Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • smallmer

    őstag

    Sziasztok!

    Laptop választásban szeretnék segítséget kérni tőletek az alábbi szempontok szerint:

    (1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
    Idén még vagy legkésőbb január első fele.
    (2) A gépre szánt összeg forintban?
    Max 300 ezer forint
    (3) Felhasználás?
    programozás(java,c++,c#), irodai programok, fotószerkesztés is előfordulhat, filmnézés, és mindennapi használat akár vonaton, utazás közben.
    (4) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
    A kijelző mérete mindenképp 13,3-as. Felbontásnál a 4K lenne a legjobb, de full hd az legyen a minimum.
    Azt hogy fényes vagy matt illetve TN vagy IPS azt mi alapján döntsem el. Mikor melyik jobb? :) Nem tudom mi a különbség pontosan.
    (5) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
    nem lesz napi szinten hordozva, de heti 1-2 alkalommal egy vonat út közben használnám.
    (6) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
    Ha nem apple a gép(végén kitérek erre), akkor windows, viszont, van windows lincene itthon használaton kívül, úgyhogy ha a windowsos árú laptop árában van jobb amihez nem jár win akkor inkább azt.
    (7) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
    SSD legyen benne, vagy legalább lehessen cseréni benne ssd-re. Jó lenne 256gb minimum, de az se baj ha több. Optika nem kell. Memória 8 giga minimum.
    (10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is?
    csak új.

    Kitérő így a végére.
    Apple termékek viszonylatában egy MacBook Air 13" 1.8GHz/8GB/128GB férne bele a keretbe, viszont nem tudok róla semmit. Nem kevés-e ez az 1.8-as dual proci? illetve ebben a későbbiekben kellene cserélnem ssd-t nagyobbra, mert az fix hogy nem férek el ezen a kis ssd-n csak pár hónapig és apple cuccoknál ez elég macerás szokott lenni. Programozásra mondjuk nem tudom mennyire alkalmas az OSx mert nem nagyon használtam még csak az iOS-t. illetve a kijelző felbontása sem túl acélos az 1440 x 900 as méretével.
    Megéri a gyengébb hardver, de jobb OS miatt megvenni?

    A windowsos gépeknél az envy laposokat néztem, ahol kicsit furcsának tartom a kijelző alján elhelyezett tartó bakokat. Nem lesz ebből a későbbiekben gond? Illetve ölben való használat során mennyire veszélyes, hogy nincsen meg az alátámasztás a laptopnál?

    Asus Zenbookok arany árban mennek, viszont ami ebbe a kategóriába befér az m5 és m7 procikkal vannak ellátva és ezekről nem tudok semmit. Milyen erős procik ezek? tudnátok róla mondani valamit?
    köszönöm szépen előre is a segítséget :R

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák