Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sylvia_1988

    tag

    válasz octolith #95358 üzenetére

    (1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
    Minél előbb.
    (2) A gépre szánt összeg forintban?
    180-200K.
    (3) Felhasználás?
    Internetezés, filmnézés, egy kevéske programozás, játék.
    (4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
    Nem vagyok megalomán' a grafikával kapcsolatban, de jó lenne, ha a mai játékok nagy része (pl. GTA V) is jól futna rajta túl nagy látványbeli kompromisszumok nélkül.
    (5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
    Mivel sokat tervezem használni a gépet, kicsit semmiképp sem szeretnék, normálisra, azaz 15,6"-osra gondoltam.
    (6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
    Nem fogom sokat hordozni, csak alkalmanként viszem majd magammal esetleg és kocsival közlekedem, tehát a súly nem annyira lényeges kritérium.
    (7) Operációs rendszer?
    Windows 8.1-hez vagyok szokva, de rendelkezem saját példánnyal, így operációs rendszer nélküli gépet vennék.
    (8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
    Elégséges a HDD, a mérete viszont legalább 500GB, de inkább 1 TB legyen. RAM-ból 8 GB-ot tartok optimálisnak. Az ODD-t lehet, hogy hiányolnám, ha nem lenne (szoktam CD-ket írni a kocsiba).
    (9) Egyéb kívánság, speciális igények?
    Nincsenek. :)
    (10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is?
    Amennyiben kapok használtan sokkal jobbat és még sokáig garisat, akkor nem csak új jöhet szóba, de inkább az újat preferálom.

    *** "A negatív gondolkodás határt szab a teljesítménynek. Ha viszont ezt megfordítjuk, akkor a lehetetlen hirtelen nagyon is elérhetővé válik." - Amby Burfoot ***

Új hozzászólás Aktív témák