Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • invisibull

    csendes tag

    Sziasztok,

    Gépet szeretnék és ehhez kérném a segítségeteket (milyen meglepő :) )

    (1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
    Bármikor jöhet, de nem sürgős, ha kéne 1-2 hónapot várni az sem gond.
    (2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
    Ha használtról beszélünk akkor max 200ig ha újról akkor 330-ig.
    (3) Felhasználás? (irodai munka, iskola, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb.)
    szokásos levelezés és netezés mellett lenne tervezés cad-ben és solidworksben illetve most kezdtem programozni arra is jó lenne ha alkalmas lenne
    (4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
    játszani nem fogok rajta (van asztali)
    (5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
    1920 x 1080 kellene , fényes / matt dologban nem tudom melyik a jobb / rosszabb illetve a TN / IPS dologban is tanácsot kérnék.
    (6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
    heti 2-3 alkalommal vinném melóba
    (7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
    win7 64bit-em van, azt mindenképpen támogassa de valamennyi linux támogatás fontos lenne mivel szeretném dual boot-ban használni
    (8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
    hdd méret nem lényeg, ram lehet jó lenne 8gb , optikai meghajtó nem kell
    (9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
    nincs, illetve tetszik a világítós billentyűzet az esti meló miatt (vagy hasonló megoldás mint a thinklight) de ez nem annyira szempont
    (10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
    első körben ha van jó használt inkább abból preferálnék üzletit, thinkpad-eket, latitudokat néztem, nem tudom mennyire járok velük jól. használt gépnél is fontos lenne a számla mivel cégre venném
    ezeket néztem.: ezt és ezt

Új hozzászólás Aktív témák