Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • beneboy

    tag

    Sziasztok!

    -2*60 nm (felső szint tetőtér tehát igazából kisebb) mindenhol téglafal
    -wifin lóg: 25 db okos otthon eszköz, 2 telefon, nyomtató, 2-3 laptop, Nintendo switch, 4db kamera
    -lan:2 tv, pc, plex szerver torrent kliens is fut rajta, Home Assistant szerver
    -pénz: max 110.000 ft
    -utp kábel a ház több pontján kihúzva (így a mesh megoldások is kábelen lennének összekötve)

    Eddig upc connectbox szépen tette a dolgát, de ha HA szerverre szeretnék rögzíteni is a 4 db wifis kamerárol, megpusztul a hálózat, nem oszt ki többé ip címet a router, amíg kamerákat ki nem húzom, majd újraindítok mindent.
    Ubiquiti dream machine +ap csodás, de csak pár napig volt szerencsém kipróbálni egy ilyen rendszert. Árban nagyon nem fér bele, használtan meg nemtudom mikor jön szembe.

    Amin gondolkoztam:
    -TP-link x60 3db: emeleten középen 1db, földszinten 2db, használtan (de garival, ez mellé kell switch, de az van othon gigabites) összesen 100.000 Ft

    -Asus ax92u (55eft,bár 68u jobban tetszik de drágább) + mellé még egy asus ai mesh termék ap-nak pl.: 58u (40.000Ft így megoldódna a switch probléma, sőt pl.: nyomtató is mehetne kábelre) Összesen: ~95.000 Ft

    -TP-Link Omada: r605 (36eFt)+2x eap225 (2*30eFt) ez 100 alatt van, de kéne még hozzá vezérlő, és a HA szerveremen a szoftverest nem tudom felvarázsolni jelenleg

    Nekem az egyszerübbnek és nagyobb lefedettségűnek az x60 tűnik , de nem tudom teljesítményben nem járnék e jobban az Asus megoldással (bár lefedettség a földszinten lehet nem lesz mindenhol a legjobb.
    Ti mit választanátok? :))

    szerk.: minden okosottohn és kamera 2,4 Ghz-en megy

    [ Szerkesztve ]

  • beneboy

    tag

    válasz Alex91 #93157 üzenetére

    Akkor akár
    -ax92U (55eFt)
    -ax58u (45eFt)
    és ha mégsem lenne elég, akkor RT-AC1300G+ (15eFt), csak a ház végében lévő okos eszközöknek

    És mivel mindegyik AI mesh egy felületről kezelhető?

Új hozzászólás Aktív témák