnam, h a nehany szazaleknyi etanol lenne az) Mivel aluontvenyben vannak a rez fuvokak, ez egy helyi galvanelem melegagya. A zold cucc az valami rezgalicra emlekezteto cucc a rez alkatreszekbol. Ez ilyen formaban problema karbis motornal egy hatalmas pucolas utan lesz uzemkesz a motor.

    Aztan ugyanigy tettem csak zart, futetlen helyre raktam a motort. Tudott minusz is lenni, de alapvetoen garazs volt. Az augusztusi benzinnek semmi baja nem volt majusban. Elmotoroztam. Es zold lotty sem lett.
    A para es hoingadozas vagja agyon egy even belul a karbit, es az uszohazban a lotty az mar nem benzin, hanem viz es reznek valami soja!
    Ahhoz hogy szetessen a benzin, tobb ev kell szarul tarolva (nyitott kanna) de volt mar olyan is h annyira betankoltam a 20 literes kannaba, h egy eves benzinnel mentem. Semmi baja nem volt.

    [ Szerkesztve ]

    Nem menekülsz a csendőrség elől.

  • Integra

    titán

    válasz HUfantom #26504 üzenetére

    közel 10 év olajmultis munka után bátran állítom, hogy ez nem igaz. :U
    nem akarok ebbe belemenni, 30x leírtam már, hogy mitől "romolhat" az üzemanyag minőség, és nem attól, hogy a finomítóban elrontják.. :U

    ...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

Új hozzászólás Aktív témák