Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • StSanya

    őstag

    válasz TIT #19283 üzenetére

    Így van, 1600-on megy.

    Csinálhatsz pár sebesség tesztet így, aztán ha van kedved vele foglalkozni, átállíthatod az XMP-s profilban lévő 1600-hoz tartozó késleltetési értékekre.

    Aida64 a barátod, bemész az Alaplap/SPD-be és szépen kijegyzeteled/kinyomtatod az Extrem Memory Profil alatt a kívánt sebességhez (nálad akkor 800 MHz azaz DDR3-1600-hoz) tartozó értékeket, szépen sorban. Annyi a csel, hogy két blokkban vannak, az első blokk a CL, RCD, RP, és RAS, majd pedig az RC, RFC, CR, RRD, WR, WTR, RTP, FAW és WCL. Ha mindez megvan, újraindít, BIOS, és RAM settings: Manual, vagy hasonló, s kézzel kell ezen feljegyzett értékeket beállítani, a megfelelő helyen. Lehet, hogy nem mindegyikre lesz szükség, a sorrend is lehet más, de azért el lehet igazodni.

    Pl. az én lapom se XMP-s, alapon ugye rosszabb értékekkel állítódik be, az alap (JEDEC) késleltetésekhez tartozó @666 MHz 9-9-9-24 (CL-RCD-RP-RAS) / 33-107-4-10-5-5-20 (RC-RFC-RRD-WR-WTR-RTP-FAW) -ra.

    Én pedig kézzel állítom át az XMP 1,5V-os profil @700 MHz 7-7-7-21 (CL-RCD-RP-RAS) / 32-112-2-5-11-6-6-21-7 (RC-RFC-CR-RRD-WR-WTR-RTP-FAW-WCL) -re.

    Lehet bírna többet is, de nekem ez is elég.

    "Használati utasítás amatőröknek való! A profik rengeteg ideig szívatják magukat, majd fórumoznak egy kicsit..."

Új hozzászólás Aktív témák