Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • hehehe

    csendes tag

    válasz zetorakicet #871 üzenetére

    A 4:3 képarányt (a moziban) az 1950 években váltotta fel a Cinemascope eljárás (ez vezette be az amerikai piacra a szélesvásznú technológiát). Az ez előtt készült filmek mindegyikét 4:3-as képaránnyal forgatták (persze vannak kivételek: Abel Gance Napoleonjának utolsó részét 3 egymás mellé helyezett vászonra vetítette).
    A fentebb említett tv-re szánt filmeken kívül ma is használják ezt a képarányt a rövidfilm hosszúságú animációs filmeknél. ( Jan Svankmajer, cseh animátor egész estés filmjeit is 4:3-ban forgatja). Esetlegesen lehet egy esztétikai koncepció része is ha valaki ilyen formátumban forgat: Ha a a függőleges vonalak határozzák meg a film képi világát, az jobban érvényesül 4:3-ban.

    Szó esett itt a színtárcsa sebességéről, na erre semmi adatot nem találtam.
    Ezzel kapcsolatban a Sp1 volt ennyi információ: "Brilliant Colour (6 szegmenses színtárcsa)".
    Az 1024 x 768 gépek azon az értékhatáron mozognak amelyhez mát hitelt kell felvennem, nos a napokban ennek is utánajártam:
    Egy 160.000.- gépet részletre vásárol az ember, a végelszámolásnál 265.000.-,
    és még sehol a vászon, stb.
    Ha meglévő 100.000.- mellé vennék fel hitelt az is elérné a 200.000-et a törlesztés végén.
    Ezért kérdeztem:
    Ha nem rendelkezem hd-s anyagokkal, elegendő-e a dvd filmek élvezetéhez egy ilyen prezis projektor (bár először a én hd-readyben gondolkodtam, ez önerőből nem megy,de már biztos hogy a hiteles megoldást nem választom)
    A dvd-k egy része minőség tekintetében kívánnivalót hagy maga után.

    [ Szerkesztve ]

  • #67688960

    törölt tag

    válasz zetorakicet #871 üzenetére

    Az nvidiának a régi paneljével semmi bajon nem volt, csak az új őrített meg(de ez már rég volt), az ati ccc-jével semmi bajom.
    Illetve talán xp-n nem tettszett hogy előre lefoglalt magának ramot vagy ilyesmi, akinek nem jön be ott az omega, vagy nemtom mi van most, én nemsokkal utána váltottam vistára.
    A keretrendszer meg már alap, a vistában meg eleve benne van asszem 3.0-ig, én a 3.5sp1-et használom már régóta. Xp-hez is érdemes feltenni, min. 3.0-ig, jobb lesz tőle a rendszer. Nekem jó rég óta a telepítés után első az aktuálisan legújabb installer csomag, és ha nem kell szervízpakkot feltenni a köv mindig az uccsó full netframe csomag.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák