Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • macilaci78

    nagyúr

    válasz FeniX- #88815 üzenetére

    A B125 olcsó, az A1-el egyenértékű tudtommal, de nem minden iskola adja egy árban.
    Ahol csináltam, ott a honlap szerint A1 és A2 képzési díja 210k, A pedig 246k. B125 külön nincs beárazva. Ezekre még rájönnek a vizsgadíjak (kresz, rutin, forgalom) és a hozzájuk tartozó tanóradíj (2×9k). Nekem még volt plusz 2 óra rutin és egy rutinvizsga a hozzá tartozó órával. Plusz ugye 4k a kormányablakban. Összesen 326k-ban állt meg.
    Számomra nem érte meg spórolni a papíron, a termetem miatt a 125 ccm amúgy sem adna valós előrelépést, de az A1 és A között ugyanakkora a különbség, mint az A2 és A között. Így legalább nem kell nézegetnek a lökettérfogatot, teljesítményt, amikor gépet választok, az A jogsi inkább időt álló, mint az alacsonyabb kategóriák.

    Pfiucska: a szerelőm is javasolta* az SH300-at, itt is csak jót olvastam róla, illetve az SH fb-csopiban is dicsérik. Gondolom, a sb csoport egyfajta fan club is, így a sok dicséretet fenntartásokkal kezelem, ugyanakkor tudom, hogy a negatív online kritika mindig hangosabb, mint a pozitív, de konkrétan senki se szidja, szapulja.
    * azt mondta a srác, hogy jó, stabil gép, többen mennek vele Olaszországba, vagy Erdélybe is túrázni, ezt fb-csopiban is látom. A végáttétel, vagy kuplunk (nem emlékszem, melyik) a gyenge pontja a konstrukcióban, 40-45k km környékén adja meg magát, csak a gyári jó bele, az utángyártottak nem bírnak ennyit és annyival nem is olcsóbbak. 100-120 k körül van szereléssel együtt.

    Még nem döntöttem, hogy robogó, vagy motor. Feleségemnek van kedvem mögém felülni, erre-arra elcsatangolni elég lehet a robogó is kettőnknek, de ha már, akkor szüleim 250 km-re laknak, évi 3-4 út is beleférne jó időben. Viszont az már nem robogónak való, nameg egy motorra több csomag is fér.

    Említettem, hogy amúgyis nagy darab vagyok, egy filigrán nagy robogóval nem kéne változtatnom a szokásaimon. Azért egy Burgman-fotellel más lenne, de egy SH keskenyebb. Motor is a lábam mögött már keskenyedik, ha nincs rajta oldaldoboz.

    [ Szerkesztve ]

    Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

  • Árpi001

    senior tag

    válasz FeniX- #88815 üzenetére

    Nem a proexnél voltam.
    Lakatosomtól kaptam grátisz egy darab klingerit tömítést.
    Ezt kell még levágnom sablonra, és beaplikálnom majd.
    Inkább attól tartok megont nem akar majd indulni, lévén napok óta nem indítottam be...

    Köszönöm a válaszokat nagy robogó ügyben macilaci78,Fenix,Pfiucska,.
    Macilaci78 : 185 cm,és kb 105 kg vagyok
    Kicsit én is úgy nézek ki az 50-es addresen mint egy bicikliző medve...: :D
    Nehéz a döntés,már jogsi ügyben is.
    Sok az a három kiló alsó hangon,ami nyilván nem is áll meg ennyiben.
    Az A2 ami úgy érzem elég volna nekem,
    De az is kb 230 ezer.
    És mi van ha jobban rákapok, és feljebb váltanék...
    Illetve akkor már rendes motoros vizsgát kéne tenni, de sosem vezettem váltós motort.

    [ Szerkesztve ]

    A Föld a Naprendszer elmegyógyintézete.

Új hozzászólás Aktív témák