Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • senki66

    senior tag

    válasz senki66 #39354 üzenetére

    Tudom, túl általánosan kérdeztem, ezért nem is kaptam választ rá, azóta viszont eléggé sok helyen utánanéztem, sikerült is beállítani viszonylag 3800 MHz-re, de nem jó, bár a memtest ok boot ok, de időnként elsötétedik meg villog a kép, meg felpörögnek extrém módon a ventik, mint bootoláskor. Ha azonban 3733 MHz-t célzom meg, az még rosszabb akkor vagy nem is indul a gép, vagy elindul ugyan, de rebootol, már elemkivétellel resetelnem is kellett a lapot, hogy ismét bootoljon a gép.Van itt olyan fórumtárs, akinel a 3200-as Ballistixjei stabilan mennek 3600-on, akkor a 3600-asnak csak kellene mennie stabilan 3733 vagy 3800-on, vagy annyira rossz példányt fogtam ki vagy csak nem jól állítom be az értékeket a Dram timing beállításokban? Tudna valaki egy kipróbált, működő beállítást 3733 vagy 3800 MHz-re megosztani velem Ryzen 7 3700x procihoz B550 lapon? (Crucial Ballistix 3600 MHz cl16 2x8)
    Ryzen DRAM calculator nem segit , calculate safe-re 25-ös Tcl-t ír, valószínűleg nem jó az xmp profil, amit a Typhoon burnerrel exportáltam ki.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák