Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Lordus

    senior tag

    Hi!

    Projektorokhoz láma lévén, a segítségetekre hagyatkoznék:

    Projektort szeretnék, heti max. 10 órát menne, de inkább 5-öt.
    Filmezésre lenne használva, esetleg tv, és 100 órából 1 óra prezentációra.

    Acer P1265 - ehhez mit szóltok? Nagy baj, hogy nincs rajta hdmi bemenet???
    (ja, hogy tudjatok viszonyítani: nem sokkal 100 felett kapom, természetesen új, 2 év garral.) ECO módban lenne, úgy 4000 órát írnak rá. Hihetünk Aceréknek?

    Köszönöm előre is a segítséget!

    Ui: láttam, hogy valami 720p modelleket részesítetek előnyben, de lehetőleg nem azt várom, hogy vegyél ilyet 200-ért, hanem hogy MIÉRT, és az ár/érték arányt is vegyétek figyelembe!

    Lényeg a lényeg, csak ilyet tudok "olcsón", vagy ezt veszem meg, vagy ha lefikázzátok, akkor egyelőre nem lesz projektorom :)

    Köszi!

    DIGITÁLIS NYOMTATÁS, DEKORÁCIÓ! Plakátok, matricák, járműdekor, molinó, zászló, öntapadó fólia, keretezett vászonkép, sajtófal, világítódoboz, tábla, plexi, szórólap, kiadvány, roll-up, pop-up, kiállítás, rendezvény, póló, stb.

  • Lordus

    senior tag

    Nagyon köszi az eddigi infókat!!!

    Kicsit még bővíteném a dolgot: SOHA nem töltök le nagy filmeket. Ált 2 cd-s, max dvd-s, de ezt 10-ből 1-szer...

    Szóval ezt is vegyétek figyelembe, amikor a képminőségről beszéltek!

    Az utolsó hozzászólást külön köszi, elég mélyreható.
    Itt a fényerő miatt ijedtem meg. Túl nagy??? Nem lehet kisebbre állítani??? Akár a VGA kártya beállításain keresztül???

    Akkor rendszerezzük az eddigiek alapján:
    Pozitívumok: Jó ár (110E-2 év garral, lámpára is van, de nem tudom mennyit ad a gyártó rá)
    Nem gagyi, hanem használható készülék

    Negatívum: nem 720p-s
    túl fényes
    jobb a 16:9-es

    Oké, mi a helyzet a HDMI-vel? Mármint hogy nincs rajta?
    Illetve a nem éppen blúréj minőségi igényem hogyan befolyásolja a korábbiakat?

    meg mi ez a 24 fps-es dolog? az jó vagy nem és ez olyan, vagy sem?
    Ezt a "rainbow" dolgot hogyan kell elképzelni? úgy hallottam, hogy ez a fehérnél jön ki, de hogy mi ez, na azt nem tudom! valósan valami szivárványszerűt látok majd valahol a képben/mellette?

    Újabb kérdésem: ha mondjuk 2 méterre teszem a faltól, akkor adott lesz a képátló (pl. 3 méter) vagy pedig én tudom beállítani??? Tudniillik kb. 2.5 méterre lenne a faltól, az ágy alatt, de 4,5 méterről nézem majd, és nem szeretnék 2 méter átmérőjűnél nagyobb képet...
    Persze a faltól való távolság azért nem fix, de ott lenne neki a legjobb...
    Köszi!

    [ Szerkesztve ]

    DIGITÁLIS NYOMTATÁS, DEKORÁCIÓ! Plakátok, matricák, járműdekor, molinó, zászló, öntapadó fólia, keretezett vászonkép, sajtófal, világítódoboz, tábla, plexi, szórólap, kiadvány, roll-up, pop-up, kiállítás, rendezvény, póló, stb.

  • Lordus

    senior tag

    válasz c4 #1185 üzenetére

    Köszi megint a választ!

    Igazából pont az a lényeg, hogy ne legyen azért túl nagy a kép! Igazából 4 métere is tudom hátrahozni a faltól, csak féltem, hogy akkor meg túl nagy lesz a kép (2,5m fölött) és nem tudom állítható-e a méret (még mindig láma vagyok... :) )

    Fényerő/kontraszt: akkor szerinted nem nagyon fogom tudni belőni élvezhetőre a dolgot ezzel a géppel???

    Vászon: na azt megúszom, mert egy nyomdában dolgoztam, elég sokféle anyagom van itthon, amiből találni fogok megfelelő vásznat hozzá :))

    Divx: Oké. Igazából ez a legkisebb gond... Ha azt mondod, hogy a dvd filmek már jók, azaz óriási a különbség, akkor persze, hogy rászánom azt a plusz időt, hogy leszedjem őket. Csak eddig monitorhoz voltam szokva, azon meg nem igazán volt nagy különbség!

    Újítás: Akkor DVD minőséget néznék rajta, és 4,5 méterre tenném a képtől, hogy ezt a kb 2 méteres átmérőjű képet lássam. Fényerő/kontraszt belő, és így nézem a filmet. ÉS: csak heti 5 órát menne átlagban (azaz 3 film/hét) + ingyen van a vásznam is hozzá.

    na, ebben az esetben mi a javaslat???

    DIGITÁLIS NYOMTATÁS, DEKORÁCIÓ! Plakátok, matricák, járműdekor, molinó, zászló, öntapadó fólia, keretezett vászonkép, sajtófal, világítódoboz, tábla, plexi, szórólap, kiadvány, roll-up, pop-up, kiállítás, rendezvény, póló, stb.

  • Lordus

    senior tag

    válasz #67688960 #1192 üzenetére

    Köszi, jó a link hasznát veszem!!!

    Köszi a segítséget!!!

    DIGITÁLIS NYOMTATÁS, DEKORÁCIÓ! Plakátok, matricák, járműdekor, molinó, zászló, öntapadó fólia, keretezett vászonkép, sajtófal, világítódoboz, tábla, plexi, szórólap, kiadvány, roll-up, pop-up, kiállítás, rendezvény, póló, stb.

  • Lordus

    senior tag

    válasz c4 #1200 üzenetére

    Említetted, hogy nézzem meg a gépeket.

    Akkor hol tudok ilyet élőben "kipróbálni"? Azaz egy acerp1265-öt, és egy általad említett 720p-s gépet. (és honnan fogom tudni, ahol megnézem, hogy melyik a 720p-s?)

    Electroworld, Euronics, stb... ilyen helyeken???

    DIGITÁLIS NYOMTATÁS, DEKORÁCIÓ! Plakátok, matricák, járműdekor, molinó, zászló, öntapadó fólia, keretezett vászonkép, sajtófal, világítódoboz, tábla, plexi, szórólap, kiadvány, roll-up, pop-up, kiállítás, rendezvény, póló, stb.

  • Lordus

    senior tag

    sziasztok, Wanbo T2 Max projektoromat cserelnem le T2 Max New-ra.
    Van valskinek ilyen?
    Sajnos a leiras szerint 1.1 - 2.6m a vetitesi tavolsag, de nalam minimum 4m re van... a regi tokeletesen jo volt innen, raadasul a leiras szerinti max kepatlo folott volt a vetitett kep (a vaszon szrlessege 278 cm). Itt ugye egyedul a fenyero a bajom, csak kivetitokent hasznalom, semmilyen mas funkcioja nem erdekel. abban meg jobb lenne az uj. koszi!

    [ Szerkesztve ]

    DIGITÁLIS NYOMTATÁS, DEKORÁCIÓ! Plakátok, matricák, járműdekor, molinó, zászló, öntapadó fólia, keretezett vászonkép, sajtófal, világítódoboz, tábla, plexi, szórólap, kiadvány, roll-up, pop-up, kiállítás, rendezvény, póló, stb.

  • Lordus

    senior tag

    válasz péjé #61636 üzenetére

    es eboostr:
    koszi, tudom, hogy ez keves, de abbol induljatok ki, hogy az elod 250 lumen fenyerovel is -szamunkra- elvezheto volt. ergo ez meg jobb lesz. a helye megvan, fix, igy oda el sem ferne mas. nem is akarok komolyabbat, teljes sotetsegben hasznaljuk havonta 1x... ezert erdekelne egy uj valtozat belole, ha 4m-rol a zoommal le tudom venni a kepatlot 120"-ra es az autofokusz es trapezkorrekcio faxa, akkor nyert!

    ui: nagyon erzekeny a szemem, a tv-t is irto alacsony fenyeron hasznaljuk.
    koszi ;)

    [ Szerkesztve ]

    DIGITÁLIS NYOMTATÁS, DEKORÁCIÓ! Plakátok, matricák, járműdekor, molinó, zászló, öntapadó fólia, keretezett vászonkép, sajtófal, világítódoboz, tábla, plexi, szórólap, kiadvány, roll-up, pop-up, kiállítás, rendezvény, póló, stb.

Új hozzászólás Aktív témák