Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Gubek-Einste

    Topikgazda

    válasz eres #21909 üzenetére

    Jövőre tervezés szempontjából mindenféleképpen érdemesebb gigabites portokkal rendelkező típust venni + akkor nagy a belső adatforgalom.
    Én személy szerint még nem hallottam olyat, hogy az Apple termékekkel baj lenne de bár ki tudja ismerve az Apple mindet csak tőlük filozófiáját könnyen előfordulhat de nem hiszem, hogy ezzel komolyabb gond lehet.
    Hogy pontosan kinek mi válik be az egyedi elbírálás kérdése így egyértelműen nem lehet ki jelenteni, hogy egyik vagy másik típus klasszisokkal jobb ha azonos kategóriájú eszközöket nézünk.
    Ha fontos a wifi lefedettség és sebesség akkor érdemesebb külső antennával szerelt típust választani + amelyiken utólag cserélhetőek az antennák. Fontos kérdés még, hogy mekkora területet kellene a router-nek lefednie wifi által + milyen anyagúak a falak.

    Gigabites router-ből a következő típusok az ajánlottak 20k alatt: TP-Link 1043ND, Netgear 3500L, picit 20k felett van a Linksys E2000 (régi nevén WRT320N, nekem van egy ilyenem), Linksys EA2700, Asus N15U de természetesen másik gyártó/típus is van de nincs kedvem/időm az összeset felsorolni. A fent említett típusokhoz (a Linksys EA2700 kivételével) van nagyon jól használható 3rd party firmware ami fontos szempont lehet.

    Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

Új hozzászólás Aktív témák