Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #56573440

    törölt tag

    válasz bacus #131316 üzenetére

    "1992-ben voltam Párizsban, emlékeim szerint tele van mélygarázzsal, mindenhol meg tudtam állni !"

    Régen meg lovaskocsival jártak. Halkan jegyezném meg, hogy talán Párizs pont az a hely jelenleg, ami az elmúlt időszakban a legdurvábban bszott oda a kocsinak, és még ennél is jobban bekeményítenek. Rengeteg kerékpársávot csináltak utakból, és a gyalogosoknak is csurrant nem kevés. Hovatovább talán 22-ig van ütemezve, hogy a belső 4 kerületből úgy kompletten kitiltanak minden autót ami nem bentlakóé, és nem árult szállít vagy mozgássérült. Nem hogy parkolni nem lehet, behajtani se, pénzért se, sehogysenem. Tökéletes példa arra, hogy ami régen jó volt mert kényelmes volt, az mára hova jutott, és nem a zöldek, hanem az egyáltalán élhető várost akarók miatt bizony van akinek fáj.

    Ott is pont ugyanaz a terv ami az európai nagyvárásokok jelentős részénél. Tudom hogy nem tetszik és a te jogaid, ettől még ez van, te vágyakról beszélsz én tényekről.

    "metrót is tudtak építeni, mélygarázst is meg tudták volna oldani"
    Az a baj hogy nem érted mert csak magadat nézed meg hogy régen minden milyen jó volt. Ha neked lehet bent 3 kocsid, szerinted hány családnak lesz még? Azokkal ugyanazokon az utakon fognak közlekedni amin most se lehet, szerinted mi lesz annak a vége? Még nagyobb dugó? Az biztos nem hiszen az butaság lenne, a több kocsi soha nem csinál olyat...

    "ahol lehetőség van, ott parkoló helyeket kell teremteni"
    Az ötletet teljesen adom egyébként mert nekem igazából nullszaldós a buli, egyáltalán nem járok arra ha tehetem, és általában tehetem. Gyalogosokat beszántani, a három kerékpárost fejbelőni, parkolókat létesíteni. Azok is megtelnek majd ahogy a parkolók a világon mindenhol mindig ezt teszik, és eljön a kánaán, már az úton közlekedők is parkolójegyet vehetnek majd, mert amikor elindul a nép, akkor bizony kvára senki nem megy sehova se. Haver londonban özemszerűen 20-30 percet számol arra, hogy a mélygarázsból feljusson az utcára reggel, mert az utca amire kihajt áll, mert az utca amibe belefut az is, mert utána is áll mindenki. Ő meg a mélygarázsban a rámpán hallgatja a pánik módban működő szellőztető ventik ordítását, és szívja a friss levegőt. Mondjuk inkább csak múltidőben, mert júniustól 20-30 perc alatt egy elektromos bicóval bejár melóba, eladta a kocsit, és igazából pont leszarja.

    Motorozni egyébként is jobb mint autózni, úgyhogy ;]

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák