Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kovik1989

    csendes tag

    Sziasztok!

    Sajnos villámkáros lett a régi Panasonic plazmánk (TH-42PY8PA), így muszáj lecserélnünk. A két hdmi port se hangot se képet nem ad, kárszakértő szerint nem javítható. Viszont ahogy nézelődöm a mostanik között, csak egyre jobban el vagyok veszve :D Sajnos a TV-kben nem vagyok otthon, ez van.

    Nade, hátha Ti tudtok segíteni :)
    A legelső szempont a méret. A jelenleginél különösebben nagyobb nem fér el. Ahogy néztem, a 47"-os az ami most kb. a régi fizikai méretének felel meg. Persze ilyen TV kb. nincs :) Mindenesetre a mostani szélességében 105 cm-es, pár cm-el nagyobb még elfér. Valahogy ehhez a mérethez alkalmazkodva szeretnék valami jót találni.Talán még fontos az is, hogy a talpa maximum 75 cm széles lehet, attól a talpnak nincs nagyobb hely.
    Igények terén ezek lennének: Sima és HD UPC adásokat nézünk, Full HD-s mkv-kat, néha régről meglévő DVD-ket. Netezni nem tervezünk vele (szerintem alkalmatlan rá, max ha a Youtube megy rajta az jó). Gépet nem tervezek rákötni, de soha nem lehet tudni. Konzolom nincs, így ezzel nem számolnék, bár szeretnék valamikor beszerezni egyet (na mondjuk ha ilyen váratlan kiadások vannak nincs is miből). Ha esetleg 4k-s lenne annak örülnék, mert a jövőre nézve még jó lehet, hátha hamarosan lennének elérhető tartalmak rá :) Ja, és ami a legfontosabb, a mozgás legyen rajta élethű. Szüleimnek van valami jófajta drága kb 2 éves Samsungja, és a plazmához képest nagyon-nagyon rossz nézni míg meg nem szokom a mozgást.
    Árban 200.000 Ft körül gondolkozunk, sokkal többet nem költenénk rá (illetve ha van rá esély akkor kevesebb jobb lenne). Nem netes legolcsóbb áron venném a TV-t, hanem megbízható kereskedőtől.

    Esetleg valakinek van valami tippje milyen irányba érdemes gondolkoznom? Vagy konkrét típusra van tippetek?

    Belinkelek hármat, ami nekem kinézetre tetszik (vannak talpak, amik nekem nagyon nem jönnek be, olyat nem akarok, pl az x formájú, vagy a számomra csak magassarkú cipőnek nevezett):
    PANASONIC TX-49EX633E (ez jön be a legjobban)
    SONY KD-49XD7005BAEP
    LG 49 UH668V

    Előre is köszönöm a segítséget :)

    [ Szerkesztve ]

  • kovik1989

    csendes tag

    válasz #94529552 #12894 üzenetére

    Hát, az LG nekem nem jön be. Mármint a talpa egyáltalán nem, és igazából nem is fél el ezzel a lábbal.
    Viszont az 50EX700E bejön. Dizájnra is, és amit olvastam róla is jó. Ha meg abból indulok ki, hogy a plazmával is elégedett vagyok mint eszközzel míg a családban lévő Samsungok és LG-k közel sem olyan jók (nem kép terén mert azok nem plazmák, hanem minden más téren), akkor már jónak tűnik (a többi nincs az a minőség, meg valahogy nem jók).

    Egyedül az kérdés nekem, hogy ez My Home Screen 2.0 smart rendszer mennyire jó? Mármint problémamentesen lejátszik mindent amit kell neki? Nekem ez a legfontosabb, a többi már csak hab a tortán ha jó :)

  • kovik1989

    csendes tag

    válasz #94529552 #12897 üzenetére

    Megnézném én, csak nincs hol. Egerben szinte esélytelen, hogy lesz valahol ilyen tv csak úgy kitéve. Bár az Expertben vagy Euronics-ban lehet. Jövőhéten megnézem, aztán meglátjuk.
    Én át tudok álni, csak lehet egy pár napig bosszankodok majd :D

  • kovik1989

    csendes tag

    Sziasztok!
    Tudom, hogy már úgy tűnt letettem a voksomat a Panasonic TX-50EX700E mellett, de most szüleim megemlítették ezt a tévét: Philips 49PUH6101/88
    Be fognak segíteni a vásárlásba, és így muszáj adnom a véleményükre. Ők azt mondják hogy az említett Panasonicot ne vegyem, illetve Panát amúgy sem mert a szervízzel gondok vannak. Igazából én ezt nem tudom, de mivel besegítenek pénzileg, muszáj megfontolnom. Tudtok erről a típusról valami? Milyen? Jó, szép képe van? vagy bármi? :)
    Én annyira nem szeretném, dehát nyomás nehezedik rám :D

  • kovik1989

    csendes tag

    válasz #94529552 #12974 üzenetére

    Köszi! Megerősítettél a tudatban, hogy nem jó vétel :) Igazából ilyen árkategóriában max full hd-set vennék, arra elég a vas amit alá tesznek. Mondjuk azt nem gondoltam, hogy nagyon problémás lenne maga a tv, mert a márka meg az én fejemben jó.
    Egyébként én a Scart-ot jónak tartom. Pl most a plazmán is jól jön. Az életben maradt, de a hdmi-k halottak. Így még legalább sima tv-zésre alkalmas míg nem lesz új :D
    Amúgy most, hogy tönkre ment a Pana, a szervízes épp mondta is, hogy régen sem volt alkatrész a márkához. Gondolom ez él még mindig. De igazából az én fejemben ezek a TV-k már nem is igazán javíthatók, mert ha alaplap hibás akkor azt lehet cserélni, vagy a panelt lehet cserélni, és kb ennyi. Bár nem tudom mi van még bennük, de arra számítok ennyi nagyjából. Ezeket meg vagy biztosítja a gyártó vagy nem, de ha 4 évesen tönkre megy akkor nem hiszem, hogy pl egy Samsunghoz jobban van alkatrész. Max bontott.

Új hozzászólás Aktív témák