Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • hehehe

    csendes tag

    Sziasztok!
    A fórumért ezer köszönet!!!!Nagyon jó!!!
    Projektor vásárlás előtt állok, az üzenetek olvasgatva sikerült némi fogalmat alkotnom róla mit is keresek. Ám mivel nem kevés pénzről van szó, szeretnék némi kis pénzt spórolni, illetve nem szeretnék olyan dolgot vásárolni melynek az adottságait nem tudom kihasználni.
    Egy 5 x 3 méteres szobában szeretném egy nagyméretű vásznon élvezni filmjeimet, nagy DVD gyűjteménnyel rendelkezem. Ezek némelyike nem épp a legjobb minőségű (kis hazánkból is, keletről és nyugatról is sikerült filmritkaságokat beszereznem melyek nem a legjobb minőséggel bírnak), ezek élvezetéhez keresnék agy jó kis projit (hd-s anyagaim nincsenek).
    Kezdetben egy 90 ezer forintos termékekben gondolkodtam, a fórum olvasása közben változott az álláspontom, a két választottam:
    ACER H5350 "HD Ready"
    INFOCUS X9
    A gép vásárlásához némi hitelt is igénybe kellene vennem, amit kerülnék.
    Ám mostanában (ahogy az ilyenkor lenni szokott) sűrűn látogatom a projektoros oldalakat, találtam két kellemes árfekvésű gépet:
    INFOCUS X7
    ACER P1266
    A kérdésem: Megfelelő ezek valamelyike a fentebb vázolt feltételek mellett, esetleg maradjon a drágábbak valamelyike?
    Előre is köszönöm a segítséget!

    [ Szerkesztve ]

  • hehehe

    csendes tag

    válasz #67688960 #851 üzenetére

    Köszönöm a válaszokat.

    Kedves gog!
    A DVD kép felbontásával tisztában voltam, ám ezt a fajta átszámítást nem tudtam.
    Igen a digitális bemenet az tényleg fontos lenne mert PC-ről játszanám a filmeket.
    Talán nem lesz zavaró annyira a szélesvásznú filmeknél a kép alján és tetején látható fekete sáv. Ha 16:9 natív képnél néznék egy némafilmet akkor ott a kép jobb és bal oldalán lenne látható ugyanez a jelenség. A filmjeim legalább fele 4:3 képarányú (animációs munkák ill.némafilmek, stb).
    A nagy képméret érdekében ennyi kompromisszum számomra belefér.
    Ezt viszont nem igazán értem "...vagy torz lesz a kép". Megkérnélek rá röviden írd le mit takar ez a jelenség.

    Kedves tosfan!
    Utána néztem a gépnek! Remeknek tűnik, gog is egy 800x600 felbontású gépet ajánlott.
    A SP1 nagyon szimpatikus megoldás, a 6 szegmenses színkerék fontos (ezt tudom, elolvastam szinte minden hozzászólást ezen és más fórumon :K ), az izzó élettartama elég soknak tűnik.
    Mint mondtam eleinte valami ilyesmire gondoltam, de aztán a sok információ, a bőség zavara eltérített. Nem szerettem volna egy nagyon jó kis projektoron úgy nézni a dvd-im, hogy a kevés jel miatt maszatos legyen a kép... és aztán kezdhessem újra a gyűjteményem beszerzését valamilyen HD-s formában...
    Most ez a megoldás jónak tűnik...
    Elmegyek egypár filmmel a tarsolyomban kipróbálni valahol egy ilyen SP1-est, vagy valami hasonlót..
    Vásárlás után pedig írok a tapasztalataimról.

    [ Szerkesztve ]

  • hehehe

    csendes tag

    Sziasztok!
    Lassan célegyenesbe fordul a dolog...
    Az biztos, hogy az anyagiak és a dvd felbontás tekintetében meggyőztek a hozzászólások arról hogy egy olcsóbb géppel is élvezhetem filmjeimet nagy vásznon.
    A tosfan és gog által javasolt gépek (toshiba sp1 ill. toshiba et10) valamelyike lesz a kicsike aki velem jön majd (alternatívák esetén bővíthetem a versenyző feleket :K ).
    A kérdés most is a hasonló mint a első levelemben, csak a két gépre szűkítve:
    Egy abszolút vegyes (4:3 és 16:9) képaránnyal bíró gyűjtemény élvezetéhez melyik a megfelelőbb?
    A 800x600 felbontáson értem a infó vesztést. Ám egy kérdés rögtön:
    Ha a et10-est (852x480) felbontással választanám mennyi veszteség állna elő egy 4:3 dvd megtekintése esetén? Vagyis melyikkel járnék jobban(a felbontást figyelembe véve)?
    A más szempontokat figyelembe véve az et10 tűnik jobbnak otthonra:
    a fényereje alacsonyabb (1200/eco:960 a.l. vs 2200/eco1760 a.l.), rendelkezik DVI bemenettel. Amiben az sp1 jobbnak tűnik az a 4000 óra élettartam(a leírások alapján).
    Az ár már nem szempont, mindkettő a tervezett összeghatáron belül van.
    Köszi joe999-nek a felbontásokról írt levelét. Sajna nekem a hd-s gépek áron felül vannak, (egy megalkuvó dög vagyok ;) ), dvd lemezeimtől pedig nem fogok megválni!
    Ahogy nézegettem a kínálatot, háááát...úgy 5 év mire a dvd piacot behozza.
    nem tudom a független, kicsi, periferikus filmekre specializálodott kiadók mikor váltanak hd technológiára?
    Arra azért kíváncsi lennék, hogy egy ilyen masina milyen képet produkál egy átlag dvd-ről?

  • hehehe

    csendes tag

    válasz zetorakicet #871 üzenetére

    A 4:3 képarányt (a moziban) az 1950 években váltotta fel a Cinemascope eljárás (ez vezette be az amerikai piacra a szélesvásznú technológiát). Az ez előtt készült filmek mindegyikét 4:3-as képaránnyal forgatták (persze vannak kivételek: Abel Gance Napoleonjának utolsó részét 3 egymás mellé helyezett vászonra vetítette).
    A fentebb említett tv-re szánt filmeken kívül ma is használják ezt a képarányt a rövidfilm hosszúságú animációs filmeknél. ( Jan Svankmajer, cseh animátor egész estés filmjeit is 4:3-ban forgatja). Esetlegesen lehet egy esztétikai koncepció része is ha valaki ilyen formátumban forgat: Ha a a függőleges vonalak határozzák meg a film képi világát, az jobban érvényesül 4:3-ban.

    Szó esett itt a színtárcsa sebességéről, na erre semmi adatot nem találtam.
    Ezzel kapcsolatban a Sp1 volt ennyi információ: "Brilliant Colour (6 szegmenses színtárcsa)".
    Az 1024 x 768 gépek azon az értékhatáron mozognak amelyhez mát hitelt kell felvennem, nos a napokban ennek is utánajártam:
    Egy 160.000.- gépet részletre vásárol az ember, a végelszámolásnál 265.000.-,
    és még sehol a vászon, stb.
    Ha meglévő 100.000.- mellé vennék fel hitelt az is elérné a 200.000-et a törlesztés végén.
    Ezért kérdeztem:
    Ha nem rendelkezem hd-s anyagokkal, elegendő-e a dvd filmek élvezetéhez egy ilyen prezis projektor (bár először a én hd-readyben gondolkodtam, ez önerőből nem megy,de már biztos hogy a hiteles megoldást nem választom)
    A dvd-k egy része minőség tekintetében kívánnivalót hagy maga után.

    [ Szerkesztve ]

  • hehehe

    csendes tag

    válasz #67688960 #865 üzenetére

    Még őt találtam, mint alternatív megoldás:
    ACER X1260
    ezt anyagilag még talán megtudom oldani....

  • hehehe

    csendes tag

    válasz #67688960 #882 üzenetére

    Ma az egyik ismerősöm elvitt egy ismerőséhez ;) van néki egy Acer xd 1150 gépe...fantasztikus volt, nagyon szép képe volt elsőre...
    Próbáltam a kinézett ACER X1260 megtekinteni valahol, de az álatalam ismert helyeken (pl.:MM) nem találtam csak sp1 toshibát (vele is szemeztem, a képe nem volt rossz csak világítás is volt...) egy másik helyen egy lcd hitachi ment (400:1 kontraszt, 2000 lumen 1024x768)...a fényt kérésemre leoltották :C
    Meglepődtem... nem volt rossz...
    Féltem a 2000 lumenes fényerőtől (az Acer X1260 is 2000 lumenes) de nem tűnt vészesnek...mondjuk korom sötétnek sem nevezném a próbát.
    Esetleg létezik valami hely, ahol projektorokat lehet megtekinteni?
    A 1024x768 felbontás is picit félelemmel töltött el..(maszatos képek...rémálmok),de egy dvd ment Jet Li-vel, kellemetes volt...
    Már várom a sajátot...de jó lesz!!!!! Remélem sikerül lassan döntenem...

    [ Szerkesztve ]

  • hehehe

    csendes tag

    Továbbra is keresgélek, találtam 1024x768 felbontású gépeket.
    Egy Toshiba TDP-XP1 is kinéztem, de a 2200 lumenes fényerő elbizonytalanít.
    Azt írja lehet ECO módban is használni igy a 3000 óráról 4000-re nő az élettartam. Az ECO mód a fényerő csökkenést is jelent? Ha igen, hány százalékkal?

  • hehehe

    csendes tag

    válasz zetorakicet #897 üzenetére

    Igen, valami olyasmi. A fórumokon olvasott tanácsokból kiindulva gondoltam ezt, azt mondják 1600 A.L. alatti érték a legjobb otthonra.
    Filmet mindig sötét szobában néztem egyedül...
    A képek viszont nagyon szépek amiket feltöltöttél!
    Dvd vagy hd lemezről játszottad le a filmet?

    [ Szerkesztve ]

  • hehehe

    csendes tag

    Sziasztok!
    Szeretnék a tapasztaltaitok felől érdeklődni!
    Egy dvd milyen képet produkál egy 1280x720 gépen. Számít hogy dvd9 vagy dvd5?
    A hibák mennyire feltűnőek, zavaróak?
    Előre is köszi!!!!!

  • hehehe

    csendes tag

    Sziasztok!
    Köszi az eddigi segítségeket!
    Ám még szeretnék egy-két dolgot megérdeklődni, véleményeteket kérni!
    Infocus x9 vs Acer H5350
    Milyen tapasztalataitok vannak?
    A tesztek eredményeit olvasgatva számomra az Infocus meggyőzőbb volt.
    Technikai paraméterei miatt mégis a Acer tünik jobbnak.
    Itt a fórumon olvastam az Infocus színkereke 3x seb. (#553-#580 hozzászólásokban esett róla szó), ezen az oldalon viszont 2x seb említenek [link].
    Fekete-fehér filmeknél mennyire jelentkezik a rainbow hatás?
    Szerviz ezeknél a gépeknél mennyire megoldható?
    Köszönettel...

  • hehehe

    csendes tag

    Sziasztok!
    Az Optoma HD700X-ről van valakinek véleménye? A pixmánián 170.000 körül árulják.
    Mennyire versenyképes ez az Infocus X9, Acer h5350 projikkal ([OPTOMA HD700X a Pixmánián].)
    Keresgéltem már utána de nem sok mindent találtam.
    Ezen két írásban viszont "versenyeztetik" a gépeket, úgy tűnik az X9 jobban bejött nekik.
    [Optoma hd700x]
    [Infocus X9]

    P.S.
    A pixmánián rendelt gépekkel mik a tapasztalatok mostanság?
    A hozzászólásokban olvastam hideget, meleget is róluk.

    Kedves gog!
    Sajnos muszáj ebben az árfekvésben (160-170e) gondolkoznom. A kezdeti lendületnél 100-120e szántam rá. Az Optoma már nagyon távoli árban.
    Egyelőre az Infocus a befutó.

    Nem rendelkezik valaki esetleg ilyen darabbal ( Infocus X9 )Bp.-n, és engedné megtekintését egy 15-20 percre?

    [ Szerkesztve ]

  • hehehe

    csendes tag

    válasz kri75 #1071 üzenetére

    Köszi!

    A szemem sarkában ott volt, de....valahogy ezek a DLP-s gépek szimpatikusabbak. Megnéztem már egy kettőt.
    De ami igaz az igaz, ilyen árfekvésben nem láttam mit produkál egy LCD-s masina.
    Olcsóbb LCD-s gépeket láttam csak. A legjobb egy 140e Toshiba volt, 400:1 kontraszttal, a képe nem lopta magát a szívembe, ellenben a prezis DLP-s gépeknek sokkal szebb képük volt.
    .
    A másik nyomos érvem a kicsit igénytelenebb mivolta a DLP technikának.
    Pipázgatom. Kimondottan filmnézés alatt. Egy pipa majd másfél óra.

    A dohányfüsttel kapcsolatban várom a fórumlakók tapasztalatait.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák