Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • norbert1998

    veterán

    válasz Topiccsendőr #142443 üzenetére

    Nem kapom egybe a belső kosarat, még gyárilag sem. Csak külön, és mint mondtam, darabja 13 ezer forint csak a távvtartónak. Illetve mondam azt is, hogy szerintem ez szét votl szedve korábban már előttem, valamint a lazítási nyomaték 2/3-ára tippeltem a meghúzásit. Abban biztos vagyok, hogy nem 15-tel volt lehúzva, akár 20 éve volt, akár nem, ennyire nem szorulhat meg, ha rozsdamentes a felület és nincs ragasztva. Oké, galvanikus korrozió etc, de akkor is 90%-ra mondom, hogy nem 15 Nm volt a meghúzás előttem, még nagyjából sem.

    Robbantott ábrát asszem ígértem most délelőttre, közben csongi már küldött egyet privátban, így keresnem sem kell, tehát a képet köszi neki:

    Itt az egész szerelés látható, amiről beszélek.
    Tehát. A tengely, amely átmegy az egészen, a jobb végén menetes, van benne egy 19-es belső kulcsnyílás, külsején egy talán 32-es vagy 36-os finom csavarmenet, bal végén pedig egy 24-es hatlap távolságú önzáró anya, a tengelyen a hozzá tartozó menettel.

    Az összeszerelés úgy néz ki, hogy a tengelyt bedugod a vázba jobbról, és a tengelyen lévő finommenetet behajtod a vázba, amely finommenet anyamenete megtalálható a váz jobb oldalán. Ezt kell meghúzni 15 (és akkor ezekszerint nem 20) Nm-rel, mindeközbe tippelem, hogy sokkal többre húzták, ezzel szétnyomva a vázat, akár csak először, aztán rájöttek, hogy ez sok és visszavettek, nem tudom. Csak feltételezek.
    Második lépésként rákerül a 100 Nm-rel meghuzandó önzáró anya a tengely bal végére, majd utolsó lépésként a spéci szerszámot igénylő spéci anya a tengely jobb végére, amely összekontrázza a váz jobb oldalát az anyával, ugyanazon 32-es vagy 36-os környéki méretű (nem mértem meg :))) menettel, amelyet a váz jobb oldalába is be kellett hajtani.

    Ebből kifolyólag hézagot nem lehet állítani, hiszen az fix, a váz jobb és bal oldala közötti távolság határozza meg. A vázzal a persely, amelyen a tűgörgős csapágy is fut, ahová az A jelű kenés ikonok is mutatnak, valamint a két persely közötti távtartó fixre van úzva, nem lötyög. Ami lötyög, az a lengőkar a két persely két válla között. Annak hézagát szerintem nem lehet állítani, sőt, szerintem csak úgy, ha a perselyek közti távtartó hosszából leveszünk.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák