Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sc200

    csendes tag

    válasz riszter #154 üzenetére

    Még nem tudom mennyire vált be, mert az enyém is csak bekapcsolva volt enyhe időhiány miatt. Lassan én is mindent áttolok az s4 miniről...(úgy mint te) :K
    Mindenképp jó lenne konzultálni valakivel aki már használ rootolt romot. (van néhány igen jó app ami csak úgy hajlandó működni)

    XPLS ..az extrém tárgyfotó lámparendszer

  • sc200

    csendes tag

    ...a roottal megvagyok és már kínai appok sincsenek a telón :) Szerintem marad a 4.2...

    XPLS ..az extrém tárgyfotó lámparendszer

  • sc200

    csendes tag

    Sziasztok.

    Amennyiben már tudtok róla és a nagy tudorok, már jelezték számotokra akkor hagyjátok figyelmen kívűl, de lehet, hogy van akinek esetleg még mindig újdonság.

    Ha tudjátok mindenképpen szedjétek le a kínai appokat, főleg az UNLOCK nevűt.
    Nem tudtam, hogy mi zabálja az aksimat a (G5s) kütyün. Akkor néztem végig mindent, úgy, hogy elvileg legyalultam az összes kínai appot.

    http://forum.xda-developers.com/android/help/jiayu-g4s-trojan-malware-warning-custom-t2802220

    így is rá tudtok keresni: unlock 2.144

    Remélem valakinek még újdonság lesz. :)

    XPLS ..az extrém tárgyfotó lámparendszer

  • sc200

    csendes tag

    Hali.

    Nekem már sikerült feldobnom a "Gwent" romot. Igaz az alap rom leszedése okozott némi komplikációt, de mindez az éjszakai távsegítséggel megoldódott. (külön köszönet érte)

    Eddig megy minden, bár a gps az valami katasztrófa. Autóban használhatatlan. Majd még biztos egy két beállítást eszközölni kell. (addig ott a navi a kocsiban).

    Az biztos, hogy maga a készülék igazán ütős és szép darab. Eddig akárhol látták, mindig érdeklődve nézték, hogy milyen masina. (igaz elég kontrasztos háttérképet csináltam...céglogóval) :D

    XPLS ..az extrém tárgyfotó lámparendszer

  • sc200

    csendes tag

    Sziasztok.

    Mc-4 el nagyon egyet kell hogy értsek. Nekem a telefon nagyon bevált, szeretem. A mérete még pont jó, a tudása zseniális. Viszont mielött megvettem jópár tesztet, főleg külföldit átolvasgattam, és az összes negatívum ismeretében mégis nálam kötött ki.

    A gps-t gyakorlatilag nem használom, mert olyan mintha nem is lenne benne. A wifi, bluetooth, hálózat nálam tökéletesen megy. Az igaz, hogy ahol a samu s4 mini simán vette a wifit ott a g5s-nek még kb 2 méter kellet.

    A fényképező része használható. És itt jön be amiért egy kicsit belepötyögtem a topicba. Műszaki emberként szeretem a specifikus, célorientált dolgokat, főleg használhatóság szempontjából, de kötöttem és kötni is fogok kompromisszumokat.Mindent arra használok amire való, amire tervezték. (bár ezzel a telefonnal is lehet diót törni...) :DD

    Az a véleményem, hogy egy mikrohullámú sütő, ami kávéfőző, fogpiszkáló és betonkeverő is egyben, nem biztos, hogy minden funkciójában tökéletesen megfelelően fog működni. Ez vonatkozik a telefonokba épített fényképező gépekre (vagyis inkább csak nevezzük fényképezőnek) is. A fényképezés fő eleme a fény. Ahogy ezt már Mc-4 kolléga is igen jól leírta.
    Ezeket a kütyüket használjuk telefonnak, számológépnek, vagy e-book olvasónak és kompromisszumok mellett csinálhatunk vele képeket és videókat is. Telefon típusoktól függően lehetnek eltérések a kép minőségében az esetleg felhasznált szenzor méretétől, és lencsék minőségétől, valamint a hozzá írt szoftvertől, de soha nem fogják még csak megközelíteni sem a fényképezésre tervezett fényképezőket.
    Sokan nem értik azt meg, hogy ha lehetne egy professzionális fényképezőgépet csinálni egy kb 1,5 - 2 mm átmérőjű lencsével akkor nem kerülne 1-2 millióba egy gépváz és a hozzá tartozó obi szintén 1-2 millióba. De nem lehet. Ebben az esetben minden profi fotós kirántana a zsebéből egy telefont (max 200.000 forintért) és csinálná a jobbnál jobb képeket brutál kontraszttal, mélységélességgel és felbontással.
    Ezek a telefonos fényképezők a pillanat megörökítésére szolgálnak egy átlag felhasználó számára, mondjuk elfogadható minőségben.

    Ha fényképezni akarsz és főleg sötétben, akkor már érdemes fényképező gépet venni és hozzá egy igen jó fényerejű lencsét. ( dobsz egy hátast, amikor megtudod, hogy kb 10 ilyen telefont veszel az árából...és akkor az csak egy objektív...amivel nem tudsz telefonálni, sms-t írni, de még számológépnek sem tudod használni)...

    A telefont mindenkinek ajánlani tudom, persze erős kompromisszumok mellett. Ár-érték arányban nekem, hangsúlyozom nekem verhetetlen. Kicsi bütykölésssel (hála gwent-nek) minden téren tudom használni amit szerettem volna. Mindenkinek más és más lesz az a szolgáltatás, amit előtérbe fog helyezni, és milyen kompromisszumokat köt.

    [ Szerkesztve ]

    XPLS ..az extrém tárgyfotó lámparendszer

  • sc200

    csendes tag

    válasz mazo1 #344 üzenetére

    IROOT vagy VROOT letöltöd, (virusirtó kikapcs és telepítés után a kivételekhez ad), majd elindítod. Root felirat( középen) és kb 3-5 perc alatt kész. Bármit, bárhol kinyit rootol. :D ..legalábbis eddig nekem ment.
    Sok sikert.

    XPLS ..az extrém tárgyfotó lámparendszer

  • sc200

    csendes tag

    Sziasztok.

    Bekukkantottam, mert régen jártam itt, és csalódva olvasom, a sok problémát.
    Nekem a Gwent által készített Rommal tökéletes a kütyü. Nincs fagyás, nem áll meg (pedig már el is dobtam....törött a hátsó-alsó üveg). Eddig 2x fordult elő, hogy fényképezésnél újraindult, de ez kb 1.000 képre vonatkoztatva...

    Gps gyakorlatilag nincs...be se kapcsolom.

    Eddig ebben a méretben ilyen kompakt telefont még nem találtam pedig keresem rendesen azóta is. Asszonyka kapott egy G2F-et a napokban. Az is tutti...eddig. :D

    Üdv....és kitartás...

    XPLS ..az extrém tárgyfotó lámparendszer

Új hozzászólás Aktív témák